1. 31.
  Gayette mutlulardır. Genelde parası olanın ağlama şeklidir ve bende sizlerden biriyim, para mutluluk ve huzur getirmiyor gibi yalanlar eşliğinde tercih edilir.
  ... kenantarhan1st
 2. 32.
  ülkemizdeki sonradan görme zenginler mutsuz olamaz. ancak refah seviyesi yüksek olan, her konuda şanslı olan ülkelerdeki zengin insanlar mutsuz olabilirler. hayatta elde etmek istedikleri bir şeyler kalmadıkları için.
  11 ... yuruyen cinsellik
 3. 33.
  Bunu anlamayacak ne var? Fakirler avunsun diye zenginler mutsuzdur diye bir yalan uyduruldu. Yok vehbi koç hastaydı da istediği yemeği yiyemiyordu yok sakıp sabancının oğlu özürlüydü de çok üzülüyordu hikayeleriyle bir nesli uyuttular. Zenginler çok akıllı parayı kendilerine dini fakirlere verdiler tıpkı zenginler mutsuz fakirler mutludur yalanında olduğu gibi.
  5 ... son kale
 4. 34.
  sağlık sorunları yoksa ya da varoluşsal sancılar çekmiyorlarsa mutludurlar.
  ... hesapkitap
 5. 35.
  dünyanın en büyük yalanları sıralamasında en üst sıralarda yer alır. çünkü bu açıklamayı yapan kişilerin açıklaması şudur; para herşeyi satın alamaz. evet alamaz ama kendileri bile söylüyor para herşeyi alamasa bile birşeyleri alabilir. eee o zaman insan elindeki şeylerle de mutlu olabiliyorsa zenginlerde alabildikleri şeylerle mutlu olabilirler. kendimi şey gibi hissettim bunları yazarken (bkz: ali ihsan yavuz) (bkz: hiçbirşey olmasa bile kesin bişey oldu)
  1 ... erme1984
 6. 36.
  Sağlığı yerinde olan bir Zengin sadece daha fazla zengin olamadığı için mutsuz olur.
  ... uludagbasinidumanalmis
 7. 37.
  Mutluluk dışarıda aramak tamamen olgun olmayan davranıştır. Yani dışarıdan bir etmen sizi mutlu edecek sanıyorsanız (ev, araba, güç, sevgili) bu daha çocuk olduğunuzu gösterir.

  Tamamen, insanın içinden gelen bir duyguyu zengin/fakir diye ayırmak da aynı şekilde. Zengin insanlar mutsuz da olabilir, fakir insanlar mutlu da.
  ... denizin sonsuz maviligi
 8. 38.
  Fakirlerin avuntusudur.
  1 ... alexdeberk
 9. 39.
  mutluluğu ölçecek cihaz henüz bulunmamıştır keza mutsuzluğun da.

  halihazırda mutsuzluktan mutlu olan, acıdan keyif alanlar var. bunlara ne diyeceğiz? parayla araba alırsınız ama mutluluğu satın alamazsınız. kenar mahallede telli arabasıyla oynayan çocuğun mutluluğuyla range roverda gezen çocuğun mutluluğunu labaratuvarda ölçemezsiniz. ölçüsü yok bunun.

  parasız olacak iş değil fakat parayla olacak da iş değil. iç huzurunuz olsun önemli olan da bu.
  ... serefsizimbenmaklimagelmisti
 10. 40.
  külliyen yalan. mutluluktan geberiyor herifler.
  ... the godfather