bugün

Hikaye .ilk günden beri maske eldivensiz ne toplu taşıma kullandım ne markete gittim alimallah ciğerler demirci körüğü gibi çalışıyor grup sex bile yaparım o kadar açık sinüsler.
Gayet mantıklı bir önerme. Normalde 5 10 kez elini yıkayan bir insan eldiven giyince temiz olduğunu sanıp el yıkamadan her yere dokunuyor yemek taşıyor vs vs bulaş riskini belki yüzlerce katlıyor. Bunu anlayamayan bir halkımız olduğu için böyle bir açıklama yapma gereği duyulmuş demek.
hiç kafa karışmaz. eldiven zararlı normal vatandaşa. virüsleri topluyorsunuz o eldivenle.

maske lazım çünkü virüsün havadan bulaşmaması için değil, virüsün elinizden ağzınıza bulaşmaması için.

azıcık mantıkla çözersiniz, burnunuz kaşınır, dudağınız kurur, hepimiz elimizi ağzımıza burnumuza götürürüz. maske varsa unuttuğunuz için ağza virüs götürecek el maskeye takılır, siz hatırlarsınız 'ağza burna dokunmak yasak elinden yüzde yüz emin değilsen'.
Kafa karıştıran tavsiye.

Daha düne kadar maske kullanmayın denirken, bugün maske kullanmak zorunlu hale getirildi.
Aynı şey her an eldiven için de geçerli olabilir düşüncesindeyim.
Markette, toplu taşım araçlarında, eczanelerde, hastanelerde, enfekte olma ihtimali bu kadar yüksekken, her alan ve zemin virüs kaynıyorken, neden takmayayım?
Ellrimi, yüzüme, bedenime ya da bir başkasına temas ettirmediğim sürece, doğru çıkarma yapıp poşte koyarak, ağzı bağlı şekilde çöpe atmak bana mantıklı geliyor.
Kendimi daha iyi hissediyorum, ben takıyorum ama elbette ki eldiven takma kurallarına dikkat ederek.
Artık iyice yandı kafalar.

Önce enfekte olmayanlar maske taksın dediler, sonra takmasın dediler. Şimdi maskesiz sokakta gezmeyin diyorlar.

Şimdi eldiven takmayın diyorlar ama 10 gün önce çocuğunuzu bile eldivenle sevin diyorlardı.

Zahmet olmazsa bir karar verseniz...
Ben kullanmıyorum.

Uyarı için teşekkürler yine de, halkı bilinçlendirmek lazım.
türk tabipler birliğinin açıklaması.

https://tr.sputniknews.co...inda-eldiven-kullanmayin/

--spoiler--
Türk Tabipleri Birliği (TTB) toplu alanlarda maskenin zorunlu tutulması üzerine bir açıklama yaptı. Açıklamada "Sağlıklı kişilerin markette, sokakta veya sağlık çalışanlarının gereken durumlar dışında eldiven kullanması hem kullananın kendisi hem de çevresi için daha çok bulaştırma riski taşımaktadır" dendi.
--spoiler--