bugün

zeki olmayı tercih ederdim. mutluluk bir süre sonra sıkıcı olur, mutsuz olmasaydık mutluluğun değerini anlayamazdık bence.
Bana göre anlamsız bir versus.

Zeki insanların mizah duyguları gelişmiştir. Hayatı bir komedi tiyatrosu olarak görür, o yüzden de kendisi dahil her şeyle dalga geçer.

Sıkıntı Zeki olup inçe düşünmekse, zamanla bu da yenilir.
Zeki olup az düşünmek mutluluğu sağlar.
Zekilerin ömürleri, kendilerinden daha az zekilerin mutluluklarına özenmekle geçermiş, derler.
zeki olmak, kendiliğinden olan bir şey gibi görünse de çaba ister, emek ister bence. mutlu olmak da emek ister aslında. emek olmazsa mutlu olduğunuzu sanırsınız ama olmazsınız, emek olmazsa zeki olduğunuzu sanırsınız ama gün gelir yüzünüze çarpar dünyanın kaç bucak olduğu görülür. misal ben, çok zeki bir insan değilim asla. ama özellikle kendim birisini veya en önemlisi kendim mutlu olduğum için bunu emek olarak görüyorum. ve mutluluktan haz alıyorum. zeka sizin olsun, mutluluk değerlidir.
mutlu olmak. zeka=mutsuzluk zeka=başarısızlık. vurdum duymaz cahil olmak ne dert ne tasa. örneğin adama soruyorlar maaş yetiyor mu diye, adam cevaplıyor gülerek ekonomi kötü ama napalım bunada şükür siyonistlerin oyunu felan diye. adam nerden nereye bağlıyor. birde akıllı olmakla zeki olmayı karıştıranlar var. zeka yönetilebilen birşey değildir.
Klişe değil. Aptal olup olağan şeyleri görmezden gelirsen mutlu olursun. Basit
Cehalet mutluluktur. Zeki insan ise cahil değildir. Zeki olmazsa cahilliğe elverişlidir.

Zeka = mutsuzluk

Çevrenize bir bakın. Ne kadar düşük zekalı, vizyonsuz, beyinsiz kişi varsa hepsinin mutlu olduğunu göreceksiniz.
zeki insan zaten nasıl mutlu olacağının yolunu bulur.
güncel Önemli Başlıklar