bugün

hemen herkes tarafından peşinen kabul edilen sanı, sözkonusu sanın öznesi kendisi ise eğer.kimse kendinin ortalama bir zekaya sahip olabileceği düşüncesini kabul etmek istemez.insanlar hafızlarından şikayet edebilirler oysa, ama hafızanın da zekanın alt bileşenlerinden biri olduğunu dikkate almazlar nedense.
bir de zekiyim diyenlere hadi len nerde zekisin iboş diyen zekiler vardır. peder olsa bir tip uydururdu bunlara. kendisini zeki sanana hadi len nerde zekisin iboş diyen yarrakkiperver insan tipi. yok lan deniyorum olmuyor.
daha kotusu (bkz: zeki olup kendimi aptal sanmak)
mankenlerin sıkça düştükleri hata. birinin hatırlatması lazım bunlara bazı mevzular sizi aşar diye ama dinleyen kim.
zeki insanların ortak özelliklerinden birini zikrederek balıklama gözellikleri başlığına, kendi irdi yazmaktır.
(bkz: zeki insanların ortak özellikleri)
Kendini avutmak isteyip, içindeki ezikliği dışa vurmamak için aciz kişinin diğer insanları kandırmak amaçlı kullandığı cümle...
(bkz: zeki olarak doğmak fakat operasyonla zekiye olmak) *
(bkz: yanılgıların bi boy büyüğü)
(bkz: seneye de giyerim lan)
ortalama bir zekaya sahiplerin sanrilarindandir. hazır cevap olmaları bu sanrıya sahip biri için zeka göstergesidir. Örnek de vereceğim ister istemez.

eğer bu tip yerinde duramayan, eli kolu durmayan biri olarak hayal edilirse tam dayaklıktır, linç'liktir.

+mail gönderdim aldın mı?
-aldım evet.
+iyi bari, alışın kuvvetliymis hehehihi
+: tüne girsin keman yayı hehehihiheee....
+: benimle laf yarıştıramazssııın oluuum.
sanıyorsa değildir. biliyorsa zekidir. bunun için yapılan testler var. tabiki zekanın da sadece tek bir alt bölümden oluşmadığı, farklı kategorileri olduğu da artık bilinmektedir.
(bkz: görsel zeka)
(bkz: işitsel zeka)
(bkz: duygusal zeka)
vs...
espri adı altında insanları önüne gelen her şeyi malzeme ederek güldürerek ortam yapmaya çalışan insanın içinde bulunduğu durum..
Cesurca Fakat Bir O Kadarda Aptalca Bir Düşünce Biçimi.
bu düşüncesini eyleme dönüştürmediği sürece tehlikeli değildir. bu kişi kendisinin öyle olduğunu düşündüğü için sürekli kendisini başkasıyla kıyaslar ve bu düşüncesini ispatlamak için kendisine rakip gördüğü kişilerin açığını yakalamaya çalışır. aslında şunu unutmamalıdır ki soyut kavramların kıyaslanması kişiye göre değişir, bu kıyaslamayı yapan kişinin baz aldığı nokta önemlidir.
sınavlardan hep çakmaktır.
birisi tarafından fena laf sokulunca tek kelime edemeden kalındığında anlaşılan acı gerçektir.
kendini üstün görmektir güzel bir düşüncedir.

kendini aptal sanmaktan, kendini normal bir insan olarak görmekten daha iyidir.
ben derslerim iyi olduğu için kendimi zeki sanıyorum, bir başkası çok hazır cevap olduğu için kendini zeki sanıyor, bir başkası değişik fikirler ürettiği için kendisini zeki sanıyor. bilmiyoruz ki aslında bütün bunlar zeka değil yetenek işi.
genellikle zeki olmadığını anlayamamak gibi yan etki bırakır. çünkü zeki olduğunu sanan kişi zeki değildir ve zeki olmadığını anlamaz.
çevrendekilerin seni zeki sanmasıyla kendini zeki görmeye başlamak şeklinde de gelişebilen durum.
Zeki olduğuna emin olduğumuz birinin yanında onu kendi seviyemize düşürüp ezdiğimizde bu sanrıyı çokça yaşarız.
bana kalırsa bu eylemi yapmakta bahsi geçen şahıs zeki falan değildir. Gerçekten zeki olan insan her zaman şüphecidir.'En boş insanlar kendilerine çok önem verirler, mükemmeller güvensizdir, kusurlu insan küstahtır;iyi adamsa ürkektir.' (bkz: goethe) (bkz: alıntı)
bir yanılgıdır.

arkadaşlar ne güzel anlatmışlar. zamanında onlar da kendilerini zeki sanıyordu.
güncel Önemli Başlıklar