1. 1.
  sağda solda sürekli, zeki insan yalnızdır, zeki insan asosyaldir, zeki insan toplumdan kopuktur, zeki insan tek takılır, zeki insan kimseyle anlaşamaz gibi envai çeşit üretilen argümanlar sayesinde, bir güruh mallığa teşvik edilmiştir.

  hangi insan evladı, hangi zeki ve ya angut yapayalnız olmak istemiş. kim demiş ki zaten onlar yalnızdır diye.
  1 -3 ... altarin oglu tarkan mi
 2. 2.
  diğerleri aşiretle ölüyor sanki amk.
  7 ... l or d
 3. 3.
  (bkz: nicola tesla)
  ... richard harrow
 4. 4.
  (bkz: rakı içen öldü de su içen ölmedi mi)
  -2 ... sassanach
 5. 5.
  bir genelleme cümlesi. dahası da var (bkz: sevenler gece ölür).
  2 ... goruyor musun rukneddin
 6. 6.
  züğürt tesellisine benziyor.
  -1 ... radiolarian
 7. 7.
  Ezikler kendilerini böyle avutuyor. Eziksiniz işte aq. Kızlar size vermiyor, kimse sizi önemsemiyor. Bir de kendinizi çok önemli sanıyorsunuz. Değerli filan değilsiniz. Öldüğünüzde kimse sizi farkedemeyecek, cesediniz çürüyünce komşularınız pis kokudan rahatsız oldukları için sizi alıp kimsesizler mezarlığına gömecekler. Sonra herkes hayatına devam edecek.
  1 -4 ... fah yu bices
 8. 8.
  Oscar wilde, alan turing, nicola tesla ve edgar allan poe gibi zeki insanların bizlere kanıtladığı tespit.

  Ed. Sözlüğe ıq tespitiyle alım olsa, sağdan soldan puan dilenecek kapasitede bir elemanın bana gönderme yaptığını da gördü bu gözler.* ilk olarak, başlık benim tespitim değil ki bu kadar saldırıyorsun. ikinci olarak da saydığım isimler bilim ve edebiyat dallarının önde gelen dehaları. Yani pek tabii bu isimleri sayarak genelleme yapabilirim. Son olaraksa tespitin odak noktasını, hatta "zeki" tabirinin ne anlama geldiğini anlamadığını düşünüyorum. Zeki insanlar kendilerini toplumdan soyutlar, çünkü insanların içindeki yapaylığı ve samimiyetsizliği ziyadesiyle görürler. Dolayısıla da hayatlarını yalnız idame ettirmeyi seçerler ve bu doğrultuda da yalnız ölürler. Bunu kişinin sosyal veya asosyal bir tip olmasına bağlayamayız çünkü asıl tercih olan budur.*
  12 ... le seigneur des tenebres
 9. 9.
  Hem zeki değilim hem de yalnızım.
  1 ... zeki cevik ve ahlaksizz
 10. 10.
  4 tane isim sayıp "bizlere kanıtladığı tespit" diyerek yorum yapılmaması gereken bir başlıktayız.

  zeki insan yalnız ölmez, yalnız ölmek isteyen insan yalnız ölür. bir insanın sosyal veya asosyal olması onun yaşam biçimine, psikolojisine bağlıdır.

  mesela ben çok zeki veya çok aptal bir insan olabilirim. şu an yalnız biriyim fakat bunun nedeni küçüklükten beri şiddet görüp bir çok travma yaşamamdır.

  şimdi sen benim sosyal konumuma bakarak bunun zekamın bir sonucu olduğu tespitini çıkaramazsın. en azından bu tespit için yeterli gözlemin yoktur.

  varsa bile bunun kaynağını bizimle paylaş. bir kaç isim saymakla hiç bir şey kanıtlanmaz.

  zira evet tesla zekidir ve yalnız ölmüştür. ama hangi alanda zekidir? bir insanın bilimde başarılı olması onun 'sosyal' hayatta da başarılı olacağı anlamına gelmez. yani tesla'nın yalnızlığını zeki olmasına bağlamak yerine, neden sosyal hayattaki başarısızlığına bağlamıyorsun?
  1 -2 ... bituhafadam