bugün

orijinal zippo çakmağı kullanamayan fakirdir.

gider bu tipler anca kibrit filan alır bakkaldan çakkaldan, ya da neydi o işte çakar çakmaz çakan çakmaktan alırlar, iş mi lan bu şimdi, insan taşımaya utanır yahu onu, haydi bir ortama girdin diyelim ahanda orada kız da var!, ve kız rüzgardan sigarasını ateşleyemiyor ve seni gördü adam diye!, çağırdı gel bakayım bi yol yakışıklı!, dedi sen de koştun abazan abazan haliyle!, ve dedi ki,

- kikikikiki yeah ben çakamıyorum şu mereti lütfen siz çakar mısınız!

dedi!, oldu ya işte dedi yahu!, olamaz mı değil mi?, neyse devam edelim, siz de salak gibi zipponuz yok diye çakamayacaksınız ve oracıkta pısıp

- öhö höh ııııı bilemiyorum ki bende pek beceremem

derseniiiiiz işiniz bitti aha oracıkta ben diyeyim, daha ne sen adamım diye dolan ortalıkta ne de o kız seni adam ve düzgün bir çakıcı olarak tanımaz, bu kadar basit bir gerçek işte bu, hayat çok garip arkadaşlar, o yüzden sizde kaliteye geçin ve ne olur ne olmaz diye çakmaktan geri kalmayın!.

mutluluklar.
Arkadaşlarımı tarif ediyonuz la

+Hakan sikerim şu çakmağı ver
-Kibrit var la amık.
zippoyla ugrasmayi sevmeyen adamdir tokainin rahatligina alismistir.
zippoyu pahalı çakmak sanan fakirin küçümsediği fakirdir.
(bkz: sana altından bir çakmak lazım)
Ayağa düşen zippoya daha yeni sahip olan fakir gencin söylemi. Mercedes'inden yakıp içenlerin yanında ezilmeye devam edecektir.
kibritten çıkan o kükürt kokusu, çakmağı avucunun içinde yakmanın verdiği zevk, zipponun yakmakta verdiğ rahatlıktan daha fazla. ama zippo ateşi daha güzel.
dupont yerine zippo kullanan orta halliden daha kötü durumda olan kişidir.
kibrit kullanıyorsa bildiğin cooldur bu adam. zippo ne lan kullanıyorsan ya dupont ya da kibrit kullan.
zipponun iğrenç gaz kokusunu sevmeyen zengin de olabilir bu.
Hasan ateş versene rüzgardan benim ki yanmadı

Ya oğlum al zippo var bende Allah'ın fakiri uçak benzini ile yanıyor

Pezevenk sanki Boeing 732 aldın diyesi gelir insanın.
beni tanıdılar siz kaçın.
yaktığı sigaranın dumanıyla beraber ciğerlerine zipponun gaz kokusunu çekmek istemeyen kişidir.
dupont varken zippo kullanan liseliler var yaa. huahahuhuahua. yazık lan size. zippo gibi liseli çakmağı kullanacağınıza çakmak ya da kibrit daha asildir. en azından önem vermiyorum çakmağa felan havası verirsiniz.
zippo yerine çakmak yada kibrit kullanan fakir değildir. örnek verilecek olursa. gerçek zippo çakmağın orjinali 50 tl veya 150 tl replikası da 5 tl gerçeğini bugün türkiyede her, insan alabilir. 50 tl çok büyük para değil. lakin çakmakla zenginliğin, ölçüsü zippo değil dupont çakmaktır. türkiye de böyle babayiğit zor çıkar. bir nisan dupont çakmak taşıyorsa durumu üst düzeydir. fakat zippo taşıyan insanla kibrit taşıyan insan aynıdır. lakin bunların içinde en karizmatik sigara yakma olayı kibrit ile olur. özellikle rüzgarlı havalarda kibriti çakıp avuç içinde sigarayı yakmak gerçekten çok zevkli olaydır. anlayan anlar. zippo nun gazı çok ağır, kokuyor, kibrit odun kokusu parfüm gibi.
prestij içip sigarasını zippo ile yakan,kendini zengin zanneden bebeden iyidir kanımca.