1. ?.
  öncelikle başlık:
  sözlük zirvelerine katılmayan yazarlara asosoyal diyen ezik yazarlar..

  gelelim açıklamamıza. efendim bildiğiniz üzere internette bulunan sözlük ortamlarında bir sürü zirve düzenlenir. bu zirvelere kimi yazarlar katılır kimileri ise katılmazlar. bu kişinin kendi seçimidir. buna kimse birşey diyemez. fakat kimilerinin bu sözlük zirvelerini kendi çıkarları uğruna sözlüğü aşırı ciddiye almalarının sonucunda doğan popülerlik sevdasi sonucu zirvelere gitmeyen yazarlara ve bu zirveler hakkında seviyeli ve düzeyli eleştiri yapan yazarlara asosyal yakıştırması yaparak çemkirmesi terbiyesizlikten başka birşey değildir. burada belirtmek istediğim ezik kişiler bunlardır. ezik dedim çünkü hayattaki sosyalliği bir sözlükte yapılan zirve adı verilen organizasyonlara katılıp katılmamakla belirlemektedirler.

  ayrıca bu kişilerin(genelde zirve kuşu diyebiliriz bunlara) zirve merakının nereden geldiği de merak konusudur. hiç mi işleri güçleri yoktur da o zirve senin bu zirve benim geziyorsunuz. gidin ders çalışın, işinizle ilgilenin. yoksa insanlara asosyal deyip zirvelere çekmeye çalışmanızın altında başka sebepler mi var? kim bilir? (hani başlığınıza daha çok yazı yazılacak, yeni kızlarla veye erkeklerle tanışacaksınız büyük heyecanla vs..)

  bu arada bu tür yazarlar yüzünden zirvelere gelen diğer yazarlar da zirvelerden tiksiniyorlar. sanki uludağ sözlük babanızın malı. bir zirveye gidip de o zirvede adını duyurmaya çalışan yazarlaradır sözüm. adam gibi gidip zirvenizde düzgün bir şekilde konuşup kaynaşınız. zirve denilen şeyleri de bu kadar abartmayınız.
  8 -4 ... paris hilton
 2. ?.
  (bkz: insanlara ayar vermeye calisan asosyaller) *
  3 -4 ... botanik
 3. ?.
  şu Âna kadar pek görülmemiş bir eylemi yapan ezik(!)lerdir bunlar. genelleme de pek kötü bir şeydir hani.

  ancak işin garip kısmı zirve olgusunu eleştirenlerin büyük bir kısmının, sözlüğü birbirine katma amacı güden, saçma salak başlıklar açan, aptal aptal entry'ler giren, muhtemelen fake nick alan kişiler olmasıdır.

  böyle adamların da tespitleri kendilerine kalsındır.

  kimin ne yapacağı konusunda da fikir yürütmesinlerdir.
  *
  4 ... gothic evil
 4. ?.
  bundan sonraki başlığın zirvelere katilmayanlara asosyal diyen ezik yazarlara salak diyen yazar, bundan sonraki başlıkta zirvelere katilmayanlara asosyal diyen ezik yazarlara salak diyen yazarlar mal diyen yazarlar diye uzayıp gidecek sürtüşme konusu. Kime göre neye göre eziktir, asosyaldir asla anlaşılmaz. Atışan taraflarda birbirlerini tanımaz. iyi ki başlık kısıtlaması var yoksa vay halimize.
  1 ... suran
 5. ?.
  işlerine gelmeyen konularda klavye delikanlısı olan kişilerdir bunlar aynı zamanda. astığı astık dedikleri dedik kişilerdir. onların dediklerinin dışında hiçbir şey doğru olamaz. en iyisini onlar bilir. kimi zaman sözlük savunucusu, kimi zaman soytarı, kimi zaman ağır abi rolüne girerler. görende dünyayı kurtarıyor sanır bunları. oysaki alt tarafı bir mahlas almışsın yazıyorsun işte. abartmayın herşeyi bu kadar. insanları sırf haklı çıkmak uğruna aşağılamak hiçkimseye yakışmaz..
  1 -3 ... paris hilton
 6. ?.
  ne katilmayanlar asosyaldir, ne de bu elestriyi dile getirenler eziktir! secimlere saygi duyulmasi gerektigi gercegi bu basit zirvelere katilmama secimine bile gosterilemeyen saygi neticesinde henuz hayata gecirilebilmis bir gerceklik olmadigini gostermistir.
  1 ... nobran ne ya
 7. 1.
  her şeyi eleştirip, eleştirinin odağında olmayı sevenlerin yeni eğlencesi. önce popülerlik adına saçmalıkları eleştirip afferini kapacaksın, ardından aynı saçma yolu sen seçeceksin. ezikler midir yoksa değiller midir bilmem ama; (#1504257)
  1 ... nahaglot
 8. 2.
  çok şey bildiğini sananlarca direkt ezik etiketi yapıştırılan kişilerdir bunlar.

  burada yanlış olan şey bu durumu sorun olarak görenlerin aslında kendilerinin bir sorun olduğudur. ben hebele diye bir yazar olacağım, düzenli aralıklarla sürpriz gibi çıkıp açtığım gerizekÂlı başlıklarla tepki toplayacağım, bir de üstüne zirveye gideceğim, sonuçta da "niye böyle yapıyorsun, mal mısın?" ana temalı muhabbetleri onlarca yazardan dinleyip, canımı sıkacağım.

  yemez işte, klavye delikanlısının asıl tanımını oku öğren. hem de yaradan rabbinin adıyla oku öğren.

  hadi yıkıl şimdi.
  4 -1 ... gothic evil
 9. 3.
  (bkz: tespitin ustasıyım gözlerinin hastasıyım)
  1 ... cemmm
 10. 4.
  yine kendine rant sağlamak, sözlükte tanınmak, bilinmek için ortaya atılmış biraz da hakaret unsurları içeren cümleyle karşınızdayız sayın okuyucular. öncelikle üzerinde durulması gereken konu "sözlükte kendime nasıl rant sağlarım" kısmıdır; bu da "genellemenin dayanılma çekiciliği" ve "belirli toplulukları zan altında bırakmaktan" geçer. bunu sözlükte başarıyla(!) gerçekleştiren, ayardan bıkmaz usanmaz bünyelerde hiç de az değildir.
  4 ... hataliysam ara