bugün

(bkz: kapitalizm ve kölelik)
afrikadan getirilip zorla hristiyan yapılan kolları bacakları kesilip köle olarak çalıştırılan insanlar suçsuzdu ve hem renklerinden dolayı hem ilkel olduklarından dolayı ırkçılığa uğramıştırlar.
"ırkçı değilim ama siyahilerden nefret ediyorum" söylemi gibi bir şeydir. adamlar suça meyilli denmiş ama o amerikalılar ( konu abd olduğu için amerikalılar diyorum ) bizzat tarihteki en büyük suçları ve soykırımları yapan adamlar değil mi ? kızılderilileri katletti adamlar en başta. dünya tarihinde atom bombasını kullanan tek devlet amerika değil mi. üstelik 2 kere..

kendisini dünyanın jandarması ilan edip ırağı afganistanı suriyeyi işgal eden bunlar değil mi ? dünyadaki uyuşturucu ticaretini yöneten bunlar değil mi ? her çıkan savaşta mutlaka abd nin parmağı yok mu ? hem devlet olarak hem vatandaşlar olarak abd tamamen suça boğulmuş bir yerdir. dünyada en çok kişisel silaha sahip millet abd milletidir. hadi 10-15 milyon tanesinin silaha zaafı var diyelim. 325 milyon nüfusları var bunun belki 250 milyonunun bir veya daha fazla silahı var düşün. hani bunları neden yazıyorum ? siyahiler suça meyilli deniliyor ya. işte o suça meyilleri üzerinde yaşadıkları kıtanın genel özelliğinden olabilir sanki.
bu amerika da olan olayların

zencilerle alakası olduğunu düşünene acırım.

evet bir zenci öldü

ama

iş bizim uzunla dolaşa dolaşa kafayı kırmış

tırampla alakalı

zenciler ;

amerikanın hem en çok şiddet gören

buna karşılık amerikanın en çok da suça yatkın kütlesi

hepsi delidir diyemeyiz (içlerinde çok sağlam adamlarda vardır)

ama arızalı olanı da çoktur

ne diyordu sülüman baba ?

binaanaalih (miydi ?)

en büyük arıza

bizim uzunun dolmuşuna binen sarı.

bu da burada dursun

zamanı gelince anlarsınız.
yeşil yol kitabı ve filmini ve de konusunun alındığı söylenen george stinney olayını hatırlamak lazım bu durumda.
renklerinden dolayı ayrımcılık yapıldığı için o suçları işleyen ortama sürüklenip ırkçılığa maruz kalıyorlar.
renkli kişiliklerinden ötürü.