1. 1.
  muhammed'in evlatlığının karısıyla evlenmesidir.
  zeyd bin haris : muhammed onu önce köle olarak satın almış sonra da evlatlık edinmiş. zeyd muhammed'in halasının kızı zeynep'le evlenmiş.
  muhammed bir gün zeyd yokken eve geliyor zeynep'i biraz açık saçık bir kıyafet içinde görüp arzuluyor. sonrası malum o zamana kadar evlatlığın karısıyla evlenmek yasakken birden serbest oluyor ve hatta ayet iniyor.
  işin ilginç tarafı bu kural kalkacaksa yani evlatlığın karısı ile evlenmek yasak olmaktan çıkacaksa bu yasak anlamsızsa sadece yasağı kaldıran bir ayet inebilirdi ille de birinin yapması bir örnek olması gerekse muhammed yerine bir başkası evlatlığının karısıyla evlenebilirdi.

  bakınız kuran'da muhammed ne diyor:

  allah ve peygamber'i bir şeye hükmettiği zaman, inanan erkek ve kadına artık işlerinde başka yolu seçmek yaraşmaz. allah'a ve peygamber'e baş kaldıran şüphesiz apaçık bir şekilde sapmış olur.( ahzâb - 36)

  hemen arkasından gelen ayet ne diyor:

  hani sen, allah'ın kendisine nimet verdiği ve senin de kendisine nimet verdiğin kişiye: "eşini yanında tut ve allah'tan sakın" diyordun; insanlardan çekinerek allah'ın açığa vuracağı şeyi kendi nefsinde saklı tutuyordun; oysa allah, kendisinden çekinmene çok daha layıktı. artık zeyd, ondan ilişkisini kesince, biz onu seninle evlendirdik; ki böylelikle evlatlıklarının kendilerinden ilişkilerini kestikleri (kadınları boşadıkları) zaman, onlarla evlenme konusunda mü'minler üzerine bir güçlük olmasın. allah'ın emri yerine getirilmiştir. (ahzâb -37)

  neyse muhammed zeynep'i anasından babasından değil zeyd'den istiyor. yani kocasından istiyor. oha dedirten bir durum bu. 37. ayete bakarsak şu ahzab suresini indirmeden evvel biraz utanman varmış insanlardan çekinebiliyormuşsun evladın yerindeki adamın karısını da alınca çekinme utanma da kalmamış.
  27 -56 ... vanmunut
 2. 2.
  bakınız muhammed kuranda ne diyor diye bir cümle demek, kuran haşa hz muhammed'in laflarından oluşan bir kitaptır demek, eğer kuran-ı kerim'in allah lafzı olduğunu kabül etmiyor kul sözüdür diyorsanız öncelikle şunu bilin ki kur'an yaratıcının insanlara öğüt vermek için indirdiği bir kitaptır.

  hz zeyd olayını da çarpıtmayın, zeynep ile hz muhammed evlendiklerinde ikisi (zeynep ve zeyd) boşanmışlardı islam hukukunda evlatlık edinme diye bir şey yoktur zaten. evlat kan bağı ile olur, evlendiğin hanımın veya erkeğin çocuklarıdır, süt kardeş vardır fakat süt evlat yoktur (fakat süt bağın olan ile de evlenemezsin).

  ateist iseniz islama inanmıyorsanız bir taraflarınızı yırtmayın, sizin ate dünyanız size, ahiret dünyası bizlere (müminlere) olsun.

  edit: kelime hatası
  6 -3 ... solakmeryem
 3. 3.
  karısı değil, eski karısı... peygamberin de bu durumu güle oynaya kabul ettiğini söyleyemeyiz. fakat bu böyledir, kendi nefsin ya da başkalarının nefisleri allah'ın emrinden tabii ki üstün değildir.

  sunuş tarzın o kadar geri zekalıca ki, insan muhattab almak istemiyor seni... yine de bu tip iftiralara karşı gerçeğe tanıklık etmeliyiz. peki nedir bu iftira?..

  ilk yazdığın hadisin kaynağı nerede?.. e be beyinsiz... kur'an içeriğini sabaha kadar gel tartış; kimin ne zaman yazdığı belli olmayan ve doğruluğu kesinlikle delillendirilemeyecek iftiraları hangi kafayla temel edindin?

  kur'an'a gelirsek... allah, her zamanki gibi insanlar için belirlediği ölçü ve kuralları bildiriyor.

  senin, annen ile cinsel ilişkiye girmemen için dayanak gösterdiğin ahlaki temel nedir? neden yani? zaten yok olacağına inanan birinin, henüz fırsatı varken bu dünyadan alabildiği kadar zevk almasını beklerim. fakat bunun yerine sefil hayatını buraya başlık açarak heba ediyorsun..

  bir ateistin hiçbir ahlaki temeli olamaz. bu sebeple bireysel ahlak diye bir şey uydurdular. neymiş, vicdan, sevgi, adalet hepsi içimizdeymiş. din insanları daha kötü yapıyormuş vs... hangi din? ateistin de gelip kaynak diye hadis gösterdiği coğrafyada, dinin tanımını doğru yapmak önemli... biri çıkar, müslümanım diye allah'a, dine, peygamberlerine en büyük hakaretleri içeren hadisleri din edinir. ateist de bu iftiraları din sanar, güya teolojik eleştiri getirmeye çalışır. neyse bu konu başka...
  evrensel değerler hakkında ölçüyü insan olarak belirleyenler, dünyada da, ahirette de rezillik nasıl oluyormuş görecekler.
  32 -32 ... lunarliftoff
 4. 4.
  işin komik kısmı karısını kaybeden bahtsız zeyd in sonra muhammed in emri ile şaka gibi 3000 kişilik ekible istanbulu almaya ölüme gönderilmesidir.

  hem karısından hem canından olmuştur gariban.
  17 -10 ... vanmunut
 5. 5.
  rezil bir durum. bunu açıklayacak birini samimiyetle bekliyorum. eliniz sikinizde ve sürekli bir rezillik. sıktır git.
  5 -5 ... alasi kerim
 6. 6.
  hadislere ve tarihçiliğe iman eden ateistlerin sorunudur.

  yok 9 yaşında evlenmiş, yok şunun kafasını deşmiş, adamı ölüme göndermiş. daha kendi arasında tutarlı bile olamayan, zilyon tane Kur'an ile ve hatta kendi aralarında çelişen 6 kaynak arasından (gerçi Kütüb-ü sitte'den başka kaynaklar da var ama onlara kadar düşmeyin bir zahmet) din eleştirisi getirmek de anca bu zihniyete yakışırdı. e hani septik düşünürdün sen, hani sorgulardın? bu olmamış, al bunu bir daha sorgula gel.
  9 -10 ... reality hits you hard bro
 7. 7.
  sanirim iq'umu kaybediyorum... hala hadis getiriyor.. oteki 9 yasindaki kizla iliskiye giren peygamber demis.. tartismayi bilmiyorsunuz.. sunni ateisler... ayariniz ben degilim, cubbeliyi alt edersiniz anca..
  3 -7 ... lunarliftoff
 8. 8.
  sonuç olarak zeyd hem canından hemde karısından olmuştur.
  6 -9 ... vanmunut
 9. 9.
  Allah askina kusura bakmayin ama nasil 9 yasindaki kizla evlenecek? Bu biyolojik olarak mantiksiz cunku 9 yasinda bir kiz daha ergenlige bile girmemistir zaten bu yuzden evliligin de bir ozelligi kalmaz. ikinci olarak peygamberimizin yaptigi davranislar belli seyleri acikliga kavusturmak icindir. Hem Kendinden buyuk hem de kendinden kucuk kisilerle evlenerek bunun dini acidan sorun olmadigi gosterilmistir. Peygamber efendimizin bazi acik biraktigi kapilar da bugunku mezhepleri olusturmustur. Safi ye gore karsi cinsten biriyle temasta bulunmak, hanefiye gore bir yerin kanamasi abdesti bozar mesela. Ufacik bir belirsizlik bile iki farkli kutbun olusmasina neden oluyor. Bu yuzden peygamber efendimiz her duruma karsi rehber olmak amaciyla bazi davranislarda bulunmustur.
  3 -4 ... bayananonim
 10. 10.
  yani peygamber istediği karısı ile yatabillir, peygamberin evinde çok kalmayın sıkılıyor gibi ayetlerden sonra muhammedin kendi çıkarları için yazdığı hadiste de belirtildiği gibi beğendiği zeyd in karısı ile bir ayet sayesinde evlenmesidir.

  sonrada zavallı zeyd i ölmesi için bir intihar saldırısına (bkz: 3000 kişilik taburla istanbulu almaya çalışmak) göndermiştir.
  3 -5 ... vanmunut