bugün

zengin ev kedisinin fakir sokak kedisine asık olması. *

her şey sıcak bir yaz günü baslamıstı...

anelia kişisinin sut bıyık adını verdiği bir kedisi dünyaya gözlerini acmıstı.
diger kedilerden farklı bir havası vardı süt bıyık'ın. asaleti her halinden belli oluyordu.
lakin biraz garip bir bakışı vardı. bu bakışı anelia farketmişti.

süt bıyık ilk aylarda mutlu mesut yasıyordu. o yumak senin bu halı benim eline gecirdiği herşeye tırnak geciren sevimli burjuva kedisi rolünü cok güzel oynuyordu taki 7 aylık oluncaya kadar.

7 aylık olunca sut bıyık'taki ufak değişimlerin farkına varan anelia süt bıyık'ı veterinere götürdü ve kısırlastırdı ve artık eski sut bıyık yoktu. belki de hic olamayacaktı.

yavas yavas cinselliğinin farkına varan sut bıyık mart ayında evlerine gelen komsu kediye sırnasmaya baslamıstı. bir dıuygu hissetmiyordu kediye karsı ancak ic güdüsel olarak yanasma ihtiyacı duyuyordu. heyecanlıydı sut bıyık. ilk denemesiydi ama ne yapacagını tam bilmiyordu. ev kedisi oldugu icin tecrübesizdi. ilk denemesi basarısız olmustu. süt bıyık olanları anlamaya calısıyordu ama olmuyordu işte.

bir şeylerin farkına varan süt bıyık kısırlastırıldıgını anlamıstı...(nasıl anladı diye sorma ehu)

cok sinirlenmişti süt bıyık intikam almak istemişti. hic bir zaman anne olamayacaktı o duyguyu hic yasayamayacaktı. üzüldü kızdı ve kin ile doldu. artık eski süt bıyık yoktu.

o uysal sevimli süt bıyık gitmiş yerine aksi her seye karsı cıkan isyankar süt bıyık gelmişti.

anelia kişisi şaşkın şaşkın olan biteni anlamaya calısıyordu ama anlayamıyordu.

derken günlerden bir gün süt bıyıkların evine süt calmak amacıyla bir sokak kedisi girmişti. süt bıyık ilk görüste aşık olmustu. hemen konusmak icin hamle yaptı selavvvmm dedi.
sokak kedisinin adı hursitti. hursit biraz sasırmıs ve korkmus bir vaziyette selam dedi

süt bıyık hursite asık olmustu. ilk görüste aşktı bu.

mutfakta ki sesleri duyan anelia mutfaga dogru gelmeye basladı bunu duyan süt bıyık hursiti dolabın altına sakladı ve ' anelia'ya ''miyav miya dedi (kedi dilinde burda bir şey yok demek) anelia hic bir şey yokmus dedi ve odasına geri dönmüştü.

hursit saklandıgı yerden cıktı ve acık olan pencereden ucar gibi asagıya atlayıverdi. süt bıyık pesinden oyle bakakalmıstı hursit her şeyin farkındaydı.

hursit evden cıktıktan sonra diger sokak kedilerini etrafına toplamıs bu olayı anlatıyordu.

+olm bir hatun var aha şu evde bir görseniz ilik ilik
*deme..
+olm ne diyorsun hatun pert oldu bitti lan bana amskym bu hatunu baglarsam gorün beni olm sahibi fabrikator amk bir elim sütte bir elim cigerde krallar gibi yasarım lan. hatun bana bitti diyorum olm konusmaları esliginde muhabbet bütün hızıyla devam etti...

sut bıyık hayallerde mutluluğu yasarken hursit süt bıyıgın ona geleceginden emin olarak bekliyordu ve beklediği gibi oldu.

süt bıyık bir burjuva kedisi olmasından mutevellit whiskas mamasından baska bir şey yiyemiyordu. ama olsun aşkı icin bunu göze alabilirdi. öyle düsünüyordu. buna dayanabilirdi.

günlerden bir gün evin acık kapısını fırsat bilip kactı hursite.
hursit süt bıyık'ı karsısında görünce gülümsedi biliyordu ona gelecegini....

devam edecek..

senaryo: (bkz: anelia)
derleme: (bkz: damdaki deli) *