bugün

9u duymadım da, 13 fenaymış.
13 yine iyi, 8-9 yaşında evlenen var eskiden...
ilginç durum. O zamanlarda normaldi herhalde.
kullanıcı adının hakkını veren nadir yazarlardansın.seni takdir ediyorum.
Osmanlı devleti döneminde gerçekleşen durum. Atatürk geldi de medeni kanunla olay düzeldi. Evet.
annesi hafızdır ve aşırı dindar bir aileden gelir. hatta mahallede kuran okumalarını bile o yapar.

o yaşta evlilik de yobaz aileler arasında yaygındır ve normaldir.
Birincisi 13 yaşında değil, 14yaşında evlendirilmiştir.
ikincisi 14 yaşında biride çocuktur.
Üçüncüsü o yaşta biri evlenmez, evlendirilir. Ona fikri bile sorulmaz. Yani günahıda, sevabıda ailesinindir.
Dördüncüsü ve en önemlisi : Soktuğumun beyinsizleri, başkasının yaptığı hataların sizin yaptığınız hatayı yasallaştırmadığını, haklı göstermediğini ne zaman anlayaksınız ?
muhammed de pedofiliydi yaavvvv'cıların uğramadığı başlıktır.
ortalama ömrün 35-40 olduğu yıllarda normalmiş, kabul edelim iyi güldük. hz. muhammed zamanında malumunuz bilim çok ileriydi 100'e kadar yaşıyordu herkes.

aynı adamın geçmişine bak, pedofili peygamber başlığına entry girmiş mi girmemiş mi diye, sonuçlara şaşırmayacaksınız.
normal olmayan bir durum yoktur. Ergenliğe giren bir birey ne yapsın diye sormak isterim. Sövecekseniz yaradılışınıza sövün yaradılışınızın neden olduğu şeylere değil.
çağımızda makul bulanın 13 yaşındaki kız kardeşine talip olmama vesile olan evliliktir.
Osmanlının 4 kolla sarıldığı iğrenç sunni arap ideolojisinin ürünüdür.
işte atatürk tam da bu sistemi kaldırdı.
Kur'an kurslarında el kadar oğlan çocuklarına tecavüz edilmesine tepki göstermeyen ahlak yoksunlarının yeni malzemesi.

Yalnız içi boştur. Acaba nineleri üniversiteyi bitirdikten sonra mı evlenmiş merak ediyorum.
Benim ninem 12sinde nişanlanmış, 13ünde evlenmiş.

Teneke sizden değerli benim gözümde, haberiniz olsun.
valla bu atatürk'ün babası da olsa, peygamber de olsa, onaylayabileceğim bir davranış değildir.

çocukla evlenmek sapıklıktır!
benim annem de 16 yaşında evlenmiş. ben yeri geldiğinde hep çekişirim anneme, keşke okusaydın, tahsilli olsaydın, kendi ayaklarının üzerinde dursaydın, evliliğin acelesi mi vardı diye? ee kadın da haklı aile ve çevre baskısı. ha aklı başına geldi uzun yıllar boyunca aşçılık yaparak baba, koca cebine bakmadan kendi ayakları üstünde durabiliyor.

böyle bir durum misali!
Dönemin koşullarına göre... Felan filan demeye gerek yok. Yanlış uygulamadır. Hem yaş olarak hem de yaş farkı olarak. Not: Atatürkçüyüm.
bu ve bunun gibi çocuk evlilikleri olmasın diye uğraşmış bir kişinin annesinin yaşadığı durumdur.

bu yüzden hak hukuk geldi.
bu yüzden medeni hukuk geldi.

sizin gibi andavallar bunu anlamayacak kadar hala köle zihniyetli çünkü.
osmanlı torunuyuz diye övünürler bir de.
ulan osmanlı bir ailedir.
senin soyadın osmanlıoğlu değilse osmanlı döneminde yaşamış köylü himmetin torunusun sus ve otur!
Hayır ı gören amerikan köpeği akgötünü zikecekler diye yusuf yusuf eder.

danimarka atasözü.
sanki bu devir de yok mu ? siz hiç doğu ya gitmediniz galiba. hem o zaman osmanli vardı. O dönemler de bu gayet normaldi. çünkü insanlar çok cahildi. keşke bazıları da o dönem de yaşaydı severler cahil insanları.
Tecavüzcümü? oluyor şimdi Ali Rıza Beyfendi Hazretleri?
görsel
(#35888039)
Atatürk'e ve Atatürkçülere laf atacak başka birşey bulamadın şimdi de bunu mu buldun sayın a*ıma koyduğum dedirten başlık. O zamanlar kadınların bir hakkı bile yoktu seçme ve seçilme hakkı, söz hakkı tanınma hakkı hiçbir şeyi yoktu kadınların. evlenme konusunda da babalar ne derse o oluyordu. Şimdi bu entrye mi kızarsın yoksa entryi beğenen 10 kişiye mi bunuda bilemedim.
Atatürk olmasaydı sizin anneniz de o yaşta evlenecekti.
Sapıklıktır. Bu sapıklığıda yasallaştıran 40 küsur yaşındayken 6 yaşındaki bebeye göz koyup dokuzunda koynuna alan baş sapıktır. Hal böyle olunca, imam osurursa cemaat sıçar hesabı olur. Eğer birine bok atacaksınız, bu sapıklığı din adı altında yasallaştırandan başlayın.
Annesini 13 yaşında Mustafa kemal mi evlendirmiş dedirten saçmalık. Ama gel laf anlat şimdi.
güncel Önemli Başlıklar