bugün

star tv' de 30 temmuz 07 22:00 de ilk bölümü yayınlanan bir dizidir.
Zeliha, doğaüstü güçleri olan bir kadındır. küçük yaşından itibaren olacak kötü olayları rüyasında görmeye başlar. bu özelliğini 5 6 yaşlarındayken; annesiyle babası yağmurlu bir gece dışarı çıkarlar. zeliha arkalarından "gitmeyin" diye ağlar, peşlerinden koşar ve o sırada bir kamyon arabalrına çarpar annesiyle babası ölür. zeliha' nın bu rüyaları daha sonra kızının kaçırılmasıyla büyük bir hediyeye dönüşür. polisle bir olup olayları çözmeye başlar... dizinin bazı bölümleri insanın tüyleri diken diken ediyor...

1. bölüm özeti:
Zelihaya rüyasında, Kumru Nine çocuklarının başına bir şey geleceğinin mesajını verir. Zeliha çocuklarından o gün sokağa çıkmamalarını ister. Annelerini dinlemeyip sokağa çıktıklarında ise Zeliha'nın kızı Ayşe kendisini büyük bir tehlikenin içinde bulur.
Zelihaya yardım edebilecek tek kişi Baş komiser Rehandır. Bu sırada Ayşe' nin yaşlarında bir kız çocuğunun öldürüldüğü haberi gelir. Cinayetin Ayşe ile bağlantısı var mıdır?
Zelihanın rüyaları, parmak izleri, DNA raporları ve tüm ipuçları bir araya getirildiğinde cinayet çözülebilecek ve Zeliha'nın kızı küçük Ayşe beladan kurtulabilecek midir? * *
(bkz: Zehra nın Gözleri)
gayet mistik bir şekilde, hmmm değişik senaryo, seyretmeye değer sanırım diye ümit vererek başlayan fakat izledikçe ve hikayedeki boşluklari farkedince hangi amerikan dizisinden arak acaba diye düşündüren dizi.

(bkz: emel çölgeçen)
(bkz: sarp levendoğlu)
bir zamanlar tv8'de yayınlanan tru calling'den arak görsel efektleri dillere destan türkiş fıntestik ekşın.
dün televizyon ekranlarına merhaba diyen yaz dizilerinden birtanesi. ilk bölüm itibariyle çok bölüm mü yediler diye düşünmeden edemedim, ancak izlenebilir olduğuna kanaat getirmekle takip edeceğimi müjdelerim. *
kızı kaybolan zelihanın ve ona yardım edecek rehan komiserin kızını bulmak için geçirdiği amansız mücadeleyi konu almaktadır. kızı için çırpınışlarını silent hill'deki annenin çırpınışlarına benzetmedim değil ayrıyeten...
ne kadar boktan oldugu tanitimlarindan belli olan dizi.
açıkçası izlenmeye değer bir dizi benim kanaatim.psişik bir kadın ve onun enteresan rüyaları..yaz dizileri göz önüne alınırsa aralarında artı oy alabilecek olan bir dizi..
Ghost Whisperer ile csi karışımı bir dizi.
zamanında pek moda olan boyutlu,kalp gözlü, programları andıran dizi.
acaba ismi konusunda çok mu düşündüler, şeklinde düşünmeme sebep olan dizi. fazla özenti bir konusu olmasına rağmen görüntülerde o dizilerin 20 sene gerisinden gitmektedir, cnbc-e de mistik-polisiye izledikten sonra bu fazla hoşuma gitmedi açıkçası. ayrıca yine çok yavaş dizilerimizden, yarısına on kat aksiyon sığdıran özendiklerinden biraz daha örnek almalılar, uzun ve dalgın bakışlarsa insanı uyutuyo. işte öyle bi yaz dizisi, bence boşa harcayacak zamanınızı gözden geçirip öyle izleyin.
saçma bir o kadar da gereksiz,insana hiç bir fayda sağlamayan "yaz geldi oyuncular tatilde küçük bir kadroyla da şunu çekelim bari" düşüncesiyle çekilen dizi.
biraz izleyince kanalın samanyolu ya da kanal 7 olduğunu düşünüp yine mi böyle diziler dediğim komik ve gereksiz bir dizi işte..
Zelihanin ruyalarinin ne hikmetse sadece oturdugu semt veya cevresi ile sinirli oldugu dizidir. Her olan olay oralarda bir yerlerde gerceklesiyor. Zelihanin gozleri belirli bir yerden sonrasini goremiyor demek ki hmmm...
gece yatarken kıçını başını açıkta tutup olur olmaz şeyler gören densiz insan yavrusu. madem o kadar haltı biliyorsun iddaa listesindeki maçların skorlarını söylesene, fildişi sahilleri-mısır maçı alt mı biter üst mü?
(bkz: eye of the beholder)
(bkz: eye of the tiger)
dönence şarkısını seslendiren kişinin sesinin olmadığına kanaat getirmekle beraber, şarkıyı yolunmuş tavuğa benzetmişsiniz cümlesine rahatlıkla kullanabileceğimiz, altıoklar ailesinin ferdi olan sarp levendoğlunun başrolünü paylaştığı, star tv dizisidir...
hepsi bir ayarı bir dizi. bülent şakrak'a yazık oluyor. en azından o daha iyi bir projede yer alsa.
araklanmış ama cuk oturmuş bizim sistemsiz sistemimize. hatta gerçeğine bile ihtiyaç var zeliha'nın. dizinin her bölümünde zekadan, incelikten yoksun cinayetler işleniyor. kahraman ve karizmatik bir polis ekibi de iz sürmeye başlıyor hemen. her türlü ekipman mevcut, teknoloji had safhada. ama istisnasız her bölümde katil olamayacak tek kişi bulunuyor ve tutuklanıyor aceleyle. hafif hırpalanma durumlarını sezinleyebiliyor izleyici; hikayenin devamını tahmin edebiliyor: dosya tam kapatılacak, tutuklunun hayatı kayacak derken zeliha hızır gibi yetişiyor. adalet sağlanıyor, hak yerini buluyor, zekai tunca sesleniyor bir yerlerden sanki: seni bulmam imkansız imkansız, rüyalarım olmasa.
sadece ismine bakılarak kötü olduğu söylenilen dizidir ( (bkz: Baki mercimek)). dizi aslen izlenmeye değer bir dizi idi. Neden yayından kaldırıldı hala anlamakta güçlük çekiyorum...