bugün

göreceli kavramdır. kimine göre dolmuşa binmek bile lüks iken kimisi bindiği son model arabanın bile daha iyisinin hayalini kurar.
görsel
(bkz: havalimanında yemek yemek).
kendimden konuşuyorum. açıkcası kısacası ibne gibi kişiliksiz karaktersizlik umursamaz vicdansız vs vs. gibi davranmaktır. zengin olmak çok kötü bir şey arkadaşlar para adamı bozuyor.

ama en önemlisi. bornozla viski bardağı ile balkona çıkıp kahkaha atmaktır.
Şampanya içmek, balık yumurtası yemek (adını unuttum) ve RollsRoyce'a binmek.
kalkmak.
(bkz: zengin kalkışı)
(genel olarak) ekonomik yönden kendisinden alt seviyede olan insanlara ikinci sınıf muamelesi yapmak, üst sınıftan olduğunu hissetirmeye çalışmak. oysa ki böyle yaparak sadece insanlığın alt seviyelerinde oluyorlar, hepsi bu.
evin içinde ayakkabı ile gezmeleri.
(bkz: zengin kahkahası)
atkıyı bağlamadan, sadece boğazın iki tarafından sallandırmak.
fiyatı kasaya gelip cüzdanı açtıktan sonra sormak.
asla doymamamak.
ne mala ne kadına ne mülke ne yemeğe ne ...

bu durumda hayli fakirler aslında.
hiçbirşeyi siklemez havaları.
danette danone kapağını tertemiz yapmadan çöpe atmak.
telefonunu çıkarıp önemli sayılan bütün şahsiyetleri arayarak konuşma seviyesini düşürmek, düşürerek hava atmak.
örn:
alooo başkan*napıyon yavv, hadi ordan laa *, hey tamam tamam ahhaahhhahahahah ay kedi canını yeyim oldu görüşelim hadi. *
sabah kahvaltı da toplantım var çıkmam gerek diyip ayak üstü portakal suyunu içmek.
her zengin için geçerli değildir ama kimilerinin çocuklarını görgüsüz yetiştirmeleridir.
görsel
ipekyol karton çantasını bileğinde taşımak. taşırken de ölmüş kurttan yapılma, ön kol kısmı geniş kürk giymek.
cimri olmaları. otopark parasını vermeyenleri gördüm.
bir süreden sonra hiç birşeyden haz almayıp götlerini siktirmek. *
sanırım şöyle diyaloglardır.

-babişko bedelli askerlik çıkmış. hem çok korkuyorum ben askere gitmekten.
-korkma berkecan ne kadarmış?
-30000tl
-al bakiyim
-ayyyyy çok sağol babişko muck muck. bi tanesin.
'arabamı hazırlayın' demektir.
denize donsuz girmek.
kahvaltıda portakal suyu ve çayın yanı sıra türlü çeşit ürünün yemek masasında yer alması.