bugün

Dicle Üniversitesi Sosyoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Rüstem Erkan, Türkiye gazetesinden Melik Duvaklı ve Salih Bilici'ye konuştu. "Artan yatırımlarla birlikte şiddete bulaşan insan sayısında ciddi azalma yaşandı. BDP'nin oy oranı aynı. Ama aynı kitleyi mobilize edip gösterilere götüremiyor. BDP'nin militan kadrosu azaldı." diyen Erkan, Bölgede ekonomik yatırımlarla birlikte şiddetin azaldığını söyledi.

Erkan, Bölgede bir Kürt burjuvazisi var. Bir de çalışmayanlar. Zengin olanların çocukları dağda değil. Yükselen orta sınıf, burjuvazi kesimi şiddetten rahatsız" diyor

DiYARBAKIR' DA LÜKS OTO SAYISI SAMSUN' DA YOK

Terörden bıkan bölge halkı, gelen yatırımlarla birlikte işine gücüne bakmaya başlamış. Yıllarca göç veren Diyarbakır'da son zamanlarda gözle görünür bir canlılık var. Öyle ki Diyarbakır'da bulunan lüks oto sayısı Samsun gibi gelişmiş bir Batı ilinde yok...
aynı şekilde ne hikmetse zengin kişilerin de askeri görevi doğuya çıkmamaktadır.
onlarda şehirde sefa sürüp, kapılarına kck lı gelince nakit,kredi kartı veya çek ile ödeme yaparlar.
yerinde tespit.
bir benzeride yönetici sınıfı teröristlerin çatışmaya girmemesidir.
çünkü zengin kürtlerin sınıfsal çıkarları akp'de temsil edilmekte.
ha bu demek değil ki yoksul kürtlerinki de kürt hareketinde temsil edilmekte.
zengin adamın dağda ne işi var amk şehirde karı kız götürmek varken dağda ne yarak yiyecek dağa yobaz cahiller çıkar onları kulanan akıllı geçinen gerizekalılarda parayı kırar olay bundan ibaret .
sanki her gün zengin türk dağda mehmetçik olarak ölüyor da bir zengin kürdün dağa çıkmaması kalmıştı amk...

Ulan hakkaten bu medya çok gerizekalı ya. Pkkyı seversin sevmezsin ayrı konu ben şahsen miadının dolduğunu düşünüyorum ama her nasılsa kimse pkkya silah zoru ile gitmiyor hadi çok kötü düşünelim ve silah zoru ile götürüldü diyelim aylarca dağda kalıyor istediği an kaçar gider.

Gelelim tskya...
Zorla alıyor götürüyor değil mi?
Sorarım size hiç villada oturan şehit ailesi gördünüz mü? Demekki türkün zengini de ölmüyor. Önce kendi götündeki boku temizle utanmaz derler adama. Ha bak ilginç bir anekdot... Ne hikmetse kürtün bile zengini askerde ölmüyor. Garip...
ateşi tutmak için maşa kullanıyor olmalarından kaynaklanan durumdur.
pkk nın amacıda kürt halkını fakirleştirmek için her türlü yatırımı engellemek ve yok etmek.
çünkü efendim akıtıyorlar parayı, ostim'de, balgat'ta kebapçılar açıyorlar! Çünkü efendim zengin olanlar akp milletvekili, mesela beşir atalay, veya akp'nin doğudaki milletvekilleri %98'i kürt! Çünkü zengin olanlar ya milletvekili, ya parayı akıtmışlar, ya da dağ yerine şehrin merkezinde terör estiriyorlar!
iyi eğitim aldıklarından, düşünebiliyorlar ve dağa çıkarak kendini kullandırmak istememektedirler. rasyonel bir davranış örneğidir. darısı geriden gelen türklerin ve kürtlerin başına.
kürtlerin bedelli askerligidir.
barzaninin oglu geldi aklıma.