bugün

hayatın kahpe gerçeğidir, yanında olur sandıklarının hepsinin bir işi çıkar o gün.
Zor günümüzün, onlara zor gelmesinden kaynaklanır.
La ben size böle mi yapmıştım?
yanlış kişileri yanınıza topladığınızı gösterir.
sokakta düştüğünüzde de kimse yardıma koşmuyor. tabii ki kimse yanınızda olmayacak. olması doğaya aykırı bir durum zaten.
Böyle insanlarla ne yazık ki karşılaşıyoruz. tabiki de nasıl biri olduğunu, sizi en zor gününüzde yalnız bıraktığı zaman anlıyorsunuz. Gerçek yüzleri çıkıyor ortaya zaten iyi bir insan olsa zor Gününüzde de yanınızda olurdu bunlardan dost,arkadaş olunmaz.
meteliksiz olduğunuzu gösterir.. eğer kaymak tabakadan olsaydınız yalnız kalmayacağınıza emin olabilirsiniz..
aynaya bakın ve kendinize ben ne tür bir orospu evladıyım deyin. belki hata sizdedir.
pek de şaşılmayacak bir durumdur. genelde düzgün insanların başına gelir.
insan kendini toplamak için kendinden başka kimseye ihtiyaç duymamalı bence. he tabiki sorun boyunu aşıyorsa başka da genelde yalnız olmak çok daha iyi.

kimseye eyvallah etmeden bi derdin içinden sapasağlam çıkabilmek, işte dünyada gerçek mutluluk diye bir şey varsa budur.
Acı durumdur ama önemli olan açılardan ders çıkartmak ve ileriye doğru çabalamaktır. Her zaman moralini yüksek tut. Tut ki bakışta zayıf görmesinler seni.
O günün de sabahı olması ve etrafına duvarlar örmen.
saygı duruşu ve istiklal marşı
Kapanış.
zaten normalde de yanımda kimse yok ki zor günümde olsunlar.
bu duruma gerçek hayat diyoruz ve bu bundan sonra hep böyle.

hoşgeldiniz...
Arkadaşlarım tarafından her zaman başıma gelen durum. Zor günleri onlar yaşatmaya başladığında bir daha kimseden bir şey beklememem gerektiğini öğrendim.
Aslında iyi oluyor. Kime ne kadar değer vermen gerektiğinin farkına varmak güzel bir duygu.
üniversite hazırlik döneminde Babamı kaybettikten 1 hafta sonra halamın yapmaması gereken bir şey yapipbir de üstüne benim için "ben onu bir süre aramayı düsünmüyorum" demesi.
insanın acısını tecrübesiyle doğru orantıda arttırır. içime kapanık bir yapım olduğu için etrafımda insanlar dahi olsa hep yalnızımdır. Kimseyi derdimle meşgul etmek istemem çünkü biliyorum ki kim olursa olsun senin hissettiğin duyguların yanına dahi yaklaşamayacak hatta bazı yerlerde sorgulama cesaretinde bulanacak. O yüzden zor günlerimde kendime bir dost yaratma çabasına girişmedim hiç bir zaman. Belki de yanlış yapıyorum ama bilmiyorum.
dahada acısını söyleyeyim ; zor gününde yanında olduğun insan,zor günleri bittiğinde görmek isteyeceği en son kişi sen olursun.niye mi? çünkü zor gününde yanında olan zor günleri hatırlatır.insan,insanın daimi oyuncağıdır.temeli çıkara dayanan ilişkiler ilk virajda belli eder kendini.seni yalnız bıraktığı için üzülebilirsin ancak o andan sonra o insana yüz veriyorsan zaten sende başka bir gün başka birini yalnız bırakacaksındır.aklını kullanmaya cüret edenlerden olun ve kimseye ihtiyaç duymayın.
insanın tüm düşüncesi çıkar üzerine kuruludur. sen zordayken en yakın arkadaşının yardıma gelmesi bile senin olayın sonunda onu övecek olmandır. bir karşılık görecek olmasıdır ve bunun sonucunda alacağı şeyleri bildiği için sana yardıma gelir.
(bkz: everybody dies alone)
(bkz: house m d)
intihar sebebi bence.
“iyi günde varsın kötü günde yoksun neden?”
Stephen king'in rahmetli annesi dermiş ki en iyisini um, en kötüsüne hazırlıklı ol. O yüzden hayatınızı pek kimseye güvenerek yaşamayın.
Seni daha güçlü yapar.

Birde eğer inanlardansan kimse yanında olmasa bile Allah senin yanındadır. Çünkü o kullarından vazgeçmez. Ona sığın , ona anlat. Aşamayacağın bir şey kalmaz.
'gölge etme başka ihsan istemem.'
Zor gününde kimseye yardım etmeyenlerin başına gelen olay.