bugün

saf salak numarası yapmaktır.
bazen ismini söylemek yeterli olabilir.
(bkz: merhaba ben zeki)
iyi bir üniversitede iyi bir bölüm okumak olmadığına bahse girdiğim yollardır. neticede zeki olmanın, aynı soru türünden 100 tane soru çözüp sınavda benzer soruyu doğru çözmekten ibaret olmadığı konusunda hemfikirizdir diye düşünüyorum.
cahille muhabete girmeyerek zekanızı belli edebilirsiniz.
Konuşma biçimi, yapılan ince espriler olabilir. Ayrıca bir insanın dine, sosyal hayata ve yaşama felsefesine bakarak ne kadar zeki olduğunu anlamanın mümkün olduğunu düşünüyorum. Tabi savantizm bu konuların dışında kalıyor.
sohbeti, muhabbeti sadece ders, okul, sınavlar olan ve her sınavın açıklanmasının ardından bütün sınıfa tek tek kaç aldığını soran, kendi göğsünü kabartarak aldığı not sorulmadığı halde söyleyen canlı türüdür.
susmak.
Zeki insan böyle bir yola girme gereği duymaz.
devam eden bir işte hemen işi kolaylaştırmanın yollarını bulmak.
Espri yapmak.
Sinan akçıl dinlemek.

Sinan akçıl dinlemiyosa geri zekalıdır zaten.
sherlock holmes iseniz gerek duymayacağınız yollardır.
sorunlara çözüm bulmaktır, işe yaramaktır.
Bunu belli etmenin yollarını düşünüyorsanız zaten zeki değilsinizdir garanti veriyorum.

şimdi rahat olabilirsiniz. Gidip aptalca aktiviteler yapın.
pop müzik dinlediğini söylemek. aa dur lan o geri zekalı olduğunu belli etme yoluydu...
Zeki insanın zeki olduğunu belli etmeye ihtiyacı yoktur, irrelevant title...
beni aptal olarak görmelerini tercih ederim. öyle daha kolay manipüle edebiliyoruz.
ikna etmek.
Duyduğuma göre sherlock holmes isek gereği olmayan yollarmış. Sherlock ulu'da yazıyorsa demek. Hahah.
Bir insanin konusmasindan zekasini yuzunden kalbini ellerinden yaptigi isi anlayabilirsiniz gözler kalbin degil ruhun aynasidir.
kartvizite üniversite adı eklemek.
Belli etmeye çalışmamaktır.
Böyle bir başlık açmak.
zeki isen zaten kendin olmaktır (bkz: zekanın peşinden koşarsanız aptallığı yakalarsınız)
başarılarında zekanın payını küçümsemek. tabii bunun için önce birşeyler başarmak gerekir. *