bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    zulüme, zalime karşı çıkmak mazluma iyilik ve insanlık borcudur.

ancak herkese iyilik yapılmaz.

belki genelleme bazen benimde katılmadığım ancak zaman zaman hatırlanması gereken bir söz '' iyilikten maraz doğar''
    2 ... marselo
  2. 2.
    Aklı başında bir davranıştır. Milli marş şairimizin de bir şiirinde dediği gibi;
    ''Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem;
    Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.''
    1 ... buyuk adam olamayan adam
  3. 3.
    bunca troll başlıktan sonra karşılaştığım güzel başlık. insanlarımız empatiyi unutalı çok oldu maalesef. en azından bir çoğu bu durumda.
    ... hybris
  4. 4.
    Olması gerekendir. Ancak önce zulüm nedir nasıl yapılır konusuna da dikat etmek gerekir. Mesela ikna odaları şeklinde bir zulüm gördü bu Coğrafya. Şahsi kanaatimce bundan daha öte bir zulüm hitlerin nazi almanyasinda bile yapılmamıştır. Sen o zaman kalkıp çok inançlılarsa irana gitsinler demissen, bugün hala hastaneye sıçan bir kadini yaptığı eylemden çok başörtüsüyle yargılayip buradan tüm başörtülulere şarkılar armağan etmissen kalkıp üstüne birde bu başlığı acmissan sana osman Baydemir kac hassiktir cekse azdır. Ve evet bu işin başlangıç noktası kiyas yapmamaktir. Aha ben bugun kiyasi bırakıp kime zulmediliyorsa onun yanindayim diyorum. Yarın güç senin eline geçtiğinde neler çektik biz anlayışına donersen senin karakterine tukureyim demiyorum ve bunu bildiğim için hicbirsey yapmıyor hiçbir yere donmuyorum. Biz kaybetmis bir nesiliz. Ümit milenyim çocuklarında.

Bu arada (bkz: şarapci bu sen misin)
    -1 ... stresli bir gangster
  5. 5.
    insan, hayvan vs hiç bir canlı zulmü hak etmez.
    3 ... i am in
  6. 6.
    poyraz karayel zülfikar karakterini sevme nedeni. adam aile içi şiddetten tutun da hayvanlara yapılan işkencelere kadar hemen her konuda konuşuyor. zaten alevi ve solcu bir karakter olması bile onu şimdiden türk dizi tarihine yazdırdı.
    1 ... thirty eight
  7. 7.
    (bkz: zalime zulüm haktır)
    2 ... magna carta
  8. 8.
    memleketimizin gözden kaçırdığı gerçek. sırf bu durumu görmezlikten geldiğimiz için türlü cefalar çektiğimiz, kirli oyunlara oyuncak olduğumuz doğrudur. demode olan "bizi bize kırdırmaya çalışıyorlar" lafı da özünde buradan gelir. anlamını deşmeden ezbere konuşuyoruz bazen.
    2 ... leftist mevlana
  9. 9.
    zulüm teröriste haklı yere yapılırsa niye karşı çıkayım arkadaş dedirten durumdur.
    ... excellency1923
  10. 10.
    Etrafa ne kadar zehir dağıtılırsa o zehir bir gün senide vurabilir. Bu nedenle dogru bir davranıştır.
    1 ... hercool