bugün

zenginler için doğru olabilir ama çocukları için asla doğru değildir. yalandır.
yalan değildir.

not: zenginim. * *
Cepte 36 tl var ortalama turk halki icin zengin sayilirim ve mutsuzum.
alışveriş yapmayı bilmeyenlerin söylediği şeydir.
fakirler cok mu mutlu simdi yani ? sorusunu akillara getirir.
Önemli olan her iki dünyayı da mutlu yapmayı başarmakdır yalanından daha basit yalandır.
Zengin de olsan parayı harcamayı bilmedikten sonra ve kendini geliştirmedikten sonra aynı hayatı yaşamaya mahkumsun.
o zenginleri dizilerde gördüğümüz için inandığımız şey.

ağız tadıyla bi yemek bile yiyemiyor zavallılar. hemen tadsız bir konu açılıyor ve bağrış çağrış derken 2. kaşığı çorbaya götüremeden kalkıyorlar.
en büyük yalandır. neymiş paranın satın alamadığı şeyler varmış, efenim eğer öyle bir şey varsa neden ali ağaoğlu öğle yemeğini pariste akşam yemeğini italyada yiyebiliyor. neden it gibi bu adam neden hastalanmıyor. neden yanında taş gibi hatunlar dolanıyor neden neden.?
baya bildiğin katmerli yalandır, toplum zenginlere karşı ayaklanmasın diye bas yalanı de parayla saadet olmaz, şükret haline vs denir hindistan'da kast sistemini de ekledin mi tamamdır böyle böyle köle oluyor insanlar.
Zenginlerin cevap vermesiyle açığa çıkacak yalan yahut gerçektir. Fakir birisi ne söylese havada kalacak. Ama genel görüş bu şekildedir evet.
ne münasebet, gayet mutluyuz amk.
aslında doğrudur. sonuçta mezara götüremeyecek o parayı. düşünsenize bir ölüyorsunuz hiçbir şeyiniz yok.

hadi yine iyisiniz pis fakirler ölünce borcunuz harcınız da kalmayacak.
insan herseye çabuk alışır. Vara da yoka da. O yüzden bir müddet sonra para mutluluk getirmez.
Ustteki arkadas cok iyi anlatmis. Burjuva, insanlari bu yontemlerle somuruyor
Fakirler de mutsuz değil en azından ben. ben mutsuz değilim.
Bütün zenginler mutludur desek, oda başka bir yalan, sanki.
fakirler yüzünden zenginler iyi yaşayamıyor çalışın kazanın devamlı ağlayan fakirler çalışmazlar ağlarlar.
Kaç para lan endorfin?
full le beni amk...
pekte yalan sayılmaz ama fakirler de pek mutlu değildir.
dünyada hayat kaos şeklinde bir yol izler. tam kaos olmasada öngürülerinizin çoğu yakın vadede tutmaz ve rahatınızı bozan pek çok konu vardır.
bu rahatınızı bozan konular meselesi de ilginçtir.
eğer dışarıdan bozucu bir etken kalmazsa bu bozucu etkeni insan kendisi üretir. gider birine çatar ya da bir riske girer o da olmazsa olmadık konulara streslenir, kızar. bu bardak neden burada, hava neden kapalı felan.
yani şu bir gerçek ki sürekli mutluluk imkansızdır anlık mutluluklar vardır ve bunlar insanlara çok adaletli dağıtılmıştır.
fakir aylardan sonra et yiyebildiği için mutlu olur, zengin uçağını yenilediğinde mutlu olur. beyinde yarattıkları etki aynıdır.
yeminle daha fazla değildir.
insan böyle bir varlık. elde ettiği an kanıksar. tabi bu kanıksama süre alır.
yalan lan. vallahi mutlular. bayiide bilmem ne vıttırı vızzik spoilerlı modelini bulup alamadığı için, bmwsine bakıp bakıp içlenen insan gördüm ben. böyle tip tip dertler harici mutlu insanlar.
Doğrudur. 2324 lira maaş alıyorum. Altımda 98 model kartal, evim kendime ait 1+1. Bankada 3300 liram var. Zenginim ama mutsuzum. Her şey para değil arkadaşlar..
Türk sinemasının ülkemize dayattığı yalandır.
Ulan adamların evinin içinde havuz var. Bakın bahçe değil, içinde havuz var. Yaz kış dinlemiyor mübarek. Kışın da suyu ısıtıp giriyor. Doğalgaz bu ay ne kadar gelir diye bir dert yok. Ki geçen bize 900 lira geldi şok yaşadık. Akşam ne yiyeceğiz derdi yok. Pardon bu olabilir o kadar çeşidin arasından seçmek zor olsa gerek. Çocuğunun harçlık derdi yok. Mevsime uygun kıyafete verecek para derdi yok. Pazarda domatese zam gelmiş gelmemiş koy göte rahvan gitsin. Bu gözler yıllarca dişlerini yaptıramayan insanlar gördü. Fukaralığın gözü kör olsun. Yırtık ayakkabıyla yağmurda yürümemiş insan nasıl bir şey olduğunu anlayamaz. Ama edebiyat yapmaya, dizi-film çekmeye gelince tek göz odada sobanın başında ısınmaya çalışan aile, zenginlerden daha mutlu olsun. Vay arkadaş ya! Hayatta en önemli şey sağlık, doğru. Ama para varsa sağlık da oluyor. Kafandan Vururlar, ölmezsin. Organ nakli derler, işin içine para girer. Ameliyat, ilaç tedavisi derler paran varsa çaren olur.
Bu kadar imkana rağmen hala mutsuzsan, allah gerçekten nasip etmemiştir. Geçmiş olsun.
Gayette mutlulardır. Genelde parası olanın ağlama şeklidir ve bende sizlerden biriyim, para mutluluk ve huzur getirmiyor gibi yalanlar eşliğinde tercih edilir.
ülkemizdeki sonradan görme zenginler mutsuz olamaz. ancak refah seviyesi yüksek olan, her konuda şanslı olan ülkelerdeki zengin insanlar mutsuz olabilirler. hayatta elde etmek istedikleri bir şeyler kalmadıkları için.
güncel Önemli Başlıklar