1. 1.
  Akıllı insan kendini yönetir, zeki insan ise hem kendini hem başkalarını yönetir.
  10 -4 ... sherlockholmesss
 2. 2.
  Zeka işlenmemiş akıldır. Zeki insanın kapasitesi vardır. Akıllı insan ise cok zeki olmak zorunda değildir. Sadece elindekini iyi kullanandır.
  4 -1 ... sanguine aurora
 3. 3.
  Zeka bir sermayedir. Akıl ise bu sermayeyi kullanma yeteneği.
  2 ... kapi kolu piyadesi
 4. 4.
  Zeki insan dünya için çalışandır. Akıllı ise ahiret için.
  2 -1 ... gazeloglu
 5. 5.
  Ben bir fark göremiyorum :/
  4 -1 ... zaruri
 6. 6.
  zeki insan nicola tesla’dır, akıllı insan thomas edison.
  11 ... santino
 7. 7.
  Çoğumuzun tanık olduğu çalışıp didinip bişeyler başaran üreten ama birlikte çalıştıkları kişinin falan kurbanı olup kaybeden insanlar zekilerdir fakat akıllı değillerdir.
  2 ... pazarsemsiyesi
 8. 8.
  kişisel görüşüm; akıllı insan mantığını kullanabilecek kadar kontrole sahiptir. sadece zeki varsayılan insanlarsa başvuracakları eylemin mantığa olan yatkınlığını sorgulamazlar.
  1 ... kivirciklahana
 9. 9.
  akıllı insan sürekli öğrenmeyi,birşeyler denemeyi bulmayı,keşfetmeyi,icat etmeyi,strateji geliştirmeyi ve toplumsal sorunlara çözüm aramayı seçer.
  zeki insansa kendini toplumundan daha ileri düzey olarak görür ve her zaman ders vermeyi seçer hayatta herşeyi bildiğini sanar.çok çabuk beynindeki hazır şeyleri kullanarak çözüm yolları oluşturur,bu insanlar ansiklopedi gibidir.
  akıllı insanlar ise arama motoru gibidir bunlar hazır olan şeyi değilde olayın gidişatına göre çözümler üretir.
  ... bu nick bi harika dostum
 10. 10.
  Zeka teknik bir husustur. Ama sadece rasyonel anlamda değil. Şiir gibi mesela. Kesinlikle zeka gerektirir. Zeka akıllılığı öncelese de akıllı olma bir tercihtir. Fark buradadır. Kişi çok zeki olmasına ragmen akıllıca hareket etmeyebilir. Akıllılık anlık da olsa genele de yayılsa fark etmez, prensip haline gelmiş bir idare ve idame verimliliğidir.
  -1 ... garben matrub