1. 141.
    Affedersiniz ama siz nereden bileceksiniz belirtilerini? Hiç hayatınızda zeki oldunuz mu????

Bir insan size zeki diyorsa zaten oturup bir düşünün lan sen kimsin de bana zeki diyebiliyorsun, benim zekâmı anlayacak zeka senin nerende diye?
    3 -2 ... sezenist a feminist
  2. 142.
    Bir insan şiir okuyorsa zekidir.
    Eğer bir insan şiir yazabiliyorsa zepzekidir...!!!
    1 -1 ... kesfedilmemisair
  3. 143.
    Sözlüğe foto atmamak.
    2 ... kavanozkapagi
  4. 144.
    Ben çok zekiyim diye dolanmamak " ben çok salağım " ya da " ben çok safım " diyenler zeki insanlar oluyor genellikle.

Belirtiler değişir. Kimi geç anlar ama asla unutmaz kimi hemen algılar ve asla unutmaz. Ayrıca unutmayın zeka gelişen bir şey. Ne kadar öğrenirseniz o kadar büyür ve dur durak yoktur.
    -1 ... uzak diyarlarda evli barkli
  5. 145.
    arkadaşlar sizin sorununuz ne biliyor musunuz masa başı işler. iyice leylek gibi dolaşıyorsunuz etrafta.
    Ben sokakta yürürken sizin gibi ruhu çekilmiş insanlarla karşılaşmak zorunda mıyım? Mıy mıy mıy...
    Sizi aslında vereceksin ağır işe bakın hiç böyle sorunlarınız kalıyor mu.
    Zeki insan olmanın belirtisi nedir yahu belki ben bu belirtileri şov yapmak için kullanıyorum belki kızları erkekleri düşürüyorum. Hatta verseler kitabını bile yazarım da işte...
    Ya bir gidin çalışın bir şey yapın anneniz yaşında insanlar belini büküp çalışırken karşısına geçip keyif yapacak genişliğe ulaşmışsınız ama bak bu çok zekice bravo. Sessiz olun biz merak edelim sizi.
    Evet bir ıq sahibi insansanız çok fazla konuşmasınız.
    7 -1 ... gecenist
  6. 146.
    Sabah uyanınca bi 10 dakika halıya doğru boş boş bakmak.
    5 ... ruzgara karsi yuruyen adam
  7. 147.
    akla hükmetme ile başlar. sadece zeki olmak uçsuz bucaksız bir boşluktur.
    ... asteroidperver
  8. 148.
    Hızlı konuşup kelimeleri yutmak. Ağız beynin hızına yetisemiyor. Afsgsh
    ... bogey
  9. 149.
    Zekanın türleri vardır. Bir insan şöyle zekiyken diğeri böyle zeki olabilir. O yüzden bu zeka konusu çok tartışmalı. Şimdiye kadar tanıdığım zeki insanların ortak özellikleri vardı, belki kendi adıma onların belirti olduğunu iddia edebilirim.

- kötü sosyal iletişim. Adam 4-5 dil biliyor, üzerine düşündüğü her konu hakkında oturur kitap yazar ama kapı çaldığı zaman kim o diyemiyor. Asla ama asla iletişime hazır değil o an. Bir diğeri kimsenin zeki olmadığını düşündüğü için kendisini sosyal iletişime tamamen kapatmış durumda.

- bencillik. Paylaşımcı değiller. Hayatlarında olmak hayatlarının içinde olduğun anlamına gelmez. Kapının önünde beklersin, kapıyı açarsa içeri girersin. Genellikle senin için saat belirler bunlar kafalarında. Mesela saat 07.00 - 16.00 arası istediği her şey ile ilgilenir, 2 saat sen istediğin için seninle ilgilenir. Ama bunu iş olarak gördüğü için çok doğru şekilde gösterir ilgisini.

- dengesizlik. Zeki olup dengesiz olmayan insan görmedim. Gün içinde 8 farklı insan haline gelirler. Bunlar farkında olmasa bile sesten, ışıktan, kalabalıktan ya da sadece keyfinin bozulmasından kötü etkilenir, anında bozulur dengesi.

- zekâlarından çocukluğu boyunca emin oldukları için okul hayatına pek uyum sağlayamazlar. Çünkü kimseyi beğenmezler. Beğenmedikleri gibi kendilerine uygun doğru ve yanlışları vardır, topluma uymak yerine toplumun onların doğru ve yanlışlarına uymalarını beklerler.

- iyi empati yapan zeki bir insan görmedim. Hiçbirinin duygusal zekası yüksek değildi.

- çocukluğunun ilk yıllarını hatırlar ama 8 kez gördüğü insanın ismini ya da yüzünü hatırlayamaz. Her gün konuştuğu ve hatta sohbet ettiği insanın onun için pek değeri yoktur. Sadece o an'a uygun davranmıştır.

- kendilerine yapılan kendince kötülükler konusunda tamamen intikam odaklı davranırlar. Çünkü bunlar kepçe ile almak için kaşıkla vermiştir. Karşılığı gelmediği zaman pişman ederler. Zekası ile alay edilirse ya da ufacık bir saygısızlık görürse kötü biri çabuk olurlar. Hiçbir şekilde vicdani bir hesaplaşma içine girmezler. Bugüne kadar zeki olduğundan emin olduğum kim varsa kaşıkla vermesinin karşılığı olarak beni değersizleştirip hadi bakalım diyip yollamıştır. Bebeklerim benim. Sadistçe zevk alıyorum.

- zeki insan her zaman haklıdır. Daha zeki olan haklısın diyip uğraşmak istemeyendir. Çünkü zeki insan öylece otururken beyninde bir tartışma yaratır. Bu tartışma belki dakikalarca belki yıllarca sürer. Sonucunda bir gün o tartışma gerçekten, gerçek bir insan ile başladığı zaman hazırdır. Söyleyeceği her şey zaten bellidir. Haksız olduğunu bu nedenler ile kabul etmez. Bunların kavgaları bile planlıdır.

- zeki olup saldırgan olunamaz. Zeki insan sakin midir? Değildir. Çabuk sinirlenirler ama haklılığını ispat için gelip sana tokat atmazlar mesela. Onlar eğitmek zorunda olmadıklarını bilirler. Karşı taraf öğrensin diye anlatmazlar. Sadece bildikleri için anlatırlar. Umursamaz ve mecburiyet hissinden yoksundurlar.

- bazen çok konuşur kendileri hakkında çok fazla şey anlatırlar. Bazen hiç konuşmazlar. Bazen çok canlı ve hızlı konuşurlar, bazen zorla alınır ağzından kelimeler. iletişimin kalitesini akıllarına takılan sorular belirler. Bir şekilde bu insanlar cevaplarını bilmedikleri sorular yüzünden sessizleşirler. Kafasına bir şey takılırsa ortadan kaybolurlar, çevrelerinde hiçbir insan yok gibi davranırlar.

Böyle gördüm, bilemem.
    4 ... parmak maymun civcivi
  10. 150.
    zeki olmaktır.
    ... tolga06 serezli60