bugün

Satasmayin bakayım birbirinize şşşt. Tamam sen ayrıl o arkadaşlarına sende kendi arkadaşlarına tamam.
nickine hayran kaldığım yazar. kendisine ve hayal gücüne başarılar.
Güzel ve tanım içerikli entryleri bol olan bir yazar. Burada geçirdiği güzel vakitleri olsun.
Kötü yollara düşmeyecek kadar akıllı ve erdemli, velev ki düşse bile, hadsizlikte sınır tanımayan canlılara biat etmeyecek kadar da onurlu bir insandır.
Nokta!
iyi ki doğdun, nice mutlu senelere:)
Doğum günü kutlu olsun yazarı.

Nice senelere...
nice mutlu yıllar dilerim. iyi ki doğdun.
anladığım kadarıyla bayan bır yazar arkadasımız.

ulan erkek olsa 10 tane börtday entrysı gırılmez doğal oalrak.

nyse hepi mepi börtday ıste.
Doğum günün kutlu vee mutlu olsunn .. hepi börtdeyyy.
Bir yazar.
Birbirimizi zerre tanımıyor olsak da, entrylerimiz ve duruşumuzla, sözlükte, hepimizin bir kimliği var.

iyisiyle, kötüsüyle, eğitimlisiyle, cahiliyle, kibarıyla, kabasıyla kocaman bir aile olduğumuz yadsınamaz bir gerçek.
Ne olursa olsun, bu ailenin üyesi olmayı seviyorum.

Samimiyet kokan Güzel dilekleriniz için teşekkür ediyorum.
iyi ki doğmuşum sahiden!
Yüreğinize, kaleminize sağlık...

Edith Piaf: kibarıyla, kabasıyla demiştim, görüyorum ki, hemen ardımdan kaba güruh bir temsilci göndermiş bile.
Lan olum, seni bile seviyorum bugün, uğraşma. Kalp kalp kalp...
Canımı sürekli zeytinyağlı sarma çektiren, hatta bu sebeple takip etmediğim yazar. Evet takip etmeme nedenim canımı sarma çektirmesi
hani merak ettiğiniz yazarlar başlığı var ya oraya birilerini yazıyorsunuz. işte bende bu yazar arkadaşımızı merak ediyordum. zamanın pehlinde epey epey sohbetimizde olmuştu. iki iyi arkadaştık. yolum bir gün hasbelkader memleketine düştü. dedim ki ben geldim seni görmek istiyorum. o da beni görmek ister diye düşünüyordum. ama görmek istemedi. bende canın sağ olsun dedim. bu da bi anımdır.
yok canıım sadece acıkmış.
Akli dengesi yerinde olan nadir yazarlardan.
etliye sütlüye karışmadan, güzel ve kaliteli bir biçimde yazan yazar. nadir bir şekilde, o beni takip etmese de kendisi takip listemde..
First class bir 11. Nesil yazar.
Kuş uçmaz kervan geçmez başlığımdaki entry saysını gòrünce vallahi billahi öldüm sandım.

Bir ter boşalması, saç diplerinin bile uyuşması, elin ayağın titremesi üzerinize afiyet!

Neyse ölmemişim yaşasın!
Heidi gibi mutluyum yahu!

görsel
off canım cekti olsada yesek.
hakarette mi ediyomuş? aboooo.
Erdemi, hakkı, hukuku, top yapıp klozete atmış adamlara, boş beleş gelmesi doğal olan yazardır.

Maneviyata, onun kutsallarına ve ritüellerine sonsuz saygı duyan lakin maneviyatın ardına gizlenip, leş kusmuklarıyla evreni kirletenlere de, tepki göstermemeyi, insanlığa hakaret sayan yazardır .

Yaradılanı hoş görürüz, yaradandan ötürü lakin vehamete gòz yumup, halı motifi izlemeyi de, aklımıza, yüreğimize hakaret sayarız efenim!
Bu böyle biline!
Kelime dağarcığı sınırlı, meramını anlatamadığında, çevir kazı yanmasın yazarlarına da acıyandır.
iyi seneler çocuk!
Dönek değil aslanlar gibi direnen erkeklere önderlik yapan bir boykotçudur.
Selam olsun şanlı direnişi. Diğerleri gibi geri adım atmadı.
Bir yazar.
Duydum ki,
Tahir efendi, bana kelp demiş,
iltifatı, bu sözde zahirdir.
Maliki mezhebim benim zira,
itikadımca kelp tahirdir.

Bir nebze mürekkep yalamış, ilimden, bilimden, sanattan kopmamış aydın yazarlar bunu şıp diye anladılar.
Bilenler, bilmeyenlere açıklasın bir zahmet!

Sözlükte var olan olumsuz ve seviyesiz gidişattan dolayı, rahatsız olma, bunu dile getirme ve bir duruş alma kararı, tamamen kişisel bir karar olup, sorgulanmaya, yargılanmaya, hele hele edep sınırları zorlayarak hadsizlik etmeye tamamen kapalı olan bir durumdur.
Aklı başında ve erdemli hiç bir yazar, bu konuyu bu denli seviyesizleştirip, yorum kanalıyla, hakaret, taciz, edepsizlik boyutuna getirmez, getirmemelidir.
Haddi değildir!

Sözlük, bir dost meclisi, arkadaş gurubu ya da akraba topluluğu değildir.
Fikir ve bilgi paylaşım platformudur.
Her yazar, kendinden ve fikirlerinden sorumludur.
Gerisi safsatadır.

Aklı başında kelam etmeyi, format, yol, yöntem, kural kaide gibi unsurları uygulamayı bilen her yazar, kimsenin etkisi ve tahriği olmadan, bir duruş sergileyebilecek, akıl mantık ve vizyona sahiptir, hiç endişen olmasın Tahir efendi!

Sözlüğe, yıllardır keyifle emek veren bir yazar olarak, Uludağ sözlük' le değil, nahoş gidişatıyla ilgili sorunlarım vardır. Ve bunu dile getirmek, bir duruş almak, yazmaya ara vermek ya da bu konuyla ilgili aldığım her türlü karar, beni ilgilendiren, benim tasarrufumda olan kararlardır.

Ne ulusözlük' e, ne de yazarı olduğum hiçbir sözlüğe, haksızlık edilmesine, hakaret edilmesine, hadsiz tanımlar yapılmasına gönlüm razı olmaz, buna izin vermem ve alet olmam!
Ki ulu, ilk gözağrımdır.

Sorunların çözülmeye başladığını hissettiğim, huzurla yazacağıma inandığım gün koşa koşa ve sevinçle, sözlüğe entry gireceğim ve bu da benim kararım olacak.
Ben, istediğim, uygun bulduğum ve inandığım gün yeniden yazacağım. Buna ben karar veririm!
Bu böyle biline!

Sözlüğü sözümona sahiplendiğini düşünüp, gelene gidene çemkiren yazar gürûhu bilmelidir ki, sözlüğü sahiplenmek bir yana, sözlüğe en ağır darbeyi vuran, itibarsızlaşması için hunharca çabalayan güruh, kendileridir.

Saygı ve keyifle okuduğum yazarlara selam olsun.
en sevdiğim mericim.

kadına meriç dediler ya ne diyim...
yazılarını beğendiğim yazar.

kalemine, yüreğine sağlık.