bugün

tamamen yaratılış yüzündendir.

yüce tanrım artık bizim cool beyinlerimiz içerisine doğduğumuzda ne ekiyorsa, büyüdükçe bostan bostan fideleniyoruz vallahi. tanrıma ne kadar şükretsem az, üstün beynim o kadar üstün ki mesela sadece gözlerimle bir balya doların ne kadar olduğunu bulabiliyorum.

edit: imla! yazım hatası için özür dilerim, klavyeme dolar kaçtı.
öğretmen, evet çocuklar 156 kere 145 kaç eder?

geliri düşük- 22600 eder öğretmenim.
öğretmen- pis salak otur sıfır!
cool adam- parası neyse veririz 1000 eder hocam.
öğretmen- aferin cool adam, gerçekten üstün zekanı kutluyorum.

e kutlamazsa van'a sürülecek , adam haklıydı.
cool adam bu tezi çürütüyor.
zeki oldukları için zengin olduklarındandır. zira zeki olmayan biri zengin olamaz. babadan gelen bir zenginlikse yine zeka ile elde tutulur.
(bkz: zengin insanlarin sisman olmalari) *
tanim: bi nebze dogrudur, zekalarini kullanip maddi bakimdan yukselmislerdir. zenginligi sevdikleri icin zekalarini o yonde kullanmislardir.
baska seyleri onemseyenler de onemsedikleri yonde kullanirlar zekalarini ve basarili olurlar...
zaten onun için de özel okulların birincileri hep burslular çıkmıştır ama değil mi diye soru sormama vesile olan uçuk önerme...
tam da bugün bunu konuştuk. çocukların beslenmeleri zekayı çok etkiliyor. fakir ailelerin çocukları da yeterli gıdayı alamadıkları için fiziksel ve zihinsel yönden yeterliliğe ulaşamıyorlar. o sebepten bu bir gerçektir ki zengin ailelerin çocukları daha zeki.
Belki imkanları daha fazla olduğu için zekalarının ortaya çıkması daha kolay olmuş kişilerdir. Köy okulunda tek öğretmenin 5 sınıf idare ettiği bir düzende hem çalışan hem okuyan zeki bir çocuğun; özel okulda okuyan; bol bol boş zamanı olan dolayısıyla bol bol kitap okuyabilen, ödevlerini yapabilen bir çocuğa göre derslere daha az eğilmesi; dolayısıyla "tembellik" le "salaklık" ın birbirine karıştırıldığı güzel ülkemde "tembel/salak" diye yaftalanması normaldir.
"sen önce türkçe yazmayı konuşmayı öğren" denilesi hedenin halt etmesi.
başta rahme düşmelerinden itibaren hayatlarının sonuna kadar sağlıklı bir şekilde bakım görmelerinden kaynaklanır. onun dışında, sahip oldukları eğitim imkanlarıyla ve para gücünün getirdiği "görsel" eğitimle birlikte, beynin işlenebilen kısmının daha çok eğitime ve daha çok bilgiye maruz bırakılmasındandır.
ya bi kere adamın parayı düşünmek gibi bi derdi yok. hani derlerdi ya, aynştayn amcanın tek desende on tane elbisesi vardı, bi de ona kafa yormuyodu diye, hah işte o hesap. yani o konuda kuğul olabildiyseniz ne mutlu. allah daha versin tabi biz domates kasası üzerinde 1200 baud hızı olan modem üzerinden dakikada bi harf gönderiyoruz sözlüğe, gönlümüz şenleniyor o ayrı.
+ irfan abi zengin insanlar zeki olur diyolar doğrumu abi
- yok oluum palavra, zeka çarşıda satılmaz ki, olmayana zorla çakamazsın
+ ama abi örnekler var
- doğru var, mesela sen! çok paran var ama
- kıça sürülecek aklın yok be osman.
- master card ile alınamayan şeyler...
(bkz: zengin insanların daha cimri olmaları)
genellemedir. sadece babadan gelen parayla yasayan salaklar da mevcuttur.
(bkz: zengin insanların daha zeki olduklarını sanmaları) dır o...

ama üzüyor bu durum beni ne yalan söyliyeyim. yazık. cebindeki parayı doğru şekilde harcamaktan aciz, deli gibi para harcayan, bununla övünen gençliğin bir de zekiyim diye gezinmesi... etiler, bağdat görmesem inanırdım hani. ama yapmayın etmeyin gençler.

haklısın kuğul. senden zeka fışkırıyor. bu başlıkla da belli ettin kendini zaten... herkese 0 sana 100 puan.
çok doğru bir önermedir. bunun en güzel örneği de eşsiz entrylere imza atan cool adamdır. saygılarımı sunuyorum. *
ne istediğini bilmeyen ergen olmasın da zeki insanlar, varsın zeki olsun. bağrımıza basarız, kabulleniriz, başını okşarız.
yeter ki ne istediğini bilmeyip ergen ergen başlıklar açılmasın. şeker de yiyebilsinler.
zeka kalıtsaldır. zeki kişilerin çocukları da zeki olur çoğunlukla. zekanın maddiyatla bağlantısı çocukken yeterince iyi beslenip beslenmemesiyle ilgili olabilir.
parayı elde tutmak için zeki olmak gerekmesinden kaynaklıdır. her zengin zekidir, ama her zeki zengin değildir.
Fakir zekilerin farkedilemeyip zengin yani popüler kişilerin kıt zekalarının muazzam sannedilmesinden ibarettir. Zenginlerin daha zeki olması gibi bi' durum yoktur. Beyin fikirle çalışır , parayla değil.
(bkz: kıroyum ama para bende)