bugün

okullarda zorla dayatılan, adı seçmeli ama seçmesi zorunlu olan derslerdir.
(bkz: sanat sosyolojisi)
mezun olmak için gerekli krediyi tutturmaya yönelik açılan dersler. çoğunlukla kredisi 2 olup, ismi hoş lakin içi boş olan derslerdir bunlar. derslere yine aynı hıcaların girmesi nedeniyle, bıkkınlık verir.
bu olayda son noktanin :

"son sinifta alinabilen <caps lock> bolum </caps lock> derslerinden*** birini secmeli ders yapip bu dersi almayi zorunlu kilan zihniyet"

tarafindan gerceklestirildigini dusundugum ders turu.*
" istemiyorum kardesim, zorla mi? " diyerek almamazlik edemeyeceginiz ders sekli. seve seve olmazsa afedersiniz sike sike almak zorunda kalirsiniz. aman diyim.
Kardeşime yapılan işkence. Çocuk 4 ders yerine 6 ders ingilizce görüyordu haftada *
Öte yandan küçük kuzenim 1. sınıfa gitmesine rağmen drama derslerini seçebilmekteydi * *
türkiyeye özgü olduğunu düşündüğüm, tarihin en büyük oksimoronlarından.
http://gundem.milliyet.co....2012/1533461/default.htm

işte tam da budur. (bkz: ya ben lan neyse bir şey demiyorum)
--spoiler--
ankara'da okullara dağıtılan formlarda velilerden 'kur'an-ı kerim', 'hazreti peygamberimizin hayatı' ve 'kur'an-ı kerim ve hazreti peygamberimizin hayatı' dersleri arasında tercih yapmaları isteniyor. Şıklarda 'kararsızım' seçeneği var ama 'istemiyorum' seçeneği yok. formlarda veli ve öğrencilerin isimlerine de yer verilmesi ise velilerde 'fişleniyoruz' endişesine yol açıyor.
--spoiler--

4+4+4 ten ne olacak diyenlere kapak olsun.....
Sağ gösterip sol vurmanın en baba şeklidir. Velilere ve safkan öğrencilere yalakalık olsun diye " bakın ne kadar demokratik bir ülkede yaşıyoruz göreceği dersleri bile öğrencilerimiz seçiyor " diyerek sırıtıp idarenin seçtiği dersleri öğrenci seçmiş gibi yine öğrenciye dayatmalarıdır.
seçmeli ders adında ama öğrencilerin seçemediği derstir kendisi. sıkıyorsa seçin.
Şu günlerde ülkemizde '' Bilimsel eğitimin yok edilmesine giriş'' çalışmasına araç olmuş, eskiden de var olan ucube kavram.
genelde zorunlu derslerden daha zor dersler seçtirilerek öğrencinin amına koyulan bir hadisedir. gördüğüm en saçma şey. koy oraya bi 10 ders, biz seçelim, istediğimize girelim amk. neden zorla seçtiriyosun ki? hani seçmeliydi bu amk dersi? seçme hakkı tanıdınız mı orospu çocukları?

assembler dili diye bi ders var, bundan kalacağımı düşünüyorum da bu dönem. ondandır bu isyanım.
Mezun olabilmek için sunulan derslerden birini almanız gerekir. Zorunlu derslerin hocaları dandikse işinize yarayabilir tabi iyi hoca iyi konu olduğu sürece.
Üniversitelerin sevimliliklerinden bir tanesidir.

Canlarım benim ya. Mühendislik okuyup fen edebiyat mı kalmadı, iibf mi kalmadı...
anlatım bozukluğu barındıran bir söylemdir.
Üniversiteye yeni kaydoldum ve internetten ders seç dediler. Seçtimde hepsini seçmedim bunlar zorunlumu değilmi oda yazmıyor. Sistem nasıl gençler bi anlatın.
Ne bilelim olum biz her üniversitenin sistemi kendine meb mi sandın lan burayı.
liselerde bilumum din dersleridir.
Yüzyılın mantık hatası.
güncel Önemli Başlıklar