bugün

bulutsuzluk özlemi'nin yıllar sonra çıkmayı beceren albümü.

mavi
rüzgar
istanblues
bıktım be
sisli puslu
doğduğun gibi
uzun mi
evrenden geçerken
yaşıyordu şehir
yetmiyor yetemiyor
zamska
albümün adını taşıyan şarkının solosu comfortably numb'ın solosunu çok andırmaktadır..

edit: dinledikçe tüm albümde başka benzerlikler, tanıdık riff'ler de buluyorum, bunlar gönderme olsa gerek, hepsini çözersem yazarım efendim, ilk kendini comfortably numb gösterdi, bir de bıktım be'nin giriş riff'i deep purple'ın black night'ının riff'i galiba, gizli göndermelerle dolu bir albümle karşı karşıyayız..
bulutsuzluk özleminin son albümü. para yerine cam kırıklarının harcandığı hayali bir ülkeymiş.
taze taze bulutsuzluk özlemi albümü... dinlemeye başladıktan sonra ki 1 hafta oldu, başka bişey dinlemez oldum. bütün gün zamska eşliğinde dolaşmak da gerçekten harika bişeymiş. tüm şarkıları iyi olmuş gerçekten ama illa seç dese biri rüzgar'ı ve sisli puslu'yu seçerdim en gözü delenler olarak.
Bulutsuzluk Özlemi'nin o kadar zaman sonra çıkardığı son stüdyo albümü olmakla beraber Bulutsuzluk'un bu albüm ile tarzının biraz değiştiği görülmüştür. (bkz: istanblues)
bulutsuzluk özleminin en son çıkardığı albümdür.albümün şarkıları gerek müzik gerekse söz olarak mükemmeldir.
albümü baştan sona dinlediğinizde büyüsüne kapılmamak elde değil.şarkılar adeta sizi alıyor bu yoğun pislik ortamdan bi anlığına zamskaya götürüyor.
albümün çıkış şarkısı "yetmiyor yetemiyor" yine sözleriyle bulutsuzluk özlemi farkını koyuyor.
bu değerli müzisyenlerin emeğine biraz saygı duyulmalı ve korsan yerine albümleri alınmalı diye düşünüyorum.
zamska müthiş bir şarkı.
Anlamsız bir kelime değildir. Zira anlamsız bir şey olsa polonya yahudileri soyadı olarak almazlardı. Lakin lehçe'yi ıncığına cıncığına bilen, soyadları konusunda uzmanlaşmış bir dostumuz olmadığı için anlamını ne yazık ki bilemiyoruz. *

--spoiler--

464500 ZAMOYSKY B
464500 ZAMSKA AB
464500 ZAMSKI CKM

http://www.avotaynu.com/c...csi-result.html?page=next
http://www.kalemlervekili...di-soyadlari-t-17226.html
--spoiler--
sanki nejat, her bir sarkinin nakarati uzerinde, sarkinin tamaminin uzerinde ugrastigi kadar ugrasmis.
hayali bir ülkedir, para yerine gazoz kapakları geçmektedir.