1. .
  sözlük yazarlarının tamamına yakınıdır. onlar ki;

  - asla serdar ortaç dinlemezler, demet akalın'dan tiksinirler ve fatih ürek'i görmek dahi istemezler. çünkü eğlence hayatı yerine kendilerini kitaplara adamışlardır.

  - kesinlikle sabah programlarını izlemezler, hepsi işinde gücündedir. işinde olmayanlar da sabah programı izlemek yerine discovery channel'ı izlerler. ama sabah programlarında dönen bütün geyikleri, karakterleri bilirler.

  - katiyen türk dizilerine bulaşmazlar, tiskinirler. çünkü televizyon aptal kutusudur ve beynimizi yıkar. ama dizilerdeki karakterlerin anlamlı bakışlarını dahi ezberden sayarlar. aradaki tek fark behlül yerine sarışın oğlan, bihter yerineveren kızdemeleri. tüm konuyu sayarlar ama isimleri söylemezler, böylelikle biz onların diziyi izlemediğini biliriz.

  - asla ama asla popüler şeylerden hoşlanmazlar. mesela asla büyük gözlük modasına uymazlar, süslü kızlardan tiskinirler. çünkü hepsi vakitlerini çok daha faydalı işler yaparak geçirirler.

  - hepsi hümanisttir, herkesi kucaklarlar. ta ki, terör olaylarına kadar. ya da sözlükte karşı görüş yazmış birisini görene kadar. o an hümanistlikleri biter "gebertin hepsini. götlerinden kan alın." "atın hepsini sözlükten bunun gibilerin konuşmaya hakkı yok." moduna girerler.

  - en iyi teknik direktörden çok daha üstün taktik bilgiye sahiptirler. mourinho barcelona maçında kendi yarı alanına çekilerek kendi sonunu hazırlamıştır mesela.

  - tamamı siyasal olarak çok üstün bilgilere sahiptir. (bkz: google ın milyarlarca ansiklopedi değerinde olması)

  - pop müzik, popüler filmler, moda bla bla hepsinden tiskinirler. tamamı özgün insanlardır şayet.

  (bkz: sözlüklerin halktan bağımsız hayal dünyası olması)
  5 ... what dreams never come