1. 1.
    Bir düşünce akımı, nasıl olsa güçlü türkiyemiz de bir çok yerde özellikle ege bölgesinde gereksiz zeytin arazileri var.

Bunları değerlendirmek lazım turizm'in önünü açmak için daha çok turist'in güçlü türkiye'ye gelmesi için adım atılması gerekmektedir.

Ülkemiz cennet gibi olduğu için bu arazilerin yerine otel veya konut ile değerlendirilip, turizm'den ülkeye gelecek ek gelirle doların düşmesi saglanilabilir.

Zaten zeytini çok fazla tüketen bir millet olmadığımız gibi bim ve a101 gibi daha bir çok marketler de kap veya şişe içinde tüketiciye sunuluyor. hazırı dururken bu araziler ne işe yaramaktadır?

Çoğu zaten gdo'lu ben sevmiyorum.ben ispanya zeytinini tüketiyorum o daha ıyi ihtiyaç görülürse ithal edebiliriz.

Çok iyi zeytindir.
    4 -8 ... s h a k t a r v8
  2. 2.
    muharrem incenin vekili olduğu yalova da yıllardır uygulanıyor, bütün zeytinliklere binalar dikildi, muharrem memleketine sahip çıkamıyor ama ülkeyi kurtarmaya soyundu. malsınız mal.
    2 -1 ... ibni maymun
  3. 3.
    Turistler yanıp tutuşuyorsa türkiye die neden olmasın.
    ... feministmiyimneyim
  4. 4.
    Şimdi kilosunu 10-15 liradan yiyorsunuz. O söylediğinizi yaparsanız yakın bir tarihte bugünkü parayla kilosunu 30-40 liradan aşşağı alamazsınız. Aziz nesin haklıymış salaklar topluluğu.
    3 ... gazeloglu
  5. 5.
    zeytin yemediğim için problem olmayan önerme. arazi ucuzlar hem.
    ... masklavi
  6. 6.
    turistler o zeytinlikler incir bahçeleri o ıssız koylar var diye geliyor a ahmaklar, buralara betonu verirsen neden gelsin benim gerizekalı evladım.
    1 ... ibni maymun
  7. 7.
    yeterince çok var bu arazilerden ülkemizde, boş boş durmaktansa ekonomiye kazandırılmalı.

bu sayede dolara bir tokat atılmış olup aşağılara inecektir.

ayrıca otel gibi konutlar yapılması turizmi de arttıracaktır.

turistlerin güçlü türkiye'ye gelmesi çekici hale gelecektir.

zeytini açıktan kimse almıyor artık o eskidendi.sorarım size bim,a101 gibi bir çok marketlerde kap halinde satılıyor.tüketici zeytin ihtiyacını böyle karşılıyor.

o hal de bu araziler ne işe yaramaktadır?
    1 -5 ... s h a k t a r v8
  8. 8.
    Güzelim edremit körfezinin yok oluşuna şahit oldum yıllar içerisinde.sen kesmedikçe ölmeyen bir ağacı öldürmenin mantığı nedir ? Bölge ulkeleri birleşse, kakao gibi finansal piyasalarda işlem bile görebilir. Zenginlik= zeytin yani. inşaat değil.
    3 ... kontrollu insan
  9. 9.
    saçma. kanımca arttırılmalı. mesela ispanya ya gidin dağ taş zeytinlik. ekime verimli olmayan arazilerde bile zeytinlik var. maksat tarım sektörü boş kalmasın.
    ama bizim dağlar taşlar bomboş kel aynak gibi. ekim yapmak için havaalanı gibi dümdüz tarla arıyoruz kaybetmeye hep mahkumuz.
    1 ... kafam bir milyon
  10. 10.
    Zeytin arazilerini satacagimiza sizin gibi mallari! Satalim. Hem de kicini öpmeye doyamadiginiz arap seyhlerine. Tanenizi 5 liradan versek tum cari açığı kapatirsiniz. Cok var sizden nasil olsa.
    1 ... abaninaltindakisopa