bugün

Zeki olduğunu, onunla oturup konuşmadığınızda anlayamamanız.

Bazı zeki insanlar dışarıdan bakılınca aptal gibi görünebilir.

Bir tanıdığım var. Dışarıdan baksan gerizekalı dersin. Ama oturup konuşup, dinlediğim zaman, adamın dünya görüşünü, servetini, yatırım anlayışını öğrendim ve yuh dedim.

Örnek veriyorum; bir yemekte başka biri yanımda bu adama borsada bu kadar parayı nasıl kazanabildiğini sordu. Adamın verdiği cevap;

-borsayı neden büyük bir gizem, sihir sanıyorsunuz? işaretleri bir tek ben mi gördüm yani?
“arkadaşlar zeki değilsiniz. onlarca saatinizi şuraya harcayacağınıza iki kitap okuyup bir şeyler üretin de ekonomi kalkınsın.”

Keşke benzer şeyleri zamanında, damada söyleyen birileri olsaydı.
Arkadaşlar zeki değilsiniz. Onlarca saatinizi şuraya harcayacağınıza iki kitap okuyup bir şeyler üretin de ekonomi kalkınsın.
Espiri kabiliyetidir. Zeki insanlar kıvrak zeka olur ve ciddi anlamda güldürür. Hepsi değil tabi ki de bir çoğu böyledir.
Bokunu yemesi.
Aynaya bakıp "ay ne kadar zekiyim" diyerek kendine öpücük yollaması.
bir bozukluğu, takıntısı olması.

ünlü dahilerin çoğunda normal insanlara saçma ya da aşırı gelen takıntılar mevcuttur. zeka arttıkça zihnin bozulmaya meyilli olduğunu düşünüyorum.
Az konuşup çok dinlemesidir. Her şeye yarasa kuşu gibi tüy dökerseniz çıplak kalırsınız. Konuşun ama sadece ihtiyaç olduğunda.
Sözlük kullanmaması. Akıllı insanın burada ne işi olsun. Bir gram aklım olsa şu an uyuyor olurdum.
Herşeye gülmez, herşeye atlamaz, kibiri varsa çok azdır.
bilmediğini bilmesidir.
Yarak afedersin.
Üstüne başına, giyimine çok özen göstermezler. Belki biraz paspal bile olabilirler. Ayrıca güzel yazı yazamazlar.
Kızlar için konuşuyorum,

Normalden daha az güzel olmaları. Çünkü güzel olunca beynini fazla kullanmasına gerek olmuyor bir kızın. Tam bir tüketici oluyor. Yani o bakışların ardında bir teneke olabilir.

Dipnot:istisnalar var mıdır? Vardır ama istisnadır.
Üzgündür, çünkü etrafında onu anlayabilecek, sohbet edebilecek kadar zeki birini bulmakta zorlanır.

Bu sebepledir ki yalnızdırlar.
Galatasaraylı olmalarıdır.
gözleridir dostum gözleridir.
Hırsıza devamlı hırsız, ahlâksıza devamlı ahlâksız, aptala devamlı aptal derler.
Yanlış anlaşılmasın, bunu hakaret olarak demezler. Zaten bu sıfatlar onlar için hakaret olarak görülemez, karakterlerinin durumlarının tarifidir.
Sadece bu insanların kendilerine etik değerler, akıl vermelerine engel olmak ve onlar ile aralarında olan farkı gösterip onlar gibi görünmemek için yaparlar.
Kendini belli etmesidir. Zeki insanların ortamlarda farklı bir karakterde olduğu belli olur.

Her konuda az çok bilgi sahibidir. Genel kültürü kuvvetlidir.
Dehanın okulu yalnızlıktır.
bir doktor tarafından yapılan iq testi.

testlerde görüşelim.
Gözlemlerime göre her konuda az da olsa bilgisi vardır zeki insanların. Uzmanlık alanları vardır. En az bir işi adam akılı profesyonelce yaparlar.
Az konuşur. Vakur sahibidir.
gözleri. velfecri okuyor resmen amk
Zeki olması.