1. 1.
  yazmak istersin ama aklına hiçbir şey gelmez. bomboş, derin bir karanlık sarar tüm zihnini. yıldızlara bakarsın, yardım dilenir ve onlara yaklaşmaya çalışırsın. bir süre derin bir nefes aldıktan sonra sadece yaşlanmayı bekler ve ömrün son demlerinde huzur arayacak kişilerden biri olursun. dinlediğin müzikler değişir, gözlerin altları morarır ve bir anda normal bir insanın ulaşabileceği kimlikten uzakta bir yerde bulursun kendini.

  hislerin körelir, kelimeler kaybolurken, herkes uzakta yoğun bir sisin ardından bakakalır. şimdi ve sonra, yarın ya da geçmişte.. fark eden hiçbir şey olmaz. saatler geçerken ince bir ses ruhuna dokunur. titreyen her zerren bir anda o yöne bakakalır, nefret sarar vücudunu. ağlarsın, gözyaşlarını silecek bir kişi dahi bulamazsın. uzaklarda bir kız belirir, kanatları vardır sırtında. beyazlar içine sarar seni ve cennetine taşır. tanrıların arasında kaybolurken "neden ben?" diye soramazsın dahi. yalnızca dehşet dolu bir kabusun ardından kendini yalnız ama huzurlu bir yerde bulursun. bunun adına her ne dersen de, sadece sen anlarsın yaşadıklarını.
  ... bay polar
 2. 2.
  Mezhebin konya ovası kadar geniş olması gibi kötü değildir.
  2 ... saint andre
 3. 3.
  izmirli ve 27 yaş altı kızlar icin doğru olan vaziyet.
  ... yoksul genc
 4. 4.
  (bkz: tiamat) elbette.

  muta nikahlı helali safiye hapise girdiğinden beri kızcağız perişan oldu. ışığa duyarlı tek hücresi ışığa duyarsız hale geldi.
  ... noxeca