bugün

Çok iyi geçti sınavım. Müdürlük bekliyorum inşallah.
Bana da müdürlük yakışır zaten.

Bu arada durmus yılmaz i biliyorsunuzdur herhalde. Ziraat ın başkanı. eski merkez bankasi başkanı.
hafta sonu yaptığı sınava 550.000 kişinin iştirak ettiği söylenen banka. sorular kolaymış öyle diyolla. girmedim bilmiyorum.

edit: banko asistanlığı için girenlerin sayısı 550.000 imiş. bozoklu bozoklu uyardı.
görsel
HALK BANKASININ ÖZELLEŞTiRiLMESiNDE BAŞ ROLÜ OYNAYAN HÜSEYiN AYDININ GENEL MÜDÜRLÜĞE GETiRiLDiĞi DEVLET BANKASI.
BURDANDA ANLAŞILACAĞI ÜZERE ZiRAAT BANKASININDA ÖZELLEŞECEĞi GÜNLER ÇOK YAKINDIR.
ZiRAAT BANKASINI BU HALi iLE DÜNYADA SATIN ALACAK BiR BABAYiĞiT OLMAMASINDAN DOLAYI BÜYÜK BiR OLASILIKLA YAVAŞ YAVAŞ KÜÇÜLECEK, ZARAR EDEN ŞUBELER KAPATILIP ÖZELLEŞME SÜRECiNE GiRECEKTiR.
son reklam filmiyle logosundaki gizemi gözler önüne sermiş, aslında başak zannedilen logonun tc ve zb harflerinden olduğunu göstererek beni ziyadesiyle üzmüştür. ben o bilgiyi insanlara söyleyerek şaşırmalarını keyifle izliyordum oysaki.
en son servis görevlisi sınavına girmiş olduğum banka. genel kültür-genel yetenek ve alan bilgisinden sorular vardı. genel kültür matematik-türkçe, genel yetenek iktisat, alan bilgisi iktisat bölümlerinden oluşmaktaydı.

genel yetenek diyerek faiz oranlarını sormuşlar mk.
logosu ihap Hulusi Görey tarafından tasarlanmıştır.
6 aralık 2012 günü akşam saatlerinde beyoğlu civarlarında pos hizmeti çalışmayan banka. mekandan kalktım hesabı kartla ödeyeceğim nakitle uğraşmamak için demez mi bana "bakiye yok" uyarısı veriyor diye. tekrar denettim tekrar aynı. yusufladım bir anda hesaplar mı boşaldı diye, ama bağlantısında sorun varmış. atmlere denedim bankanıza erişilemiyor uyarısı verdi.

yani diyorum ki; yıl 2012 bunlar olmaması gereken şeyler.
şu dakikalarda öğrencilerin tavaf ettiği atmlerin sahibi olan bankadır.
98 puan alarak 5000 tl lik buğday kazandığım banka. farmville benim için bitmiştir.
son reklamlarının birinde ağva ve ağva şubesini kullanan banka. ayrıca ağva'daki tek banka şubesi de ziraat bankası'na aittir.

0:23 ten itibaren ağva görülebilir.

http://www.youtube.com/watch?v=AD3BYTSwCEs
logosunu kaç sene önce kim tasarladıysa büyük dahiymiş helal olsun demekten başka yorum yapılamaz.
çalışanları aşırı uyuz banka.
sınavları sahte olan bankadır.
kredi faizi en yüksek olan bankadır.
logosunun tasarımını yeni keşfettiğim bankadır. tasarımını yapan gerçekten iyi iş çıkarmış.
eski adıyla memleket sandıkları. kuruluş tarihi 1888.
9 sene önce almaya başladığım kredileri şu anda sike sike ödediğim kurumdur.
sıkıyosa ödeme.
(bkz: vereceğin bi fitre titre babam titre)
görsel
işe alım sınavında yaptığı akılalmaz skandallarla prestijini zedelemiş bankadır. bu arada sınav başvurusu için alınan paralarla müthiş kar etmiştir. şu an içinde bulunduğu skandallar silsilesi, merkez medyaca ,padişahtan korkulduğu için yayınlanmamaktadır. her daim şubelerinde eleman eksikliği olan bankadır. sürekli yoğundur, sürekli kalabalıktır ve müşterilerinin çoğu angarya işler için bu bankaya gelmektedir. genel müdürü tayyip ağadan hallice bir küçük padişahtır. yükselme sınavını kazanması imkansız bir sınav şeklinde yapan ve kimse barajı geçemeyince barajı 70'den 50'ye indiren ve işe alım sınavının geçme notunu sınavdan sonra yükselten, kısacası köklü geçmişine amatörce lekeler atan bir yönetimin elinde kalmış bankadır.
temelleri 1867 yıllarına dayanan bir Türk Devleti bankasıdır. Osmanlı Devletinin kurduğu ilk bankadır.

Ahmet Şefik Mithat Paşa 1863 yılında Pirot Kasabası'nda kurduğu ilk Memleket Sandığını oluştururken Türk gelenekleri arasında zaten varolan ve karşılıklı yardımlaşma esasına dayanan imece geleneğinden esinlenmiştir.

1867 yılında Memleket Sandıkları Nizamnamesi nin yürürlüğe girmesiyle Osmanlı Devleti nin her yanında Sandıklar faaliyete başlamış ve uzun yıllar başarıyla hizmet vermiştir.

http://tr.wikipedia.org/w.../Z%C4%B1raat_Bankas%C4%B1
yasal tefeciliğin temelini atan ilk bankadır.
3000 nüfusu olan ilçeye şube açıp, üç kişinin çalıştığı ve iş yoğunluğu olmayan bir yerde, kredi kartı ekstresini ödemek için yarım saat sıra bekleten banka. küçük yerleşimlerdeki atmlerinden para da yatırılamıyor.
berbat bir telefon bankacılığı var. nerden ararsam arıyım ya dakikalarca bekledikten sonra hat düşüyor ya da numara meşgul. *
devletin 3 bankasından biridir. (bkz: ziraat bankası halk bankası vakıf bankası)
güncel Önemli Başlıklar