bugün

maalesef toplumumuzun gerçeğidir. elin amerikalısı almanyalardan aynştayn ithal eder bizim millet benim gibi zeki kişileri dışlayarak asosyalleştirir.
işte bunlar hep çekememezlik, kıskançlık. ama birde zeki insanlar zaten her ortamda sevilmeye ihtiyaç duymazlar. bir kaç kişi yeter onlara.
(bkz: meyve veren ağacı taşlarlar)
anormal insanların normal insanları anormal bulması gibi bir şeydir.
olgun düşüncelere sahip olmamaları ve sürekli fikir değiştirmelerinden dolayıdır.
Ego da olabilir.
"ay ben de kendimden biliyorum valla öyle"cilerin bastığı konudur.

Zeki insanlar kendilerini sevdirmesini çok iyi bilirler, ama herkese sevilmek için de çaba harcamazlar.

Her şey onların seçimidir. Ve onlar herkesi seçmezler...

Not: sınıf birincisi olmanız zeki olduğunuz anlamına gelmez hep.
zeki insanlar değil kendini zeki zanneden insanlar sevilmez.
tamamen yanlış tespittir. insanlar zeki insanı sever, en azından zeki insanlar zeki insanları sever. bir aptalı ise kimse sevmez. neden sevsin sevdiğine bile aptallığıyla zarar veren birini. zeki adamı dinlersiniz, zeki adamdan öğrenirsiniz, zeki adamdan fikir alırsınız, zeki adama danışırsınız, zeki bir adamla evlenip genlerinden faydalanmak isteyenleri biliyorum.
yalnızca Türkiye'de olan durumdur.
Burada insanları vasata çekmek ve oraya mıhlamak marifet kabul edilir.
zeki insanın sevilip sevilmemesi birazda bulunduğu toplumla alakalıdır. aptal kötü kültürlü toplumda pekte sevilmez.
Yalnızca Türkiye de olan üzücü durumdur.
Bildiğini paylaşan insana hemen çok bilmiş , ukala diye damga yapıştırdığımızdan zaten şuan ülkemizde 1-2 tane bilim adamı var sürekli beyin göçlerini dışarıya vermemizin sebebi de bu değil mi be muhterem.
zeki insanların çok takmadığı durumdur.
Zekı ınsanların degıl kendıne zekı dıyen ınsanların sevılmemesıdır zaten onlar zekı degıldır. Zekı ınsan sozlerıyle dusuncelerıyle bunu gosterır zaten soylemeye gerek duymaz. Zekı olanların sadece kıskanılması vardır sevılmemesı degıl.
They hate you if you're clever and they despise a fool
(bkz: working class hero)
doğru tespittir. maalesef biz zeki insanlar toplumda hep antipati ile karşılanıyoruz, her zaman dışlanıyoruz, sanki zeki olmak bizim tercihimiz gibi insalar zekamızla yargılıyorlar bizi. velhasıl zekan mı var derdin var üstadım...
aslında doğrusu 'sorgulayan, çok soru soran insan sevilmez' olmalıdır.ee bu eylemlerde bulunan kişiler de genelde zeki oldukları için otomatikman zeki insan sevilmez denilebilir.
Doğru önermedir. Bir iki konu hakkında bildiğin bir iki şeyi söylesen ertesi gün adın çok bilmişe çıkıyor.
kısmen doğrudur. zeki insan aşırı kibirliyse, sevilmemesi doğaldır. başka türlüsü kıskançlık olur.
asosyal avuntusudur. öncelikle zeki insan kendini sevdirir. zeki insanları da toplum, sever ve sayar. kendinizi kandırmayın. nedense ilimle bilimle uğraşmayı zekiliğe bağlamayı da bırakın.
Zekalı ama amele olmak isteyen insan önerisi.
iki ihtimal vardır ya zekidir sevilmez yada kendini zeki sanan aptallardandır sevilmez.
zeki insanların sevilmemesine verilen tepki bile onları şeker haline getirmektedir. çok ilginç insan tiplerinin dışa vurduğu olaydır.
Bir sürü nedeni olabilir. mesela zeki olduğu için hep başarılı olur bu da bazı insanların zeki insanı kıskanmasına yol açar ya da başarıya ulaşmak için insanların onaylamıycağı yollar kullanmaları gibi.
var böyle bir şey. naif bir tavırla bile yaklaşsanız, anlattıkları her şeye haklısın diyerek onay vermediğiniz için pek sevmezler.
güncel Önemli Başlıklar