bugün

ayn el arab'a kobani bile değil kobane diyen bir yazarı ciddiye almayınız.

ışid'in gönlü alınacakmış falan. özürlü sanırım.
ışid olmasa oraya sizi nasıl yerleştireceklerdi heval. barbar falan diyorsun kardeşine? ayıp.

kol gibi bir şey girecek de.. tarafları şaşırdın.
o tankların namluları sözde afrin kantonuna girecek.

edit: abd'nin vize verir gibi durması, hadi gir aslanım dediği için değil.
öncelikle takdir edersiniz ki operasyon haber verilerek yapılacak bir şey değildir.

bazı insanlar bunun gereksiz yere yapıldığını düşünse de değildir.
''bölgeye askeri operasyon yapacağız, askerinize bir şey olursa sorumlusu biz değiliz'' mesajı verilmektedir.

abd ise operasyon her türlü yapılacağı için yine boş yere karşı durup üst üste yıktığım güveni tekrar yıkayım dememiştir sadece. üstelik orada türkiye'ye engel olacak kadar abd askeri mevcut değil. boş yere kayıp vermek istememişlerdir.
Abd dalın diyorsa kesin bir tuzak vardır. Kokusu çıkar.
Tsk bir teror orgutu degildir, tsk gerilla duzeniyle de saldirmaz. Bir yere operasyon yapacaksa zaten duzenli ordusuyla gelir ve belirli adimlari atar.
Gece baskini yapmiyoruz ergen kardeslerim; ucakla, tankla, obusle ve bizzat kara harekatiyla girecegiz.

Kurtler kaciyor mu, magaralarina mi girecekler, ne sikime gidecekseler gitsinler. Olmadi hazirlik yapsinlar. iste meydan. Evet.
bu milletin bazılarının büyük abi saydığı malum devlete karşı yapacağı üçüncü harekattır. kudursanız da fırat kalkanı başarıyla sonuçlandı, bu da öyle olacak, münbiçte...
siyasetten anlamam o yüzden anlayan arkadaşlarıma bir soru sormak istiyorum.

dün 2 haber okudum;

1) abd, pkkyı sattı: diyor ki afrin konusunda biz karışmayız türkiye yardırsın.

2) abd, pkkya bir dünya yer savunma sistemi verdi afrin sınırında.

bu adamlar bizi içeriye sokup sıkıntı yaratmayı amaçlamasınlar arkadaşlar? ne düşünüyorsunuz?
görsel
sözlükte ki harp stratejileri uzmanlarını gördükçe göğsümün kabardığını ve kendilerini klavye başında değil cephede görmenin o haklı gururunu yaşayacağımı anımsatan gayet önemli konudur. elbette devletimiz kendini korumayı bilir ve bir gece ansızın gelebilir. lakin devlet baba sözlükte ki bu konunun dehası beyinlerden yararlanmalıdır. ekmeğe pepe demeyi bırakıp dış siyaset, askeri manevralar, balistik silah uzmanlığı herşey derya olmuş akıyor kurban olduğum... hadi gençler askere... bu ordunun size ihtiyacı var...
hadi canım hadi fazla nazlanmayın ikileyin yolda üçlersiniz...
An itibari ile TSK Obüs atışlarıyla Afrin'i vuruyor.
Türk halkının lehinde sonuçlanır umarım.
Tüm askerlerimize cesaret,ailesine sabır.yüreklerimiz hep onlarla.
Son olarak:Göster türk'ün gücünü vur allah aşkına vur.
Edit:eksi veren türk vatandaşları derdiniz ne?ben mi hazırladım operasyonu? ben mi koydum kürt teröristleri afrine? Yüreğimiz bozkurtlarla.
Burası ciddi anlamda kahvehane seviyesine inmiş okudukça gözlerim kanadı. Yok benim bildiğim operasyon gizli olur diyenler yok 1 haftası var diye toz pembeciler.

Sen yabancı bir ülkenin topraklarında tamamen Abd destekli Kürt nüfuslu bir yerde kurulmuş Kürt yapılanmasının bulunduğu bir yere operasyon düzenliyorsun. Senin tabii ki önceden bas bas bağırman gerekli ki gerekli propagandayı yapabilesin. Cumhurbaşkanı, ypglilerin yanından bayrağınızı indirin yoksa onları size teslim etmek zorunda kalacağız çıkışı ile muazzam bir hamle yaptı açıkçası. Politik alanda Türkiye uzun süredir özlediğimiz tavizsiz duruşunu gösterdi. Daha önceki gibi taviz veren bir Türkiye'nin olmaması bölgedeki muhattaplarımızı hareketlerini doğal olarak etkiledi.

Afrin harekatı bir özel operasyon değil tamamen donanma hariç tüm unsurların katılacağı bir harekât doğal olarak zaiyat vereceğiz ufak bir çatışmadan bahsetmiyoruz. Afrin'de çok ciddi bir direnişle karşılaşacağız ve teknik olarak çok da kötü durumda değiller. Ancak bu harekat tamamen Türkiye'nin itibarının nereye yöneleceginin göstergesi olacak.

Daha önce de belirttiğim gibi hiç kimse her şeyin kolay ve güllük gülistanlık olduğunu düşünmesin. Tamamen yerli halkı Kürt olan bir yerleşim bölgesine giriyoruz. iç direniş çok kuvvetli olacaktır belki de Afrin'in dümdüz olması gerekecektir. Rusya ve Abdnin Suriye de yıllarca yaptığını biz yaptığımız zaman karşılaşacağımız kara propagandayı da tahmin edin.

Ordumuzun belli başlı eksiklikleri var bunu kimse reddedemez ancak tek dileğim yüksek olan motivasyonun düşmemesi ve hükümetin alıştığımız tavizli duruşunu tamamen bırakmış olması ki sahada kazandığımız avantajı kullanabilelim.

Tanrı Türk ordusunu ve askerini korusun.
10 güne kalmaz götümüze kaçacak olan operasyondur.

ortadoğuda onun bunun maşalığını yapmaktan asla sıkılmayacak asla ders almayacak bu hükümet.
halktan desteği çok yüksek olan örgüt.
ihi ihi ihi.

dövlet onlar dövlet..

abd'nin verdiği silahları istisnai bir iki kere es kaza iyi kullanmadıkları sürece bir halt yapamayacaklardır.

ypg: 2.10
tr: 2.00'mış. kafaya bak hele.

bir de türkiye'yi burun farkıyla önde gösteriyor ki millet tarafsız sıradan bir vatandaş olduğuna inansın.

güneydoğu'ya dikkat etmek lazımmış.
napacaklar lan? sanki devleti oradan çıkarabilecek güçleri var da, aşklarından suskunlar? at kılıklılara bak hele sen.

sıra menbiç'e de gelecek hevaller.
azıcık kararlılık, istikrar.

abd sürece aktif dahil olmadığı sürece bir sıkıntı yok.
savaşa da gitmiyoruz. bir temizlik yapıp çıkacağız. tek kaygımız temizlik yaparken haşereye karşı kaybımızı az ve mümkünse sıfır yakın tutmak.

evet senin güç dediğine biz haşere diyoruz.
köpek falan bile demedim. hayvanlar dahi asil bir canlı çünkü. siz kim haşere, böcek?
tsk'nın fetö olaylarından mütevellit psikolojik buhranı daha yeni atlatmaya başladığı bir dönemde yapılan operasyondur. hem içeride hem dışarıda riskli.

bana kalsa komple havadan bombardıman yapıldıktan sonra, kara kuvvetlerinin en son, belki 6-7 ay sonra dahil olması gereken operasyondur -ki bu yöntem çok masraflı olacağından tercih edilemeyebilir.

aslında bölgedeki terör organlarına batı desteğinin belgelerle kanıtlanmasını sağlayacak, daha çok ajanlık aktivitelerinin ön planda tutulduğu bir operasyonu hepsine tercih ederim. sonra dünya kamuoyuna çatır çatır göstereceksin belgeleri vs. sonra nato'dan çıkıp yeni bir pakt falan kuracaksın iran ve rusya'yla. off yine uçtum amk.
Operasyon sonucunda Türkiye Başarılı olursa (inşallah)

Suriye sorununun çözümünde masaya elimiz kuvvetli otururuz.
Sınırda hiç değilse suriye tarafında tek söz sahibi biz oluruz.

Ancak operasonun başarısız olması durumunda

Hükümet yıkılabilecek düzeyde ağır yara alır.
Orada meydana gelece kürt başarısı mutlaka Türkiye sınırları içinde bir ateşin kıvılcımınıda ateşler. Yani kürtler bir kere yaptıysak bir kere daha yapabiliriz diye türkiyede varlık veya yokluk savaşına girişebilir.

Aslında bu operasyona zamanında doğru hamleler yapılsaydı hiç gerek kalmayadabilirdi.

Ayrıca bu kadar göstere göstere operasyon yapılması ne kadar doğru. Bu düşmanı daha sıkı savunma almaya itmez mi ?
https://syria.liveuamap.c...-troops-have-just-totally

eğer doğruysa bu gece veya en geç yarın gece başlayacak olandır.
bu gece 00:00'dan sonra başlayacağını tahmin ediyorum taş üstünde taş gövde üstünde baş bırakmayın kahraman türk askeri .
hepimizin gönlü tsk'nın yanında yalnız bir şart ile, birilerinin yanlış dış politikasının üstünü örtmek için sadece siyasi çıkarlara hizmet eden bir operasyon kabul edilemez. bile bile mehmetçik tehlikeye atılıyor ve tuzağa düşürülüyorsa bunun yanında olunmaz. ne güzel esad ve rusya ile tam mutakabat sağlayıp suriye'den tamamen çekilme şansımızı sırf akp'nin siyasi popilizmden nasibini almış eylemleri yüzünden kaybettik. afrin'de savaşması gereken rusya destekli suriye ordusudur. şimdi afrin'de göstermelik iş yapılmayacaksa her geçen zaman türkiye'nin aleyhinedir.
bir de utanmadan zaiyat olacak diyorlar, umarım o zaiyat her zaman olduğu gibi pisi pisine gitmez.
Baas rejiminden, Suriye dış işleri bakanı yardımcısı Feysel El-Miqdad twitterde; ‘Türk savaş uçaklarının Efrin’e saldırması durumunda, Suriye’nin hava savunması tarafından düşürüleceğini’ duyurdu.
Ayrıca rusya’da havadan gerekli desteği vermemiş
Tayyip komutana.

Ee ne oldu şimdi? sizi de gaza getirip Yine boş boş konuştu tayyip! Bu ara sevgili muhtarlarına bile çekici gelmemesinden bir şeyler yapmak istedi heralde, gündeme gelmeliydi. kaç kişi ölmüş kime ne? Böyle durumlarda dünyanın diğer ülkelerine Türkiye’yi o kadar kötü gösteriyorki, özellikle bu son 5-6 senedir, Türkiye’yi ilerletmek için Atatürk’ün kaç yıldır verdiği kararlar, kurallar, yasalar hep sessiz sedasız yok edildiler. Atatürk’e bayılan biri olmayan ben bile bunu farketmişsem, sizler nasıl farkedemiyorsunuz, eğer farkediyorsanız nasıl böyle sessiz kalabiliyorsunuz?
Operasyanda hayatını kaybedecek her şehidin vebalı 2014 te pesmergeye sınırları acanlarin boynuna olsun. Kürt açılımını kim yaptıysa kim baslattiysa onların oğullarını en önde görmek isteriz.
sabah son dakika olarak görürüz.
Ruslar çekiliyor, gece yarısı gidilecek.
askerimiz girmeyecek, öso birliklerine hava desteği yapılacak.
operasyon iptal 1 milyon daha suriyeli kazandık bozuk paraları hazırlayın.
Rusların hava sahasını açması halinde 15 dakikada bitireceğimiz bir operasyon.
operasyonun iptal olacağı rüyasındaki hewaller ıslak hayallerini yazmış sabah top sesleriyle uyanırsınız meraklanmayın türk devleti fena halde kendini bağlamıştır bir haftadır bu noktadan sonra geri adım atacağını sanmıyorum abd'nin açıklamasının diplomaside bir karşılığı yok sadece göstermelik bir tepki .
Tika haber ajansının özel bir kaynağa dayandırdığı haberde Pkk lıların Afrin'deki ağır silahları rejim bölgesine taşıdığı söyleniyor.
Acıma sakın soysuza aman dilemeden vur.
Vur ki ibret olsun şehitler için vur!
güncel Önemli Başlıklar