1. 1.
  hayatı daha iyi gözlemleyen fakat iq'u oldukça düşük insan modelidir. kanımca türkiyede çok bulunur bu modellerden. zekası çok iyi değildir ama aklı öyesine bu açığını kapatır ki bu kısıtı potansiyelinin önüne geçmiş olur.
  3 ... devilscry
 2. 2.
  (bkz: forrest gump)
  4 ... thor
 3. 3.
  akıl arabanın motoruna, zeka ise direksiyona benzer derdi rahmetli babannem. burdan yola çıkarak bi tanım yapacak olursak; motor gibi adamdır.
  3 ... e fe
 4. 4.
  yalnızca omur ilik soğanıyla idare etmeyen insandır.
  ... pinaa
 5. 5.
  zihinsel olarak tembel insandır. zira zeka potansiyel olan aklı kullanabilme yetisidir.
  ... antilopyawrusu
 6. 6.
  kuantum teorisini anlatsan anlama ihtimali düşük, ama hayata ve hayatta kalmaya dair çevresine ışık tutabilecek insandır.**
  1 -1 ... rantulas
 7. 7.
  çoğu şeyin ayırdına zamanında varamayan insandır. alanında uzman olabilir, çok dolu konuşabilir ama olayların ve insanların iç yüzünü çok geç görür.
  1 ... tepesersemi
 8. 8.
  insanların kalıplara sokup önünüze sunduğu insan modellerinden sadece biridir. kalıplar maddeleştirilmiştir. kalıplara sokan insanlar neye güvenip bu girişimde bulunmuşlar bilinmez. ancak komik olduğu apaçık ortadadır.
  ... ramorin
 9. 9.
  türk toplumuna geneline hakim olmaya başlayan insan türüdür. zeka pırıltısı göremezsiniz ama akıllıdır usludur, o bilmez beyi bilir, anarşik değildir, güdülmeyi pek sever.
  1 ... falso
 10. 10.
  bence yok böyle bir ayrım lakin herşeyi kalıplara sokan başka türlü algılamayan maddeci arkadaşlar için bir naziklik yapıp;

  (bkz: intelligence quotient)* (bkz: emotinal quotient)*
  ... laestus