bugün

henüz hiçbir kızın delicesine düşlemediği erkektir. maalesef yaşayıp gördüm. (bkz: anlayana davul zurna metallica)
aldatır...

bu vasıflara sahip xy kromozomuna sahip kimse sadakat özelliğine sahip değilse kız tavlamak için yaşıyordur. hiç acımaz. bu yüzden kızlar bu tip erkekleri ne kadar hoş bulsa da uzun vadeli bi ilişki için biçilmiş kaftan olmadıklarını bilirler. aşık olunmayacak erkektir.
Zor bulunur. Genelde üniversite mezunu, yirmili yaşların en az ortasında, fitness salonuna uğramışlığı olan, ailesinden bağımsız yaşayan erkek tipidir. Kadınların ilgisini nasıl çekeceğini ve onlarla nasıl iletişim kuracağını iyi bilen bir centilmendir. Ucuzluk pazarındaki çakmalarıyla karıştırılmaması çok önemlidir.

(bkz: hint kumaşı)
(bkz: ballı lokma tatlısı)
bu erkeğin karşısındakine saygısı olmadıkça diğerlerinden bi farkı yoktur. diğer özellikler onlarca sıfırdır, saygı ise başa gelecek 1'dir. diğerlerinin değeri onunla belli olur.
çoktan birisi kapmıştır.
(bkz: kendini zombie sanan zombie) *
günümüz koşullarında mükemmel erkektir fakat aşık olunası erkek değildir. kesinlikle boş kalmazlar.
kısmetini bulamamış erkektir. kendisinden beklenmeyen zaaflarından biri budur.

güncelleme: ooo çoktan buldu kısmetini eherehe.
(bkz: ben)
ancak masallarda olacak, gerçek dünyada görüldüğünde hemen sahip çıkılıp bırakılmayacak erkektir.
*
çoğu zaman, tümcesini tamamlamasına izin verilmeyen erkektir.

+ben zeki, espirili, karizmatik hali vakti yerinde erke...
-suyu ıssıttım, hadi ama...
arkadaşa ne içirdiyseniz.
(bkz: aynısından istiyorum)
şimdi gaydir diyeceğim bu özelliklere haiz arkadaşlar kızacak. * her genç kızın rüyasıdır deyip tatlıya bağlayalım.
genç değildir, zira erkekler 30'dan önce zeki olsalar da zekaları işe yaramaz, karizmatik hiç olamazlar, para da 30'dan önce ancak babadan gelir onun da kimseye faydası olmaz. Kısacası erkekler 30'dan önce pek işe yaramazlar.

bekar değildir, böylesi kendisi de evlenmeye niyetli biriyse çoktan kapılır* *.

heteroseksüel değildir, kadın tercih etmez.

şıpsevdi ya da piç değildir, sizi beğenmez, sizinle veya başkasıyla gönül eğlendirmek istemez.

Ez cümle böyle adamlar yok değildir ama "uygun" da değildir.

En güzeli henüz zekasını anlayamış, espri yapmayı öğrenememiş, para ve karizma yapamamışken potansiyeli görüp, alıp kapatmak *.
bu kadar güvenilir olmasına karşın arzu edilmeyen erkek tipi.
aman efendim teveccühünüz. *

al sana sozluk tanımı: sadece yazarı ilgilendirecek kadar subjektif yazılara sebep adamdır.
benim dahil olduğum erkek tanımdır.

öyle aman aman zeki değilim. atom mühendisliği falan okumadık. iyi kötü bir üniversite bitirdik, çalışıyoruz. biraz da master işleri falan var. iyi kötü dikkatliyiz, ortanın üstünde bir zeka seviyesi bahşedilmiş işte.

espri konusunda da en önde gelen ben değilim. cem yılmaz'ın yakınından uzağından geçmez mesela esprilerimiz. gülmekten kimseyi öldürmeyiz ama en azından gülümsetiriz etrafımızdakileri.

tom cruise kadar karizmamız olmasa da nev-i şahsına münhasır bir tarza sahip olduğumuz söylenir. zaman zaman ben de kimseyi rahatsız etmeyecek garip bir tarzım olduğu hissine kapılıyorum. güneş gözlüğü ve uzun boy gibi avantajlarımız olmasa da hayata karşı bir özgünlüğümüz var işte. bakan görür...

biz anadolu'da "muhannete muhtaç olmamayı" yeter sayarız ama allah biraz da fazlasını (tövbe haşa geç de olsa) bahşetti deyü şuracıkta belirtmemiz lazım. tamam gürül gürül akmıyor paracıklar ama ayağımız yerden kesik, başımızı sokacak yer de bitmek üzere.

üstelik kel de değiliz, göbeğimiz de yok. dediklerine göre romantizmimiz de türk standrtları enstitüsünün ölçütlerini biraz aşmaktaymış.

işte biz bütün bunlarla beraber, bir gözleri ahuya zebun olduk ey aziz kaari!

ne aklımız başımızda kaldı şimdi,
ne ağız dolusu gülecek hâlimiz...
aşkın pazarında geçmezmiş meğer
hiç olurmuş çil çil pulumuz!
çok dikkat çekmeyen erkek modelidir. şöyle ki;
kızlar evlenme niyetine girinceye kadar "zeki, esprili, karizmatik, hali vakti yerinde erkek" avucunu yalar çünkü kızlar bu evrede daha çok "yavşak, yalancı, saygısız, karşısındakini it yerine koyan" erkeklerle ilgilenir. ne zaman hatun kişi evde kalma psikozuna girer o zaman "zeki, esprili, karizmatik, hali vakti yerinde erkek" devreye girer.

maalesef hayat ve kadınlar bu kadar acımasızdır.
... yaz 3450'ye gönder, hayal kırıklığın cebine gelsin.
havada, karada kapılacak erkek.
aman efendim aman, entry girerken tribünlere oynayanlar, esasında ben değilim ama hani fena da sayılmam deyip kızlara bıyık buranlar, dur ben de esprili bir kaç kelime dökeyim de belki sözlükten kız kaldırırız diyenler... ya sözlük sen ne yapıyorsun allahını seversen. ulan açılan entrylerin yüzde 70'i cinsellik, yüzde 20'si erdoğan ve fethullah gülen hakkında, sadece yüzde 10'u dişe dokunur konularda. ne cinsel açlık varmış lan memlekette. kardeşim onlarca arkadaşlık sitesi var, bu cengaverler biraz da şansını orada denese.
(bkz: hayal dünyasındaki sözlük yerlileri)
(bkz: bir an için heyecanlandın itiraf et)
kesin bir yerinde defosu vardır. *
(bkz: pardon)