1. 1.
  insanları meyilli olup olmadıkları göz önüne alınmaksızın tek bir şeydeki başarısına bakarak akıllı veya aptal olarak nitelendirme sonucu meydana gelen hayal kırıklığı ve okumaya isteksizlik gibi olumsuzlukların kaynağı olan "zorunlu" matematik kaldırılmalı ve bu dersi sadece yeteneği olduğuna inananlar seçip görmelidir. Anlamayan, anlamak istemeyen adama zoraki dayatirsan yapabildigi seyi de yapmak icinden gelmez. Kendini aptal zanneder. Bırak isteyen görsün. Yetenekle alakasi yok da demeyin, 4 yaşında takır takır toplama çıkarma yapanlar ve onlarca yıl matematik dersi alıp dogru duzgun soru cozemeyenler bu isin yetenek olduğuna en büyük kanittir.
  (bkz: türkiye nin başarılı insan yetiştirme potansiyeli)
  6 -2 ... graben
 2. 2.
  Lan bir siktir git. Turkiye'de anlatılan matematigi anlamayan maldir. Ister inanin ister inanmayin.

  Edit: matematiksel düşünmenin tadına varamamis sozelcilerin hakaretine uğradık iyi mi? Senin sanatsal yönünü sikeyim amk cocugu. Gören de matematiği yapamayan her insanın diğer alanlarda çok başarılı olduğunu düşünür.
  7 -5 ... ata ters binen kovboy
 3. 3.
  Matematikle ciddi problemleri olan biri olarak söylemeliyim ki belirli bir düzeye kadar matematik öğrenmeyen kişi bırakın gündelik işleri yapmayı herhangi bir basit konu üzerinde dahi sistemli şekilde düşünemez. Gün içerisinde uğraması gereken 3 yer varsa onlara bile düzenli şekilde uğrayamaz.
  2 -1 ... yok herif
 4. 4.
  mantıklı fikirdir. matematiği anlamayan maldır işe yaramazdır diyen orospu çocuğu zihniyet yüzünden bugün matematik yapamayan ancak sözel veya sanat tarafı kuvvetli çocuklar hiç edilmektedir.
  2 -1 ... krosis
 5. 5.
  Matematik sadece topla çarp böl türev integral al demek değildir aq bunu şu yaşınıza kadar hala anlamadıysanız matematiği geçtim sizin hayattan men edilmeniz lazım. Matematik hayatın içindedir lan, matematiksel düşünme ise hayatın ta kendisidir.

  Şuursuz bir Öneri.
  1 -3 ... motorlari maviliklere
 6. 6.
  matematik boştur matematiğe adanan çabalar ve emekler boştur Türkiyede herkesi bilim insanı olması için eğitmeyin okullar ingilizce ağırlıklı olmalı insanlar kolay sosyalleşmeli.
  2 -2 ... yilan yiyen
 7. 7.
  Zorunlu matematiği kaldırmak ne demek?
  Benim de sayısal hafızam yoktu. fakat türkiye'de anlatılan matematik kolay. azim edip çalışın her türlü geçebileceğinizi göreceksiniz.

  Her şeyin kolayına kaçmaktan vazgeçin.
  -2 ... seheralp11
 8. 8.
  En başta Tarih Olmak üzere Sosyoloji ve Edebiyat gibi bir çok sözel Alan ile ilgilenen bir Sosyal Bilimcisi olarak şiddetle karşı çıktığım önermedir. He matematiğe kafamız pek basmaz o bir gerçek ama Sayısal bilimler olmadan Sosyal bilimler Sosyal bilimler olmadan'da sayısal bilimler olmaz.
  -1 ... romacumhurbaskani