1. 49.
    siyasetten anlamam o yüzden anlayan arkadaşlarıma bir soru sormak istiyorum.

dün 2 haber okudum;

1) abd, pkkyı sattı: diyor ki afrin konusunda biz karışmayız türkiye yardırsın.

2) abd, pkkya bir dünya yer savunma sistemi verdi afrin sınırında.

bu adamlar bizi içeriye sokup sıkıntı yaratmayı amaçlamasınlar arkadaşlar? ne düşünüyorsunuz?
    10 -2 ... hassas nihat
  2. 50.
    sözlükteki hain ve hain seviciler ayaklanmış. korkmayın fazla acıtmayacak. tank namlularına yağ sürdük. ne oldu amerika babanız size arka çıkmadı mı? iki gündür amerika bizi ilgilendirmez diyor. hadi silahınız var karşı gelin. ha silah var ama yürek yok diyorsunuz.
    2 ... idrak yollari enfeksiyonu
  3. 51.
    suriye devletinin yasal ordusu ile iş birliği ile yapılmadığı sürece sadece boş bir "yaygaradır"
    o topraklar suriye devletine aittir.
    sayın beşşar esad nezdinde tam bir iş birliği yapılmalıdır.
    geriye kalan tüm boş laflar sadece masal maval okumadır.
    2 -10 ... goliaht
  4. 52.
    afrin operasyonu
    1 ... birsabahgelecekkardanaydinlik
  5. 53.
    allah muvaffak etsine verilen 6 eksi türkiyedeki muhalefetin neden hiçbir zaman iktidar olamayacağını gösteriyor, gözünü vatan hainliği bürüyenlere oy falan çıkmaz bu halktan.
    1 ... teistus
  6. 54.
    Afrin için sevkedilecek öso mensupları sayısına ve münbiç etrafındaki ordumuzun durumuna dikkat edilmesi gerekiyor . fıratın batısına geçen ve oradan fırat kalkanı ile kazanılan bölgeleri tehdit etme fırsatı bulan pkk , afrinde sıkıştıkça , bu bölgede sabotaj yapmak isteyecektir .
    ... hayalet hakim
  7. 55.
    sözlükte ki harp stratejileri uzmanlarını gördükçe göğsümün kabardığını ve kendilerini klavye başında değil cephede görmenin o haklı gururunu yaşayacağımı anımsatan gayet önemli konudur. elbette devletimiz kendini korumayı bilir ve bir gece ansızın gelebilir. lakin devlet baba sözlükte ki bu konunun dehası beyinlerden yararlanmalıdır. ekmeğe pepe demeyi bırakıp dış siyaset, askeri manevralar, balistik silah uzmanlığı herşey derya olmuş akıyor kurban olduğum... hadi gençler askere... bu ordunun size ihtiyacı var...
    hadi canım hadi fazla nazlanmayın ikileyin yolda üçlersiniz...
    1 -3 ... golhiat
  8. 56.
    An itibari ile TSK Obüs atışlarıyla Afrin'i vuruyor.
    1 ... birsabahgelecekkardanaydinlik
  9. 58.
    Türk halkının lehinde sonuçlanır umarım.
    Tüm askerlerimize cesaret,ailesine sabır.yüreklerimiz hep onlarla.
    Son olarak:Göster türk'ün gücünü vur allah aşkına vur.
    Edit:eksi veren türk vatandaşları derdiniz ne?ben mi hazırladım operasyonu? ben mi koydum kürt teröristleri afrine? Yüreğimiz bozkurtlarla.
    10 -4 ... manuelman
  10. 59.
    Burası ciddi anlamda kahvehane seviyesine inmiş okudukça gözlerim kanadı. Yok benim bildiğim operasyon gizli olur diyenler yok 1 haftası var diye toz pembeciler.

Sen yabancı bir ülkenin topraklarında tamamen Abd destekli Kürt nüfuslu bir yerde kurulmuş Kürt yapılanmasının bulunduğu bir yere operasyon düzenliyorsun. Senin tabii ki önceden bas bas bağırman gerekli ki gerekli propagandayı yapabilesin. Cumhurbaşkanı, ypglilerin yanından bayrağınızı indirin yoksa onları size teslim etmek zorunda kalacağız çıkışı ile muazzam bir hamle yaptı açıkçası. Politik alanda Türkiye uzun süredir özlediğimiz tavizsiz duruşunu gösterdi. Daha önceki gibi taviz veren bir Türkiye'nin olmaması bölgedeki muhattaplarımızı hareketlerini doğal olarak etkiledi.

Afrin harekatı bir özel operasyon değil tamamen donanma hariç tüm unsurların katılacağı bir harekât doğal olarak zaiyat vereceğiz ufak bir çatışmadan bahsetmiyoruz. Afrin'de çok ciddi bir direnişle karşılaşacağız ve teknik olarak çok da kötü durumda değiller. Ancak bu harekat tamamen Türkiye'nin itibarının nereye yöneleceginin göstergesi olacak.

Daha önce de belirttiğim gibi hiç kimse her şeyin kolay ve güllük gülistanlık olduğunu düşünmesin. Tamamen yerli halkı Kürt olan bir yerleşim bölgesine giriyoruz. iç direniş çok kuvvetli olacaktır belki de Afrin'in dümdüz olması gerekecektir. Rusya ve Abdnin Suriye de yıllarca yaptığını biz yaptığımız zaman karşılaşacağımız kara propagandayı da tahmin edin.

Ordumuzun belli başlı eksiklikleri var bunu kimse reddedemez ancak tek dileğim yüksek olan motivasyonun düşmemesi ve hükümetin alıştığımız tavizli duruşunu tamamen bırakmış olması ki sahada kazandığımız avantajı kullanabilelim.

Tanrı Türk ordusunu ve askerini korusun.
    11 -6 ... pamukellercebe