1. 166.
    Değişir. Bir arkadaşımın kuzeni vardı ve kız garip bir şekilde çok zekiydi. Arkadaşımın anlattığına göre kız bir yaşındayken televizyona dikkatle bakarak bir şeyler mırıldanıyormuş. Çocuğun bildiğin haber mırıldandığını farkedince haber altyazılarını okuduğunu anlamışlar. Zaten dört aylıkken konuşmaya başlamış çocuk. Ben de tanıyınca hak vermiştim arkadaşın dediklerine çünkü kız çok garipti. Ailesi sürekli kızı korumaya çalışıyordu çünkü kız kendini inandırdığı şeyleri hemen uygulamaya koyuyordu. Uçacağına inansa kendini binanın tepesinden atacak bir kızdı yani. ayrıca insan içindeyken de fazla kendi dünyasında takılıyordu. Tanımasanız zekasının düşük olacağını sanacağınız bir insandı yani. Demem o ki zeki insan kavramı düşündüğümüz gibi bir kavram değil. Normal seviyelerde olan iyi bir zeka başka yüksek zeka çok daha başka bir şey.
    4 ... dolukadehibostut
  2. 165.
    Zeki insan size zekasını göstermek istiyorsa ancak o zaman o belirtileri görebilirsiniz. Göstermek istemiyorsa normal bir insandan farkını anlayamazsınız.
    Şu sözlükte zeki insana en güzel örnek erector'dur. Adam benim saçlarımdaki tel sayısı kadar kitap okumuş, Zeki olur tabi.
    1 ... hayat guzel
  3. 164.
    Türkiyede zeki insanlar ya intihar eder ya da deli olup yollara revan olur. Çünkü geçmişini bilip analiz eden bir insan bugünlerini kıyaslarsa contayı yakar. Onlarda belli bir ortamda konuşurlar bu fikirlerini zaten.
    3 -1 ... kale3112
  4. 163.
    Boşver zekayı çalış
    Çalışmadan bişey değişmiyor hayatta
    Eksiğin neyse ona çalış
    insanlar güçlü zeki karizmatik olanı hayatının merkezine koymak istiyorlar boşver onları
    Kurtar kendini.
    1 ... mosinnagant
  5. 162.
    buraya gelip mal gibi kendi sikindirik özelliklerini yazmamak olabilir.

zaten akıllı adamın bu saatte burada işi ne?
    1 -1 ... kinamiyo takao
  6. 161.
    gardner'ın zekayı alt dallara ayırdığı bir kuram var. sosyal zeka, matematiksel zeka, sözel zeka, kinestetik zeka diye.

gerçekten insanlara hangi yönden baktığımız alakalı zeka.

kinestetik zekası düşüktür, iki hareketi yapamayacak seviyededir ama matematiksel zekası üst düzeydedir, iş yapar her türlü.

ama Bana kalırsa en önemli zeka türü sosyal zeka. sosyal zekan düşükse hayatın gerçekten çekilmez olur. insanlar iletişimin hep sorunlu kalır. arkadaşın bile olmaz.
    1 ... sundog
  7. 160.
    ilk izlenimi daha iyi kavrarsın. Aha bu adam bok, dersin mesela. Ruh halin daha sakin olur. Temkinli davranmayı öğrenirsin. Her şeye en kötü ihtimalden yaklaşırsın. Espri kültürün yükselir.
    1 ... adam gibi konus
  8. 159.
    az emekle veya az imkanla sınırları zorlayan biri olabilmektir. burada yazılan birçok şey akıllı olmakla ilgili.
    ayrıca iyi trolllük yapabilmek de zeka belirtisidir. evet.
    ... ates sacan bombom adam
  9. 158.
    Unutmamak. Hızlı cevap verebilmek. Yaratıcı olmak. Hayal dünyasının geniş olması. Çözüm üretebilmek. 2 3 adım ilerisini düşünebilmek.
    ... herkesin hayatina karisan adam
  10. 157.
    Kaliteli espri yapabilme yeteneği.
    Bel altı vurmadan, küfür etmeden, efendice.
    6 -3 ... zeytinyagli dolma kalem