1. 1.
  iyisiyle kötüsüyle sevmek suçmu gibi bir sorunun muadili olup bir çok bakış açısı ile farklı yönlerden değerlendirmek gereken sorudur . zengin olan için bu sorunun cevabı zati kendi içindedir , fakir içinse bir umut ya da ulaşılması zor isteklerin dışa vurumu şeklindeki sorudur .
  ... no promise
 2. 2.
  Sözlük ahalisine bakılırsa Dünya'ya, Türkiye'ye ve Müslümanlığa en büyük zararı bu zengin denen kesim verir. Kendisinin maddi zorluklar yaşadığını gören kişi nedense zengin her insanı mutlu ve rahat sanar. Ona özenir ve içten içe onun kendisine saygı göstermesini, sanki zengin değilmişçesine konuşmalar yapmasını ister. Bu yapılmadığı zaman bu kişiler zengin damgası yer. Kötülenir.

  Eğer "ben çok zorluklar yaşadım. hayatım inşaatlarda kum taşımakla geçti" gibilerinden ağlamaklı arabesk sözler sarfederseniz yaşadığınız lüks hayat bir and unutulur. Halktan olursunuz. Kötülenmezsiniz.

  (bkz: baba parasi ile gecinen zengin sevgili)
  (bkz: butun zengin kizlari guzeldir)
  (bkz: dunyada sadece 37 milyon zengin olmasi)
  (bkz: erkeklere guzel kadin kadinlara zengin erkek)
  (bkz: haram helali gecmedikce zengin olunmaz)
  (bkz: hirsiz olsam zengin olsam)
  (bkz: hz omer gibi zengin olmak)
  (bkz: sehitler arasinda zengin siyasetci pasa cocugu yok)
  (bkz: zengin kisilerden nefret etmek)
  (bkz: zengin komunist)
  (bkz: zengin zuppe)
  2 ... jacksparrow
 3. 3.
  zengin olmak değil lakin haram yoldan zengin olmak suçtur!
  buradaki haramdan kasıttan hemen dini anlamlar da çıkartanlar da gudiktir!
  misal domuz eti satıp da zengin olan adam suçlu olmazken, domuzları yasak avlanma bölgesinden avlayıp da satan adam bal gibi suçludur!
  devletten vergi kaçıranlar, naylon faturacılar, işçilerini sigortasız çalıştıranlar veya hepsini taban fiyattan sigortalı gösterenler, 1'e 10 katıp satanlar, karaborsacılar, enflasyon oranının üzerinde faizle iş görenler, fiş kesmeyenler, fiş kesmek yerine indirim isteyenler vs.. yüzlerce buna benzer yolla zengin olan insanları da fakirlere verdikleri 3,5 kuruş ve ramazanda dağıttıkları fitreler, açtıkları okullar, yaptıkları bağışlar vs.. kesinlikle kurtaramayacaktır.
  Çünkü zannedildiği veya avunulduğu üzere bu kanı bozukların dolandırdığı kesim ne devlet ne de zenginler olamaz hiçbir zaman! devletten vergi kaçırırsan devlet gider yeni bir vergi çıkarır veya halihazırdaki oranları arttırır gene dayar vatandaşa! işbu sayede malum kesim, vergi kaçırmaya dolaylı yoldan daha da teşvik edilince de olan kuyruğunu ısıran kedi gibi sürekli artan bir şekilde sıradan halka olur daima!

  ama yanılıyor da olabilirim tabii! belki de zengin olmak sevap buna karşı çıkmak da allahsızlıktır! bizim peygamberimiz de tüccardı ne de olsa!
  1 ... fena halde leman
 4. 4.
  hangi yolla zengin oldun sorusuna verilecek cevaba göre degisebilecek durum .
  ... sustum
 5. 5.
  sırf zengin olduğu için sürekli arkadaş olunmak istenilen ve sözlükte hayatıyla ilgili şeyleri yazdığı için olumsuz oylanan yazarın söyleyebileceği sözdür.
  2 -5 ... tholgareloaded
 6. 6.
  cevabı hayır olan soru cümlesi.. tamam anladık para bok gibi, ama bari sözlüğe sıçma..
  ... inisiyatif7
 7. 7.
  (bkz: yarası olan gocunur)
  ... drama lord
 8. 8.
  Suçtur amk. Ben belediye otobüsünde malı kollama derdindeyken, beyfendi sıçar vaziyette, tiesto dinleyemez. Olmamalı yani.

  Edit: Çünkü olmamalı .s
  -1 ... mister elbir
 9. 9.
  Herkes zengin olamaz ama herkes de insan olamaz, basit oldu ama sanırım anlatmak istediğim anlaşılmıştır.
  1 ... balibey1930
 10. 10.
  zengin her zaman hor görülen ezilen taraf zaten.
  ... willgraham