1. 1.
    zinacilarin cezasini ancak tanri verir. bize dusen sadece uyarmaktir. recm etmek de neyin nesi.

isa ise Zeytin Dağı’na gitti. 2 Ertesi sabah erkenden yine tapınağa döndü. Bütün halk O’nun yanına geliyordu. O da oturup onlara öğretmeye başladı. 3-4 Din bilginleri ve Ferisiler, zina ederken yakalanmış bir kadın getirdiler. Kadını orta yere çıkararak isa’ya, “Öğretmen, bu kadın tam zina ederken yakalandı” dediler. 5 “Musa, Yasa’da bize böyle kadınların taşlanmasını buyurdu, sen ne dersin?” 6 Bunları isa’yı denemek amacıyla söylüyorlardı; O’nu suçlayabilmek için bir neden arıyorlardı.
    isa eğilmiş, parmağıyla toprağa yazı yazıyordu. 7 Durmadan aynı soruyu sormaları üzerine doğruldu ve, “içinizde kim günahsızsa, ilk taşı o atsın!” dedi.
    8 Sonra yine eğildi, toprağa yazmaya başladı. 9 Bunu işittikleri zaman, başta yaşlılar olmak üzere, birer birer dışarı çıkıp isa’yı yalnız bıraktılar. Kadın ise orta yerde duruyordu. 10 isa doğrulup ona, “Kadın, nerede onlar? Hiçbiri seni yargılamadı mı?” diye sordu.
    11 Kadın, “Hiçbiri, Efendim” dedi.
    isa, “Ben de seni yargılamıyorum” dedi. “Git, artık bundan sonra günah işleme!”
    -1 ... arxaggelou
  2. 2.
    recm kuran'da geçmez, orta ve güney asyadan gelme bir adettir.
    -1 ... masklavi
  3. 3.
    recm islamda bildiğim kadarıyla bir kez uygulandı. onun da uygulanmasının sebebi islamın ilk zamanlarında kuranda hakkında hüküm olmayan konularda tevrata göre hüküm verilmeseydi. kurana göre zinanın hükmü 100 sopadır. kafanıza göre din uydurmayı bırakın arkadaşlar.
    4 -2 ... keyfiminkahyasiyim
  4. 4.
    Böyle bir dönem yoktur. En azından tarihimizde. Osmanlı'da dahi çok az görülmüştür recm. O da 4. Mehmet dönemindedir. Şeriat ülkelerinde ise düzenli olarak uygulanır.
    2 -1 ... magicovento
  5. 5.
    yine guller açacak ülkemde,

hic kimse eşini aşağılık bir bicimde aldatamayacak. umuyorjm diliyorum bekliyorum
    2 -2 ... bittimiacaba
  6. 6.
    kuran'da recm diye bir ceza yok.

100 celde vuruşu ise kemiğe işlemeyecek şekilde cilde vurulan kırbaç.
    ve kesinlikle ölümcül değil.

nereden mi anlıyoruz?
    ayet:
    https://acikkuran.com/4/25
    ayette, savaş esiri kadınlar inanır ise onlarla evlenilmesi, lakin "evliliğe geçtikten sonra" bir fuhuş yaparlarsa onlara muhsenat kadınlara uygulanan "cezanın yarısının" uygulanması gerektiği belirtiliyor.

evliliğe geçtikten sonra???

cezanın yarısı???

ölümün yarısı ne ola ki?
    1 -2 ... alyans takayim sana
  7. 7.
    recm evlilik yaptıktan sonra zina yapanlara uygulanıyor. bekarlara ise 100 sopa cezası var. recm olması için de 4 şahit gerektiriyor diye biliyorum. belli şartlar lazım kafasına göre kimse kimseyi recm ettiremiyor. yani uygulanması zor bir ceza. bu konu hakkında çok bilgim olmayarak bildiklerim bunlar.
    3 -2 ... melih06
  8. 8.
    Ulan müslümanlar bir kere takiyye yapmayın. Anca 1 delikanlı müslüman çıkmış kıvırmamış.
    ... kara atli prens
  9. 9.
    Peygamber uygulamamış, uygulayanları tenkit etmiştir. Osmanlı döneminde bir kez avcı mehmet tarafından (döneminde demiyorum, isteği üzerine) uygulanmıştır.
    ... katalin
  10. 10.
    mükemmel günlerdi bir daha geri gelmez. :d
    herkesin hak ettiği cezayı aldığı efsane dönemdir.
    2 ... san fransisco niggasi