1. 1.
  cumhuriyet tarihinden de eski kurumlardan biri olan ziraat Bankası 124 yıllık isminin ve logosunun değişmesidir. dünyanın her yerinde kolaylıkla kullanılacak bir logo ve isim arayışı içinde olan banka yönetimi zrt, zırt, tcz bank, zırt bank gibi isimler arasında kararsız. zırt bank kulağa en hoş geleni hem de evrenseli gibi.

  http://ekonomi.milliyet.c....2012/1544463/default.htm
  -1 ... ortalih garisacak deyalar
 2. 2.
  türkiye'de zekice yapılmış nadir imgelerden biri daha tarih olur. ayrıca öğrenci olduğum yıllardan her ayın 7 si münasebetiyle duygusal bağ kurduğum ziraat bankası'nın adı değişirse çok üzülürüm
  ... konstruktor
 3. 3.
  zikmedikleri bi ziraat bankası kaldı idi onada el attılar tam oldu. ismini değiştirip birilerine (isim verirdim ama gerek yok bilen biliyo kim olduklarını) peşkeş çekerler onlarda hortumu dayayıp biraz sömürür bankayı ohhh mis.
  not: kulak arkasına krem sürün hazırlayın canınız yanmasın gençler sıra oraya geldi.
  2 -1 ... faso aga
 4. 4.
  ABTT bank olabilecek değişiklik.

  (bkz: aylak bakkal taşak tartar)
  -1 ... bienvenido
 5. 5.
  zırt bank. güzel oldu , bizdeki anlamsız mana tüm dünyada geçerli değil ya, söyleyişi de kolay hem tek seste çıkıyor ağızdan.
  -1 ... sumela
 6. 6.
  inceden inceye ziraat bankası'nın da peşkeşe doğru yelken açtığının göstergesi olan haber...

  böyle sağıyla soluyla oynayıp sonra da milli değerlerimizi ite çakala peşkeş çekerler.

  bir emlakbank vardı. emlak ve eytam bankası. emlak nedir biliyorsunuz, eytam ise yetimler demekti. güya inşaat sekterüne kredi sağlanacak, banka kar ettiğinde ise o paydan yetim ve öksüz çocuklara barınma, eğitim vesaire konularda destek olunacaktı. bir gün yatacak yeri olmasın turgut efendi engin civan diye bir prensini getirdi o bankanın başına... önce adı kısaltıldı, sonra logosuyla oynandı, soyup soğana çevrildi, batma derecesine gelince para eder malı mülkü eşe dosta peşkeş çekilip zararları da halka yüklenerek kapatıldı...

  yetimlerin bankası böyle çalındı. şimdi çiftçinin ve öğrencinin bankasına dikmişler gözü belli...

  herkesin kursağında o bankanın lokması vardır. ne yazık...

  ben meraklıyım araştırırım, öğrenirim diyenler için çalınan bir başka değerimiz: emniyet sandığı (onun da kurucusu mithat paşa'dır)
  10 -2 ... darius ve krezus reloaded
 7. 7.
  ziraat kelimesini halkın gözünün önünden çek ki üreteceklerine satın alsınlar, ekip biçeceklerine kahvede otursunlar politikası için yapıldığı da düşünülebilir değişikliktir. "irticaat bankası" yapmasalar bari.
  ... aschigo
 8. 8.
  ekonomik katkılarını (!) bilmem ama özellikle logo konusundaki kayıpları tarihe geçecek*. zira ziraat bankası'nın logosu efsanedir. dikkatle bakılırsa "z" ve "b"den oluşan bir başaktır ve bankanın da müşteri kitlesine cuk oturur.

  üzücü bir haberdir vesselam.

  edit: yazım hatası.
  4 ... euzerque
 9. 9.
  ucuza gelsin diye eli iyi kalem tutan cinali çizme ustası bir vezneciye çizdirecekleri kesindir, işlem süresi 10 yıldır.
  ... kozanteoman
 10. 10.
  (bkz: ziraat bankası na alternatif isim önerileri)
  ... ortalih garisacak deyalar