bugün

hepimiz bunun hayalini kurarız. ah bi sayısal tutsa, milli piyingoda tuttursam gibi hayallerin ürünüdür zengin olmak. imkansızı isterken, birden onun kucağına düşeriz. zengin olunca yapılacak ilk şey o kadare parayla ne yapacağını bilememek, harcıyacak şeyi bulamamaktır.
1. parayı faize yatırmak.
2. istifa etmek.
3. memnun değilsek sevgiliyi değiştirmek.
4. *
bokunu çıkartırcasına eğlenmek.
(bkz: nefes almak) *
aspetta mi italia diye bağırmak ve ilk fırsatta ülkeyi terk etmek.
(bekle beni italya demek)
1 -istifa etmek.
2- dünyanın dört bir tarafına seyahat etmek.
3- bakabileceğimi düşündüğüm sayıda evlatlık edinmek.
4- bir kaç çocuğun ilkokuldan üniversiteye kadar ki tüm eğitim masraflarını karşılamak.
5- daha az çalışmak, sevdiklerime daha çok vakit ayırmak.
6- parayı yatırım işlerinde değerlendirmek, işyeri açmak , işsiz ve kalifiye arkadaşlara iş temin etmek.
tüm masrafları bana ait olmak üzere uludağsözlük anketör eğitim ve araştırma merkezini faliyete geçirip sözlükteki anket meraklısı arkadaşlara istihdam yaratıp, sözlüğü daha yaşanır bir yer haline getirmek.
sevgiliyi ya da eşini terketmek.
edit: ben yapıcam demedimki neden eksi oy yağmuruna tuttunuz genelde böyle oluyor demek istedim.
taraftarı olduğun kulüpten kombine almak.
bütün parayı akbile yatırmak.
hayal kurmayı bırakıp, bunları gerçekleştirme aşamasına geçmek.
para harcayacak yer düşünmek.
büyük ihtimalle, hiçbir zaman yapılamayacak şeylerdir; istifa etmek, hatta iş yerini satın almak gibi.

(bkz: ah ulan ah)*
dünya turuna çıkmak.
iskandinav ülkelerinden birine yerleşmek.
okulu bırakmak.*
parası neyse verip etrafta ne kadar geveze insan varsa susturmak.

(bkz: al şu parayı kapa çeneni)
sözlüğ satın alıp zall ı çaylak yapardım. bol bol moderatör alıp kalitenin keyfini sürebilirim. bu sayede yazar olduğum bu yerde bana ve diğer yazar kişilere kimse gecenin bir vakti ana, bacı temalı küfürler edemezdi.
termal spa'ya gidip, zenginliğin stresini atmak...
finlandiya'ya tasinmak. *
kisi kel ise acilen en kalitelisinden peruk almak.
eve sinema odası kurmak, ama şöyle esaslı bir sinema odası. gerektiğinde sülaleyi ya da sözlük yazarlarını çağırıp izleyebileceksiniz; o kadar kapasiteli olacak.
çağdaş yaşamı destekleme derneğine yardım yapardım.
bascam parayı alcam karıyı.
mevcut karıyı boşamak. (tipik türk erkeği zekasıdır)