bugün

Varsa da çirkindir.
ilgi çekmeye çalışmıyorum. Burada bir şeyler öğrenen, iyi veya kötü, insanların düşüncelerini gözlemleyen ve bir şeyler hakkında yorum yapan bir yazarım. Hepsi bu. illa bir şeyle ortaya mı çıkacağız.
Zeka hakkında bir çok akademik tanım var ama basit olarak zeka uyum yeteneğidir diyebiliriz. Kızlarla konuşurken bile kendinden geçen ergenlerin arasında yazarken, bilimsel analizlerde bulunmak bir anlamda bakarsak zekice değil.

Amacı fark edilmek olan kişi cinselliği bir elek gibi kullanırsa,eleğin üstünde kalanlarla beklentilerine daha kolay ulaşır.

Zekasıyla ilgi çekmek yerine cinsellik ihtiva eden tanım sahiplerini elerse sonuca daha hızlı ulaşır.
Zeka gostergesi belirli bir seviyede olan insanın ilgi cekmeye ihtiyacı olmaz dolayısıyla burada saklabanlık yapmaz.
Burda trolluk yapan ,sacma sapan kalıplarla gundemde kalan , beyni olmayıp beyanı olanlarda zeka emaresi yok ne yazık ki.
Bir de zeka ile ilgili yanlış bir algı olduğunu düşünüyorum. Zeki insanlar ille de kalın çerçeveli gozlukleri ile yarı lâtince yarı ingilizce konuşan tuhaf tipler olmak zorunda değil. Zeki olan ama akademik bir eğitim almadığı ya da alamadığı için sıradan sohbetlerde olan bir sürü zeki insan var.

Zekâ aynı zamanda kavrama yeteneğidir. Biriyle biraz sohbet ederseniz nasıl biri olduğunu 1 fincan kahve içerken de anlayabilirsiniz. Bilimsel analiz yapmadan da konuşarak bile zekası hakkında bir izlenim edinebilirsiniz.

Bir de meme görünce zeka meka kalmaz konusu var. Bu evet doğru ama bir yaştan sonra insan sadece meme ile dünyanın dönmediğini ve hayatı paylaşacak algıda bir karşıt cins olması gerektiğini çözüyor. Hayatta her şey anlam üstüne kurulu seks üstüne değil. Evet üremek lazım ama esas gerekli olan birinin önemli olduğuna inanma ihtiyacı.
var da, onun da ne dediği anlaşılmıyor !
Henüz altında atom parçalanan bir başlık açıldığını görmemiştir. Sözlük goygoyuna ayak uyduruyordur.

(bkz: zekasıyla ilgi çekmek isteyen sözlük kızı olmaması)
ve türevi zeka gerektirmeyen başlıklar altında felsefe, sanat, tarih, matematik, bilim vs konuşulmasını veya hayatın sırrını veren cümleler kurulmasını beklemiyorsunuz umarım.
mutlaka ki var ve sayıları sanılandan fazlaca. çokça entry okursanız zaten görebiliyorsunuz kolayca. ancak başlıktan da görülebileceği gibi burada zeka ile ilgi çekilemiyor ki fark edilemiyor. ki bu başlıklar sıkça açılıyor. fark edebilen sayısı fazla olsa açılmaz dimi.

hazır yeri gelmişken ufak bir anımı da paylaşayım. burada yeni yeni yazar iken kaynaştığımız arkadaşlar şakasına benim için kadın yazardır söylentisi yaymışlardı. nick altıma falanda yazmışlardı şakasına. küfür kullanmıyordum ( hala kolay kolay kullanmam ) uzun uzun entryler yazıyordum ama kopyala yapıştır değil kendi kafamdan. zannedersem o zamanlar burada fazlaca yoktu bu tarzda yazan ve dikkat çekmişti. üstüne bu "kadın yazar" şakası sırasında gelen mesajlar mesela "aa sen kadın yazar mısın entrylerin dikkat çekici emek veriyorsun belli ki az çok bir şeyler biliyorsun" tarzından çok "memen mi var" şeklinde olmuştu o kısa sürede * arkadaş şimdi bulunduğumuz ortamda hani bilimsel, siyasi, kültürel veriler tartışabileceğimiz yerden çok eşli batağa oturulacak bir yer.
sabah akşam vajina, popo, yok bacak başlıkları açılan yerde kız/kadın yazarın hala var olması bie mucize bence.

hatta aklı başında erkek yazarların bile burada durması saçma . bazen zengin sözlüğe komple gitsem mi diye düşünmüyor değilim.
Sözlük kızları erkeği ne alaka abi? Hepimiz yazar değil miyiz buna odaklanmak lazım.
yürek kanatır, evet..
belki de sözlük erkeklerinin çoğunu alakadar eden konuların am göt ve meme üçlüsüyle sınırlı olmasındandır.

aklakara nickli yazarımızın kadınlara nefret söyleminin sebebinin çok eskilere dayandığını düşünmeye başlıyorum. bir kuyruk acısı seziyorum sanki, ne dersin?
Primin ne olduğunu kavramıştır.
Nerden yürüyeceğini iyi biliyordur.
zekasıyla ilgi çekmek isteyenin burda ne işi var aq.
Zamana ayak uyduruyo napsin. MAlesef o dedigin tArihte kaldi. Hatta ve hatta zeki oldugunu saklama geregi duyanlar turedi. Nedenmi? Gozu ac erkeklere sor bi.
sözlük kızlarının zeki olduklarını anlayamayan kişinin beyanıdır.
(bkz: hodri meydan) adamsan çık lan karşıma. Aç bi konu tartışalım. Hadi bakalım kim daha zekiymiş. Öyle konuşmak kolay tabi. Bik bik bik..

Ayrıca Arz talep meselesi bunlar. Sözlük Erkekleri çok zekiymişte kızlar aptalmış önyargısıyla yaklaşmayın.
bir tane tanıyorum ama bayadır konuşmuyoruZ.
Kesinlikle var... tanıyorum ve baya da başarılı bu konuda.
Zekası olan niye sizin ilginizi çekmeye çalışsın ki zaten. Kendi içinde çelişkili bir başlık.
zeki insan, zekasının bir ilgi merkezi olmasıyla ilgili herhangi bir ihtiyaç halinde değildir.

ataerkil toplumun formatsız sözlük bulmuş erkek bireyi, bol bol saçmalayıp sağa sola sataşıp kimse dokunmuyor diye nasıl kendini bi bok zannediyorsa aynı türevin kadın versiyonu da benzer kaba ağızlarını dişilik silahlarıyla harmanlayıp bulunmaz hint kumaşına dönüştüğü yanılgısına giriyor.

ortalama kapasiteli beyinlerini bu doğrultuda kullanan arkadaşların kendilerinde bulunan yetersizlikleri ve ilgi budalalıklarının diğer bireyleri de, bu tip şeylerin kendilerini ilgilendirdiği kadar ilgilendirdiğini zannetmeleri yüzünden böyle başlıklar ortaya çıkıyor.

körler sağırlar birbirinizi ağırlıyorsunuz işte.