bugün

Zengin olup ortamın değişirse etrafındaki insanlar sana değer vermeyip Parana değer vereceği için sahteliklerle karşı karşıya kalabilme durumu. Yani öyle bir hal alır ki vaziyet ilerideki sevgilin bile senden içten içe nefret eder ama paran için zoraki katlanır sana. istisnalar olabilir ama genellikle böyledir. Her şey kararında güzel.
kısmen haklı bir önerme.
Ya bırak bu işleri dedirtir. varsa pulun herkes kulun yoksa pulun Cehennemdir yolun demişler. sağlığın yerindeyse para ile mutlu olmamak çok zor bir ihtimal üç örnekler. ...
vizyonsuz bir zenginseniz, parayi nasil kullanacaginizi bilmiyorsaniz evet getirir ama bunun sorumlusu sizsiniz para degil
Sikerler
Zaten mutsuzuz bari paralı olalım.
Hiç getirmez.
Siktir deli *
2020'de araştırmacılar, ortalama bir ingiliz'in mutlu bir hayat yaşamak için ne kadar paraya ihtiyacı olacağını bulmak için Ulusal istatistik Ofisi ve Mutlu Gezegen Endeksi'nden gelen verileri analiz etti. Cevap: 33.864 £ veya daha fazla . Ve anahtar olan 'daha' kısmı. Pennsylvania Üniversitesi'nden Matthew Killingsworth tarafından 2021'de yayınlanan bir araştırma, ne kadar çok paramız olursa o kadar mutlu olduğumuzu gösteriyor .

Bu tamamen bir "açgözlülük iyidir" felsefesi değildir: daha çok dünyanın durumuyla ve şu anda birçoğunda deneyimlediğimiz "sağlıklı yaşam eşitsizliği" ile ilgilidir. Daha zengin insanlar daha sağlıklı olma eğilimindedir ve daha iyi sağlığın mutluluk üzerinde etkisi vardır. Paralarını daha fazla boş zaman satın almaya ve 'eşyalar' yerine deneyimlere yatırım yapmaya harcayan zengin insanlar da mutluluklarını artırabilir.

Mutluluk elbette ilişkilerden, iş tatmininden ve sadece hayattan zevk almaktan da gelir. Ancak bankadaki para, bu kategorilerin çoğunda bize daha fazla seçenek sunar.

Mutluluğumuzu da etkileyen şey, diğerlerine kıyasla ne kadar çok şeye sahip olduğumuzdur. Çevremizdekilerle aynı yaşam standardını koruyabilirsek, daha yüksek bir refah düzeyi yaşar ve böylece daha mutlu hissederiz. Yapamazsak, yapmayız. Göreceli yoksunluk, bilindiği gibi, 'mutlak yoksulluk'tan bağımsızdır - zengin bir mahallede veya ülkede yaşayabiliriz, ancak yeni bir arabamız yoksa ve komşumuz varsa mutsuz olacağız.
Zenginlik mutsuzluk getirir. Düşünün bissuru paranız, malınız ,mülkünüz var. Yaşınız genç ve yediniz, içtiniz, gezdiniz ama para bitmiyor. Sevgili yapsan bu kız bana para için yaklaşıyor dersiniz. Evlenmeye korkarsınız. Eşiniz dostunuz herkesin para için size katlandığını düşünür hep huzursuz olursunuz. Öldüğünüzü düşünün bissuru para hiç olacak. Sevmediğiniz insanlara kalacak. En güzel şey yetecek kadar para.
Allah ın işine karışmam rabbim herşeyi hakkıyla bilendir. Ama hep fakirlik mutsuzluk getirdi. illa mutsuz olacağız bari biraz da zenginlik mutsuzluk getirse. Yine de rabbim bilir.
Biraz zenginlik belki olabilir ama her şeye sahip olabileceğiniz zenginlik, tatminsizlik ve etrafınızda sizi kimin gerçekten sevip sevmediğini anlayamama durumu getirir.

Aynı şey makam-mevki için de geçerlidir.
Seni iyi yemişler.
Zengin olanlar hariç herkes yazmış başlığa, benim seviyem yeterli değil fikrimi belirtmek için.
Bir de ilk defa biraz zengin, orta zengin, çok zengin gibi zenginlik derecelerini öğrendiğim başlıktır. Zenginsen zenginsindir basit.
mutluluk pek çok olasılık ve kombinasyon ile yaşanabilir.
sadece kişilerin ne aradığına bağlı.

mesela benim ha corolla focus, ha mercedes cla'm olmuş; gerçekten fark etmiyor.
benim işim görüldükten sonrası benim için israftır.

ama sevdiklerimle birlikte sağlıklı, huzurlu olayım.
birlikte olalım. bundan daha büyük nasıl bir nimet olabilir?

çok büyük zenginliğin kıyısından da döndük.
benim yorumum ne oldu? demek ki zengin olduktan sonra bu aile bozulacaktı. öylesi bir zenginliğin hiç gereği yok.

önemli olan durumlara karşı vereceğimiz reaksiyonlar.
zenginlik kesin mutluluk/mutsuzluk getirir cümlesi doğru olmaz. lakin en büyük nimet maddi zenginlik değildir.
Eğer sağlığınız yoksa o zenginlik hiçbir şeye yaramaz. Sakıp sabancı nın güzel bir sözü var bununla ilgili;

“Ülkenin 4 bir yanına araba fabrikaları kurdum ama oğluma bir araba bile hediye edemedim.”
Zengin mutludur, fakir ise mutsuz.
para tabi ki mutsuzluğa yol açan sıkıntıları giderir, ancak mutluluk getireceği belli değildir.
hiç zengin olmadığım veya hiç olamayacağım için sanırım bunu asla bilemeyeceğim yine de asla mutsuz olunabileceğini sanmıyorum. bi hafta önceye kadar vakıfbank hesabımda binler varken (beyaz eşya almak için harcadım) gayet mutlu ve özgüvenliydim.