1. .
  "çok sık gerçekleşmeye başlamış olan msn zirvelerinin sözlüğün akışını yavaşlattığı ortadadır.
  anket başlıklar daha çok yazarların ilgisini çekse de iyi değildir, hoş değildir." diye düşünen kimi sözlük dostu yazarların içinde bulunduğu durum.
  1 ... yasakani
 2. .
  iki yanlışın bir doğru etmediğini hatırlatan başlık.zirvelerin,anketlerin sözlük için yararlı olmadığını düşünen yazarların bu duruma karşı doğru ve kaliteli entry ler girerek sözlüğe katkılarını arttırmaları gerekirken ''ne olucak bu sözlüğün hali'',''sözlüğün dışkısı çıktı'' vb. serzenişleri ile kendilerinin de aynı hataya düşmeleri.
  (bkz: hatta bende şuan hata yapmış oluyorum)
  (bkz: karanlığa küfredeceğine bir ışık da sen yak)
  3 ... tahminci
 3. .
  bu durumdan muzdarip yazarlari 11 agustos fasillarin efendisi zirvesine davet ediyorum, gelsinler kurtlarini döksünler.
  1 ... aftermath
 4. .
  bu durumda olan yazarların bir yandan doğru ve kaliteli entryler girerek sözlüğe katkılarını arttırmaları gerekirken bir yandan da bulunulan ortamın güzelleşmesi için tepkilerini ortaya koymaları gerekmektedir.
  ... yasakani
 5. .
  anketlere, zirvelere, buluşmalara ve kaynaşmalara dalmış yazarların oylama yapmayı da unutmasıyla daha iç acıtıcı bir durum oluşmuştur.bu durumdan müzdarip olan her yazarın sözlükte oylama yaparak diğer yazarların harcadığı emeği canlandırmaları gerkmektedir.bu şekilde çözüme ulaşacak ve iki tarafın da muradına ereceğini düşündüğüm sorun.
  2 ... esneyenahtapot