zikir çekerken kendinden geçen pezevenk - uludağ sözlük

 1. ?.
  üye olduğu tarikatlar için, karizmayı çizdirten yalamadır. sen kalk koskoca x tarikatına üye ol, sonra da çıkıp en slow zikirlerde ortaya atlayıp kafa salla, dans et. ne lan bu şebeklik!
  biraz titre de kendine gel pezevenk! madem ki böyle kutsal ve mübarek bir tarikata üye oldun, neden zikirlerde kendinden geçip ortamın amına koyuyorsun? ayıp lan, harbiden ayıp! adam akıllı giy kıyafetlerini, al tespihini, tak sarığını filan git üç-beş ilahi söyleyip gel. benim de arkadaşlarım var böyle zikirlere katılan, hepsi de altın gibi çocuklar, yılda bir traş oluyorlar mesela. adamlar kendilerini dine adamış, senin gibi kolpa molla değiller. tiki mi olcan lan başımıza? cadde çocuğu mu olcan? bi ziktir git çay koy!
  #6795135 :)
 2. 1.
  bir nevi orgazm numarasıdır yalandır, fakedir.
  #6795224 :)
 3. 2.
  çevresine verdiği rahatsızlıktan dolayı akabinde polisin kapısına dayanmasıyla sonuçlanan olayı yaratandır. ülkemizde bunu hala gece 12den sonra yapanlar var. acaba apartmanda yarın işe, okula gidecek insanlar var mı, rahatsız olurlar mı diye düşünen yoktur. eğer bu ibadetse, kimseye duyurulmak zorunluluğu yoktur.
  #6795973 :)