bugün

Zeki olmasi.
Boş değildir. Uğraşları vardır. Fazla canım cicim demez. Yeni moda sevgililer gibi takip ettiklerine karışmaz. Dozunda kıskanır.
Sevgili gibi sevgilidir. Gereksiz saçma tavırlardan kaçınır. Bence soyları tükenme tehlikesinde.
sevgililerine aşkım diye hitap etmemeleri.
dinlemesini bilmesi ve tartışırken sesini yükseltmemesi.
Nadir bulunuyor olmaları.
düsündügünüz seyleri söylemeden anlamasi o iliski standartlarinda yeterli zekaya sahip oldugunu gösterebilir.
beni o kadar çok anlatmışsınız ki bilemedim ne kaldı.
Muhteşem muhabbetinin olması-ydı.
özgüvenli ve verdikleri kararda istikrarlı olmalarıdır.
Güldürürler, sevdirirler, size özel bir dil yaratırlar. Dünyadan soyutlandığınız yerdir tam yanı başı.
Zeki sevgili yoktur. Kendini zeki gibi gösteren sevgili vardır.
Zeka ve aşk çok iyi anlaşan iki kavram değil. Zeki bir insan zeki bir sevgili olmayabilir zira aşk beyne kan gitmesini engelliyor.
Zeki sevgilimin ozelligi olmasi benim icin.
Bilmiyorum hiç zeki sevgilim olmadı.
Yalnız ilişki zekası diye bir şey var. Zeka ile değil tecrübe ile gelen bir kapasite. Çok zeki olmayan biri bile daha önce çalışmış ise belli kalıplara göre davranarak gemiyi yürütebiliyor ama esas sıkıntı spontane davranmak zorunda kalınca ortaya çıkıyor .

Mesela sevgililer günü gibi olaylarda zaten standartlar var ama sevgili ile sevgilinin bir akrabasına yakalanınca mr yapacağınız zeka ve cesaret ile ilgili.
kıskanmaz ve mantıklı davranır.
Zeki insanların sevgililik müessesinde başarılı olduklarını sanmıyorum. Ahhaha zekiyim demeye çalışıyorum ama yalnız olduğumu ifade etmekten ileri gidemedim.
4 çekirdekli olmaları.

matematiksel zekası yüksekse rain man dir. sosyal zekası yüksekse casanova dır. yetersiz başlık.

(bkz: çoklu zeka kuramı)
Bazen savaşı kazanmak için muharabeleri kaybetmek gerekebilir. Zeki insan neyi uzatıp neyi uzatmayacağını içgüdüsel olarak bilir.

(bkz: pirus zaferi)
oturup beraber kod yazıyorlarmış gibi birşey canlandı gözümde niyeyse.

iki taraf da aynı zekaya sahip değildir tabii ama yine de zeki insan candır. ama ilişkide önemli olan duygusal zeka, mantık bir yere kadar, bir yerden sonra bir halta yaramıyor maalesef. mantıkla ilişki yürümez, duygu lazım duygu. az odun olmayın, zekiyim diye de böbürlenmeyi bırakın da neyi nasıl daha iyi hale getirebilirim diye düşünün. bunun kadını erkeği de yok. bir ilişkin varsa öyle saldım çayıra mevlam kayıra kafasıyla bir yere varamazsınız. adam olun, ikiniz de!
Tehlikeli.
ilişkide taktik uygulamazlar, nettirler. karşısındakini salak yerine koyup aldatma eğiliminde bulunmazlar. aşık degilse ayrılır öyle başkasıyla olur yani. bir de sevgilisini nasıl mutlu etmesi gerektiğini çok iyi bilir. onu iyi izler, gözlemler zevklerini öğrenir. zeki olun beyler sadece biraz zeki.
Seni senden daha iyi tanımaları, seni sana göstermeleridir. Eksik yanlarının tamamlayıcısı olmalarıdır.