bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. .
    ahmet altan ın kemal kılıçdaroğlu nun vahim tablosunu ortaya seren yazısının başlığıdır.
    hemen eksilemeyin okuyun ahmet ya da mehmet bunu kimin dediğinin bir önemi yok,ne denildiği daha önemli.
    --spoiler--
    Üstünde kuşku bulutları uçuşan bir umutla bekledi herkes.
    Sonra Kılıçdaroğlu konuşmaya başladı.
    Televizyon konuşmalarında ilk işaretleri verdi.
    Kurultay konuşmasında da partisinin ve kendisinin ana hedefini ortaya koydu.
    Söylediği basitti.
    Doğrudan yoksullara hitap ediyordu:
    Size biraz ekmek, biraz para verelim, siz bu sistemi değiştirmekten vazgeçin.

Baykal;ın CHP si,yoksulun ekmeğiyle, parasıyla; ilgilenmeden, yoksula bir şey vaat etmeden, ordunun ve yargının gücüyle sistemi savunmaya çalışıyordu.
    Kılıçdaroğlu, özgürlüğü verilmeyecek kitlelere, esaret karşılığı; biraz ekmek sunma yüce gönüllülüğü gösteriyordu.
    Kürtlere ;iş bulunacak, Et ve Balık kombinaları; açılacak, Kürtler de buna karşılık ;etnik kimliklerinden; vazgeçecekler, ben Kürdüm, Kürt olmak istiyorum, eşit olmak istiyorum, demeyeceklerdi.
    Varoşlarda oturan muhafazakârlar, kendilerine bulunacak iş karşılığında kızlarının ;başörtüsünü; sorun etmekten vazgeçeceklerdi.
    Anayasa değişimine aynı Baykal gibi karşı çıkılacaktı.
    Kemalist sistemle halk arasındaki büyük kavga, Recep Bey itişmesine indirgenecekti.
    Ergenekon savunulacak, HSYK savunulacak, ordu ve yargı vesayeti savunulacaktı.

Kemal Bey, halka ;dağıtacağı; işle parayı nereden bulacak tam bilemiyorum, ciddi bir kaynak açıklamıyor ama bu halk ;biraz ekmek, rüşvetiyle bu sistem kavgasından caymaz.

Konuşmasında ;Kürt; kelimesini bile kullanamayan Dersimli Kemal Bey, ülkenin nasıl bir mücadelenin içinde olduğunu sanırım pek fark etmiyor.
    --spoiler--
    http://www.taraf.com.tr/ahmet-altan/makale-zavalli-kemal-bey.htm
    8 -13 ... aagresifbayan
  2. .
    (bkz: taraf)
    4 -1 ... the g man
  3. .
    (bkz: bok atma sanatı)
    6 -5 ... jimmy the pro
  4. .
    kemal kılıçdaroğlu'na bir şey bulabilmek için ahmet altan'ı bile kaynak gösterecek kadar küçülmenin sadece bir örneğidir

belli ki korku var ama "korkunun ecele faydası yok" diye güzel bir sözümüz var, unutmamak gerek.
    7 -3 ... cany13
  5. .
    ahmet altanın nasıl basitleştiğini gösteren yazıdır. ama "insanlar gerizekalı değil, artık devriniz kapanıyor" denmeli kendisine.
    konuşmayı adam gibi dinleseydi, "biraz ekmek biraz para verelim" demediğini görürdü. hele "davanızdan vazgeçin" demediğini kesin görürdü. ama adam gibi dinlemek için evvelmirde adam olmak gerekir.
    velev ki "size biraz para, biraz ekmek verelim" demiş olsun. "önce ekmek sonra ahlak" lafını hatırlamanızı öneririm.
    5 -4 ... vivafidel
  6. .
    genç kemalcikleri rahatsız eden söylem.
    3 -9 ... grb 050904
  7. .
    adını bile bilmediğim başka bir taraf yazarıyla aynı düşüncelere sahip bir yazı. dün 24 kanalına bir taraf gazetesi yazarı çıktı. bunlar aynı manıkta ilerliyorlar.

(bkz: taraf ın akp basını olduğu gerçeği)
    4 -2 ... la havle vela corvette
  8. .
    ahmet altan'ın sözlük trollerine benzeyen yazısı.
    4 -2 ... rosava
  9. .
    akp'nin şakşakçılığını yapan, dolasıyla iktidarın götünü yalamayı ibadet haline getirmiş bir gazetenin, o gazetinin kurucusu ve en büyük akp yalakasının yazdığı bir yazıdır. bazı şeyler insanların içlerini acıtmaktadır. bunlar sözde ; solcu, bunlar sözde halk kardeşliğini savunan, bunlar sözde eşitlikten yana olan insanımsılardır.

halk kardeşliğinden dem vurup, kürt faşistliği yapanlar da bunlar. eşitlikten yana olduğunu söyleyip, lüks villalarında, lüks arabalara binenler de bunlar.

vakit, star, taraf, sabah harici bir gazetede ciddi anlamda kaale alınan bir yazar tarafından yazılsaydı bunlar belki dikkate alınırdı fakat safı belli, rengi belli, sözde tarafsız(çelişkiye bakın taraf adı) biri yazmış olduğu için, yalnızca akp taraftarlarının inanacağı ve seveceği bir yazıdır.

kalkıp da akp sempatizanı olmayan birinin böyle bir başlığı açıp, yayımlaması olmazdı. zira herkes kendi tarafında olduğu şeyleri yazmakta, tarasızlık beklememekteyiz.

taraf gazetesinin adıyla ilgili bir şey yöneltsek bu ahmet altan isimli arkadaşa, " biz halkın tarafında olduğumuz için böyle bir isim koyduk der. " fakat gerçekler, onların akp tarafında olduklarını değiştirmezler. akp halk mıdır öyleyse ? halkçı başbakandan geliyor ;

" Sanki Türkiye'de ilk defa, örneğin, bir grizu patlaması oluyor. Sanki ilk defa bir maden kazası oluyor gibi bu meselenin nasıl abartıldığını gördük, gördünüz. ölmek madencilerin kaderinde var. "

bu kaçıncı ? diğer halkçı beyanatlarını ve sözlerini de yazardım da gerek yok. şimdi ben bu yazdıklarımda ne kadar haklı olursam olayım, bir fanatizm raddesinde olan akp destekçileri bunları asla kabullenmeyecekler ve üzerine eksi bombardımanına başlayacaklar. yazık gerçekten yazık. ben bu adamlarla aynı ülkenin nüfus cüzdanını taşıyorum, aynı oksijeni yakıyorum. tüm bunlar nasıl oluyor ? aklı selim bir adam böyle bir saçmalığın nasıl destekçisi oluyor ? gülüyorum. küfre girip, kimsenin günahını almak da istemiyorum. hani cemaat bağlantıları olduğu için, maddi destek aldıkları falan gibi. ancak bu saçmalığın başka bir açıklamasının da olduğunu düşünmüyorum.
    3 -4 ... dark jedi in da house
  10. .
    kılıçdaroğlu'nun konuşması, akp'nin söylemlerinden daha içi doludur. en azından söyledikleri ve yaptıkları ortada olan akp'nin, kurduğu/kurmaya çalıştığı bu düzenden bir bk anlayan varsa gelsin gözlerinden öpeceğim. oy derdine düşmüş akp'nin, beyaz eşya dağıtması, kadrolaşmaya hayır dememesi, liboş olması ve daha sayılacak birçok etken sebebiyle, bunlar göz önünde bulundurulursa, akp'den daha umut vaad edici bir chp ve kılıçdaroğlu var karşımızda. insanlar, değişiklik istiyor. ve kimse de buna engel olamayacak. ahmet altan, halt etmiş.
    2 ... ekonomik keriz