1. 1.
    Kızınızı küfvüne [dengine] uygun olanla evlendirin. tirmiziden rivayet edilen hadis uyarınca dinen mümkün olmayan durumdur.

--spoiler--
    Erkek şu hususlarda kadından üstün olmalıdır. Eşit olsa da olur.

1- Sanatta erkek daha üstün olmalı ve denk olmalı. Aşağı sanatlı erkek, yukarı sanatlı kadının dengi sayılmaz. 

2- Erkek kadından zengin olmalı yahut geliri, kadınınkinden çok veya eşit olmalı. Zengin kadın, fakir erkeğin dengi sayılmaz. Erkek, mehr-i muacceli ve bir aylık nafakayı verecek güçte ise, zengin kadına denk sayılır. Köylü erkek, şehirli kızın dengi sayılır. 

3- Erkek kadından daha dindar olmalı veya eşit olmalı. Fâsık erkek, saliha kızın, hatta salih kimsenin kızının dengi olamaz. 
    --spoiler--
    9 -3 ... yetmisbir
  2. 2.
    “Erkek kadından daha dindar olmalı” kısmı ile uydurma olduğu iyice belli olan hadis.

Nasıl ölçüyorsak artık o dindarlığı?

Bu kadar zırvalığın din diye pazarlandığı yerde din orayı terk edeli çok olmuş demektir.
    6 -7 ... jetaim
  3. 3.
    Hz.muhammed ilk evliliğinde kendisi çobandı eşi zengin biri idi uydurma hadis olduğunu düşünüyorum.
    7 -2 ... momi123456
  4. 4.
    Ben evlenirim. Kimseyi de ilgilendirmez. Onemli olan seviyor olmamdir. Uyum yakalamis olmamdir. Ailesiyle kafa olarak uyussak yeterlidir. Zaten benimle evlenince o da zengin sayilacak. Ben bir kenarda parayi harcayip ona harcamayacak miyim?

Ben zenginlerin yoksullarla ask yasayip evlenip, o kisiyi de kurtarmasi taraftariyim. Boylelikle esitlenebiliriz.

Bir iddia.
    4 -4 ... when i was a child
  5. 5.
    Hangi kabile birader?
    5 ... sozleriyle alkis alan yazar
  6. 6.
    Hz Hatice çok zengin bir tüccar idi. Evet çürüdünüz. Denkliğe bakılır tabi ama her yönüyle. Şüphesiz balikesirli bilir.
    5 ... balikesirli