bugün

yıllardır anlayamadığım oluşumdur. söyleyenler çok mu fakir? o zaman fakir olanlar böyle düşünüyor diye mi toparlayalım? kişinin aileden gelen bir zenginliğini piçlik ile bütünleştiren fakir gençleriz biz.
Bu millet başındakilerden dolayı zengin olmanın normal yollarla olabileceğini asla düşünmedi.
yanlış bir genellemedir. aslında orospu çocuğu denmelidir.
yanlış genellemedir. aslında annesi karaköyde çalışıyor denmelidir.
(bkz: kedi uzanamadığı ciğere mundar dermiş)
az çok yalansız çok para haramsız olmaz diyen milletten beklenecek genelleme. şanslıdırlar azizim onlar şanslı. hayat eşit değil işte. doğarken bana sorsalar bende bir işçinin oğlu olarak doğmak istemezdim ama seçim şansımız yok. komunizmde bile adalet yokken her zengin çocuğuna piç demek yalnızca kıskançlıktan olabilir.
kıskançlık ve kompleks belirtisidir.
zaten çoğu gayri meşru çocuklar olduğu için böyle denilmesi mantıklı.
aile şerefi filmindeki (bkz: zengin piçi oktay) izlediğimizden beri ister istemez yapıştırdığımız durumdur. istisnalar dışında yalan da değil zaten.
zengin olan gençlere zengin pici denilmez. babasinin maddi desteğiyle piçlik yapanlara zengin pici denir.
Kahpe çocukluğundan ba$ka bir şey değil.
görmemiş olan cinsine verilen lakaptır. maddi olarak zengin olup bunu sindirebilmiş olanlara zengin piçi denmez.
hiç böyle laflar duymadım bilmiyorum bi arkadaşımın evinin önünde 4 tane merso olduğu halde zengin piçi denilmedi he baba parasıyla hava atıp insanları hor görenler piç olabilir.