1. 52.
    afrin operasyonu
    1 ... birsabahgelecekkardanaydinlik
  2. 55.
    sözlükte ki harp stratejileri uzmanlarını gördükçe göğsümün kabardığını ve kendilerini klavye başında değil cephede görmenin o haklı gururunu yaşayacağımı anımsatan gayet önemli konudur. elbette devletimiz kendini korumayı bilir ve bir gece ansızın gelebilir. lakin devlet baba sözlükte ki bu konunun dehası beyinlerden yararlanmalıdır. ekmeğe pepe demeyi bırakıp dış siyaset, askeri manevralar, balistik silah uzmanlığı herşey derya olmuş akıyor kurban olduğum... hadi gençler askere... bu ordunun size ihtiyacı var...
    hadi canım hadi fazla nazlanmayın ikileyin yolda üçlersiniz...
    1 -3 ... golhiat
  3. 56.
    An itibari ile TSK Obüs atışlarıyla Afrin'i vuruyor.
    1 ... birsabahgelecekkardanaydinlik
  4. 58.
    Türk halkının lehinde sonuçlanır umarım.
    Tüm askerlerimize cesaret,ailesine sabır.yüreklerimiz hep onlarla.
    Son olarak:Göster türk'ün gücünü vur allah aşkına vur.
    Edit:eksi veren türk vatandaşları derdiniz ne?ben mi hazırladım operasyonu? ben mi koydum kürt teröristleri afrine? Yüreğimiz bozkurtlarla.
    10 -4 ... manuelman
  5. 59.
    Burası ciddi anlamda kahvehane seviyesine inmiş okudukça gözlerim kanadı. Yok benim bildiğim operasyon gizli olur diyenler yok 1 haftası var diye toz pembeciler.

Sen yabancı bir ülkenin topraklarında tamamen Abd destekli Kürt nüfuslu bir yerde kurulmuş Kürt yapılanmasının bulunduğu bir yere operasyon düzenliyorsun. Senin tabii ki önceden bas bas bağırman gerekli ki gerekli propagandayı yapabilesin. Cumhurbaşkanı, ypglilerin yanından bayrağınızı indirin yoksa onları size teslim etmek zorunda kalacağız çıkışı ile muazzam bir hamle yaptı açıkçası. Politik alanda Türkiye uzun süredir özlediğimiz tavizsiz duruşunu gösterdi. Daha önceki gibi taviz veren bir Türkiye'nin olmaması bölgedeki muhattaplarımızı hareketlerini doğal olarak etkiledi.

Afrin harekatı bir özel operasyon değil tamamen donanma hariç tüm unsurların katılacağı bir harekât doğal olarak zaiyat vereceğiz ufak bir çatışmadan bahsetmiyoruz. Afrin'de çok ciddi bir direnişle karşılaşacağız ve teknik olarak çok da kötü durumda değiller. Ancak bu harekat tamamen Türkiye'nin itibarının nereye yöneleceginin göstergesi olacak.

Daha önce de belirttiğim gibi hiç kimse her şeyin kolay ve güllük gülistanlık olduğunu düşünmesin. Tamamen yerli halkı Kürt olan bir yerleşim bölgesine giriyoruz. iç direniş çok kuvvetli olacaktır belki de Afrin'in dümdüz olması gerekecektir. Rusya ve Abdnin Suriye de yıllarca yaptığını biz yaptığımız zaman karşılaşacağımız kara propagandayı da tahmin edin.

Ordumuzun belli başlı eksiklikleri var bunu kimse reddedemez ancak tek dileğim yüksek olan motivasyonun düşmemesi ve hükümetin alıştığımız tavizli duruşunu tamamen bırakmış olması ki sahada kazandığımız avantajı kullanabilelim.

Tanrı Türk ordusunu ve askerini korusun.
    11 -6 ... pamukellercebe
  6. 60.
    doğrudan doğruya hava harekatıyla desteklenmelidir ve güçlü bir hava gücü oluşturulmalıdır. hava harekatıyla desteklenmeyen operasyonun gerçek bir başarıyla sonuçlanması mümkün değildir. O yüzden havadan uygulanacak stratejiler yüksek bir önem taşımaktadır.
    ... elvis presley
  7. 61.
    10 güne kalmaz götümüze kaçacak olan operasyondur.

ortadoğuda onun bunun maşalığını yapmaktan asla sıkılmayacak asla ders almayacak bu hükümet.
    5 -16 ... munir bey
  8. 62.
    Bugün akşam 8 gibi başlar.

10 dakikada alacaz inşallah.
    2 -2 ... s h a k t a r v8
  9. 63.
    net 8 aydır gireceğiz denilen kürt toprakları. bu savaş üstünde iddaa oranları verilmek gerekirse ;

ypg: 2.10
    tr: 2.00
    aynı topraklara kan gözyaşı: 1.05

tekrar üstüne basa basa söylüyorum: karşıda kürt güçleri var. yani gerçekten halk desteği çok yüksek olan bir örgüt. güneydoğuya dikkat etmek lazım.

(bkz: pirince giderken evdeki bulgurdan olmak)

edit: daha önceki karşılaşmalara bakılarak oranlar verildi. ben şimdi hangi maçlar olduğunu yazmayayım sen biraz araştır. bu entry i unutma maç başladıktan -ki başlayacağını kesinlikle düşünmüyorum. bu yapılan tamamen bir blöf- sonra oranların realitesini göreceksin
    5 -12 ... realist yaklasimci yazar
  10. 64.
    halktan desteği çok yüksek olan örgüt.
    ihi ihi ihi.

dövlet onlar dövlet..

abd'nin verdiği silahları istisnai bir iki kere es kaza iyi kullanmadıkları sürece bir halt yapamayacaklardır.

ypg: 2.10
    tr: 2.00'mış. kafaya bak hele.

bir de türkiye'yi burun farkıyla önde gösteriyor ki millet tarafsız sıradan bir vatandaş olduğuna inansın.

güneydoğu'ya dikkat etmek lazımmış.
    napacaklar lan? sanki devleti oradan çıkarabilecek güçleri var da, aşklarından suskunlar? at kılıklılara bak hele sen.

sıra menbiç'e de gelecek hevaller.
    azıcık kararlılık, istikrar.

abd sürece aktif dahil olmadığı sürece bir sıkıntı yok.
    savaşa da gitmiyoruz. bir temizlik yapıp çıkacağız. tek kaygımız temizlik yaparken haşereye karşı kaybımızı az ve mümkünse sıfır yakın tutmak.

evet senin güç dediğine biz haşere diyoruz.
    köpek falan bile demedim. hayvanlar dahi asil bir canlı çünkü. siz kim haşere, böcek?
    8 -2 ... eylulsabahi