1. 1.
    estetiği bir kenara atmak istemiyorum tabi ama genel olarak doğrusu belli bir miktar estetik görüşünüzü karşılayan çok zeki bir kadın olmalı.

beni cezbeden en önemli etken bu bir kadında.

karşında ombresini anlatan sabah aksam ojesini değiştiren kadınlar değil,

hayatla, siyasetle, felsefeyle ilişikli kadınlar evladır.
    2 -6 ... modern zaman filozofu
  2. 2.
    (bkz: sapyoseksüel)
    3 -2 ... buchoalvarez
  3. 3.
    zeka ile güzelliği ters orantılı saymayı kim öğretti bize?

sosyal hesaplarında her yerine modifiye yaptırıp foto çeken ahmak kadınlar mı?
    spor salonlarinda kas şişirip, ortalama bir erkekten daha fazla kadın düşüren erkekler mi? yine o erkeklere digerlerinden fazla meyil eden kadinlar mı?

güzel olmak, güzel görünmek, yakişıkli olmak şartını daha beynimiz sütken öğretiyorlar bize. elimizdeki oyuncakların, düzgün kaş gözü, incecik belleri, kasları. hikaye ve masallardaki prens ve prenseslerin masaldaki tüm karakterlerden daha güzel ve yakışıklı olması.

böyle bir denklem yok, güzellik zekadan yemez. sizin dediginiz güzellik, orijinaline yapay katmanlar geçirilmiş güzellik. malesef kaniksadığimiz yakişıklilik ve güzellik standardı var. bu standarda bir şekilde varmamiz için bir sürü yol yordam da var.
    tip gibi zeka da geliştirilebilir.

ben inanmıyorum; çirkin ya da standart dışında kalan insanların zeki olma ihtimalinin, güzel/yakişıkli olan kadın/erkekten fazla olduğuna.
    6 -5 ... liliith
  4. 4.
    hangimiz biraz sapyoseksüel değiliz ki?
    ... poetaster