bugün

geçmişte yaşanmış acı olayların burukluğunun günümüze kısmi yansımasıdır. zaman içinde iyileşmesi gereken ağır bir yaradır.
(#9583805)
olmayan bir durumdur. alınganlığı bile ırkçılığa alet ediyorsunuz. ben zenciyim ve alıngan değilim.
bu alınganlık azdır bile. gittiğimiz yabancı ülkelerde bize daima türkleri aşağılayacak şeyler söyleseler eminim biz daha fazlasını yaparız.
Bacağım kadar penis taşıyor herif. O penise marş bastığın anda vücuttaki kanın %20 si orada birikiyor. Beyinde kan kalmıyor ki, nöron patlasın, elektromanyatik dalgalanmalar yaşansın. Di mi ama? Lütfen.
ayılığı öküzlüğü kabul etmiş kişilerin alıngan olmaması ırkçılık yapıp diğerlerinin buna duyarsız kalmasını bekleyen tespit. bu alınganlık değil bir tepkidir.

ayrıca satır aralarına baktığımızda ırkçılığı ne kadar içselleştirdiği de görülecek olan yazarın tespitidir. "o alınmıyor da sana ne oluyor." yani benim arkadışım gibi ulu biri alınmıyor sen gibi zenci niya alınıyor. ya senin arkadaşların çok öküz ya da ben çok alınganım.
"Ben size gol sözü vermiyorum. Ama ertesi gün bir "beyaz" gibi yaşamak isteyen "siyah" kadar koşacağım sahada." Samuel Eto'o

tonlarca para kazanmasına rağmen bu sözleri söylemiş bir zencinin nasıl bir ruh haline büründürülmüş olduğunu anlamamış olmak için insana insan olma özelliği veren tüm duyguları bağışlamış olmak gerekir.
kalleş avrupalılar yüzünden. zamanında ezdiler ezdiler köleleri yaptılar. onların psikolojisinde de yer etti tabi şimdi üstesinden gelemiyolar. ha bunların hiçbiri olmamış olsa bile siyahi birine maymun denilirse alınır normal.